REKLAMA

Pierwsze wydarzenie związane z obchodami Narodowego Święta Niepodległości odbędzie się już 10 listopada 2021 r. w Klubie „Stara Remiza”. Będzie to koncert patriotyczny: “Dla Naszej Niepodległej”, który rozpocznie się o godz. 18.00. W repertuarze koncertu znajdą się polskie pieśni patriotyczne oraz utwory polskich kompozytorów, Fryderyka Chopina czy Stanisława Moniuszki. Wystąpią: Agata Bobrowska – sopran, Piotr Stocki – baryton przy akompaniamencie Bartłomieja Kozłowskiego.

11 listopada 2021 r. odbędą się: uroczystość przy Pomniku Żołnierza Polskiego na placu Wolności, msza św. za Ojczyznę w bazylice katedralnej oraz X Ogólnopolski Festiwal Piosenki Ojczyźnianej w Centrum Kultury Browar B.

O godz. 11.00 na placu Wolności rozpocznie się miejska uroczystość. Okolicznościowe wystąpienie wygłosi prezydent Włocławka Marek Wojtkowski, zaś o muzyczną oprawę uroczystości zadbają: chór Canto i orkiestra Zespołu Szkół Samochodowych.

O godz. 12.00 w katedrze włocławskiej rozpocznie się celebra mszy świętej za Ojczyznę.
Również o godz. 12.00 w Centrum Kultury Browar B. rozpoczną się przesłuchania konkursowe uczestników X Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Ojczyźnianej pod patronatem prezydenta Włocławka Marka Wojtkowskiego. Wokaliści i zespoły rywalizować będą o łączną pulę nagród w wysokości 5000 zł. W jury festiwalu zasiądą: Natalia Kukulska, Katarzyna Winiarska i Piotr Dąbrowski.

O godz. 18:00 nastąpi ogłoszenie wyników, wręczenie nagród oraz koncert galowy z udziałem Natalii Kukulskiej & Atom String Quartet i Michała Dąbrówki.