REKLAMA

Autor: Marek Szubski

Wczoraj w siedzibie Anwilu SA odbył się briefing prasowy z udziałem prezesa Orlenu Daniela Obajtka oraz Prezydenta Andrzeja Dudy poświęcony budowie trzeciej linii do produkcji nawozów azotowych w ANWIL-u.

Na spotkaniu podkreślano znaczenie inwestycji dla regionu. Jest to istotny projekt dla polskiej branży chemicznej. Kolejny krok w celu zwiększenia możliwości konkurowania z produktami zagranicznymi.

Prezydent zaznaczył, że rozbudowa Anwilu to nie tylko zakład. Dzięki tej inwestycji firma Anwil otrzyma dodatkowe 100 miejsc pracy.

Prezes Obajtek podkreślał natomiast zaangażowanie firmy Anwil w przedświewzięcia lokalnej społeczności oraz w sport. „Jesteście dumą całego regionu. Doskonale zdajemy sobie sprawę ze znaczenia klubu dla pracowników i mieszkańców Włocławka, dlatego chcemy rozwijać naszą ponad 20-letnią współpracę. Jesteśmy z Wami na dobre i na złe!”

Na koniec spotkania prezes Klubu Koszykówki Anwil podarował symboliczne koszulki Anwilu z numerem „1” Prezydentowi Andrzejowi Dudzie oraz Prezesowi Orlenu Danielowi Obajtkowi.