REKLAMA
Marek Szubski

Dziś do Włocławka przyjeżdża Mistrz Polski czyli ekipa Arged BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski.
Nigdy spotkanie Anwilu ze Stalą nie zapowiadało się tak emocjonująco jak dziś. Po raz pierwszy Stal przyjeżdża do Hali Mistrzów jako Mistrz Polski, ale nie to budzi największe emocje.

W Ostrowie Wielkopolskim lepszy był Anwil 66 : 79 co nie oznacza, że to ekipa Rottweilerów jest w tym spotkaniu faworytem. To zespół Stali jako Mistrz Polski ma najdroższy skład i najdłuższą ławkę. Sprawia to, że są głównym kandydatem do Mistrzostwa, a co za tym idzie faworytem każdego spotkania. Rottweilery jednak tanio skóry nie sprzedadzą.

Jakub Garbacz

Transfery:
Ten mecz będzie pierwszym w tym sezonie spotkaniem Jakuba Garbacza w barwach Stali. MVP finałów 2021 rozgrywanych w bańce w Ostrowie po sezonie podpisał kontrakt w z Niemieckim MBC. 31 grudnia jednak…. wrócił do Polski… do Ostrowa. Nie jest tajemnicą, że w swoim składzie chciał go mieć trener Frasunkiewicz. Jakub był już nawet jedną nogą we Włocławku ale w ostatnim momencie skorzystał z oferty Mistrza Polski.

Igor Milicić

Trenerzy:
Trenerem zespołu z Ostrowa jest dobrze znany we Włocławku Igor Milicić, który z pewnością przez wielu kibiców będzie dziś gorąco witany. Przypomnijmy, że Milicić zdobywał wszystkie trzy złote medale dla Włocławka, w 2003 jako zawodnik oraz w 2018 i 2019 jako pierwszy trener.
Dziś swoje 43 urodziny obchodzi trener Anwilu Przemysław Frasunkiewicz. Zawodnicy oraz kibice zrobią wszystko, by ten dzień był dla trenera niezwykły, a najlepszym prezentem będzie z pewnością wygrana nad aktualnym Mistrzem Polski.

Przemysław Frasunkiewicz

Kibice:
Kibice Anwilu zapowiadają coś ekstra. Nie jest tajemnicą, że oprawę na dzisiejsze spotkanie przygotowują od nowego roku. Chcą tym samym odpowiedzieć na transparent kibiców Stali i odpowiednio przywitać kibiców w Hali Mistrzów we Włocławku.
Kibice Stali zapowiedzieli przyjazd do Włocławka w liczbie ok 100.
Zatem dziś wieczorem zapowiada się atmosfera jaką pamiętacie z play – off.

Kontuzje:
Po wyczerpującym meczu w Zielonej Górze Anwil wyszedł poobijany. Całą czwarta kwartę kulejąc na jednej nodze grał Jonah Mathews. Uraz kostki nie wyglądał jednak na poważny, więc udział Amerykanina w zawodach nie powinien być zagrożony. Kamil Łączyński narzeka na ból pleców. Wiemy jednak doskonale, że Kamil to twardy gość i o jego udział w tak ważnym spotkaniu możemy być spokojni. Przypomnijmy, że na porannym treningu przez meczem w Zielonej Górze Kamil doznał skurczu pod łopatką o czym na pomeczowej konferencji poinformował nas trener Frasunkieiwcz:,,Dziś na porannym treningu Łączka dostał jakiegoś skurczu pod łopatką. Padł i nie ruszał się przez 10 minut. Myśleliśmy, że nie zagra. To są właśnie tacy ludzie i dlatego odnoszą sukcesy” Kamil nie tylko wybiegł na parkiet ale…….. do tego zagrał najlepsze zawody(pod względem punktowym) w swojej karierze zdobywając 26 punktów oraz trafiając aż 6 razy za trzy. Największa niewiadomą jest udział w spotkaniu Jamesa Bella, który w jednej z ostatnich akcji meczu zderzył się z Zigą Dimcem i prawdopodobnie złamał nos. Na ten moment nie znamy szczegółów dotyczących zdrowia Jamesa. Decyzja o jego udziale w spotkaniu ma zapaść dzisiaj.
W składzie Stali cały czas brakuje kontuzjowanego podkoszowego Jakuba Wojciechowskiego


Dziś Anwil(prawodpodobnie) zagra w składzie:
Kamil Łączyński, Jonah Mathews, Sebastian Kowalczyk, Marcin Woroniecki, Kyndall Dykes, James Bell, Maciej Bojanowski, Luke Petrasek, Alex Olesinski, Ziga Dimes, Szymon Szewczyk, Łukasz Frąckiewicz
trener. Przemysław Frasunkiewicz

Skład Stali:
James Florence, James Palmer Jr, Trey Drechsel, Kobi Jordan Simmons, Denzel Andersson, Michael Young, Jarosław Mokros, Michał Pluta, Damian Kulig, Jakub Garbacz

Początek spotkania o 17.20 na Polsat Sport News

Sędziowie:Marek Maliszewski, Robert Mordal, Tomasz Trybalski 
Komisarz: Zbigniew Błażkowski

kibice Anwilu w Ostrowie