REKLAMA

Już 21 i 22 września w Centrum Kultury Browar B odbędzie się pierwsza edycja „Palma Festiwal”.

-To dla mnie ogromny zaszczyt i przyjemność poprowadzić festiwal, w mieście, w którym się wychowałem, w którym uczęszczałem do szkoły podstawowej, średniej i muzycznej. – stwierdził Adam Palma w rozmowie z naszą redakcją.

W tym roku gośćmi festiwalu będą: wybitny kompozytor, dyrygent, skrzypek jazzowy i aranżer – Krzesimir Dębski oraz znakomity wokalista rockowy znany między innymi ze współpracy z zespołem Dżem – Maciej Balcar.

-Moja skromna osoba wystąpi oczywiście w roli gitarzysty i konferansjera. Natomiast naszą trójkę będzie wspomagała fantastyczna 17 osobowa orkiestra smyczkowa, w której zasiądą między innymi moi koledzy i koleżanki z ław szkolnych!

Jak się dowiedzieliśmy, te dwa wieczory będą szczególne dla naszego rozmówcy.

-Dla mnie będzie to bardzo specjalny wieczór, ponieważ  w tym roku festiwal zbiegnie się z premierą mojej najnowszej płyty „Adam Palma Meets Chopin”, która jest pierwszą płytą na świecie z muzyką Chopina zagraną na gitarze akustycznej z kostką. Część z tych utworów zabrzmi we Włocławku w aranżacjach orkiestrowych.

Co poza tym czeka na wszystkich, którzy 21 i 22 wrześnie odwiedzą CK Browar B i „Palma Festiwal”?

Krzesimir Dębski z towarzyszeniem orkiestry smyczkowej zaprezentuje swoją muzykę filmową i jazzową, Maciej Balcar również zaśpiewa pod batutą Krzesimira swoje kompozycje ale również zagramy utwory w duecie czy w trio. Będzie Chopin, muzyka klasyczna, filmowa ale również……….The Doors, Pink Floyd, blues i rock – takiej mieszanki wybuchowej chyba jeszcze nigdy nie mieliśmy we Włocławku podczas jednego koncertu! W sobotę planujemy warsztaty muzyczne Maciej Balcar poprowadzi warsztaty wokalne, Krzesimir warsztaty z aranżacji i kompozycji a ja warsztaty gitarowe.

Zapowiada się bardzo ciekawe wydarzenie. Zarezerwujcie sobie koniecznie ten weekend!