REKLAMA

Autor tekstu: Marek Szubski

Autor zdjęć: Adrianna Nowacka

Do świąt jeszcze daleko, ale we Włocławku już mają powody do radości. Do Anwilu wraca ulubieniec publiczności, podkoszowy dominator – Shawn Jones! O zainteresowaniu Anwilu Shawnem informowaliśmy jako pierwsi TUTAJ http://wlc.pl/monster-jones-ponownie-w-anwilu/

W ubiegłym sezonie Amerykanin posiadający kosowskie obywatelstwo  ze względu na swoje statystyki stał się podkoszowym dominatorem. W lidze notował średnio 11,7 punków na mecz oraz 7,8 zbiórki. Na uwagę zasługiwała szczególnie wysoka skuteczność Jones’a na poziomie 63 %  z gry ! 28 latek budził respekt również w Lidze Mistrzów. Anwil z nim w składzie był w stanie rywalizować z każdym zespołem. Co było widać np. w meczu z Burgos. Gracze przyjezdni przecierali oczy ze zdumienia. Anwil, który przegrał w Hiszpanii różnica 40 punków w Hali Mistrzów z Shawnem Jones’em zdominował strefę podkoszową. Co podkreślał w pomeczowym wywiadzie dla nas Bruno Fitipaldo.

To jemu w końcu Rottweilery zawdzięczają Puchar Polski 2020. Anwil zdobył Puchar, a Shawn zgarnął statuetkę MVP. To właśnie w tym turnieju komentator Polsat Sport Adam Romański dał mu przydomek ,,Monster Jones”. Umowa została podpisana do końca sezonu 2020/2021.

Z powrotami wiążą się też rozstania. Po przyjściu Shawna pod włocławskim koszem zrobiło się ,,ciasno” dosłownie i w przenośni. Wszystko wskazuje na to, że młody podkoszowy Adrian Bogucki opuści zespół. Mówiło się o GTK Gliwice oraz Legii Warszawa. Na chwilę obecną zawodnik jest najbliżej wypożyczenia do Astorii Bydgoszcz.

Po przyjściu Shawna Jones’a Anwil posiada w składzie siedmiu zagranicznych zawodników. Minimalny limit graczy z obcym paszportem wynosi sześć. Oznacza to rozstanie z jednym z zawodników. Tajemnicą poliszynela jest, że poza zespołem jest Garlon Green. Rozwiązanie kontraktu z zawodnikiem jest kwestią dni.

Kolejne spotkanie Anwil rozegra w piątek w nowej hali w Ostrowie Wielkopolskim gdzie zmierzy się z drużyną BM Slam Stal. Po sobotniej dymisji trenera Majewskiego drużyna poszukuje nowego szkoleniowca. Wszystko wskazuje na to, że w tym spotkaniu drużynę poprowadzi już nowy trener. Wszystko wskazuje na to, że będzie nim były trener Anwilu, Dejan Mihevc o czym informowaliśmy TUTAJ http://wlc.pl/dejan-mihevc-trenerem-bm-slam-stali-ostrow-wielkopolski/