REKLAMA

Czerwiec powoli się rozkręca, ale na prawdziwe hity filmowe musimy jeszcze poczekać. Na razie trzeba zadowolić się pojedynczymi pozycjami, które przyciągną nasze zainteresowanie. Pierwszy weekend (5.06 – 7.06) będzie raczej nijaki.

Kino familijne/film animowany

Babe: Świnka z klasą (emisja w TVN o 11:30 w sobotę)

Prosiaczek jest główną nagrodą na jarmarku. Wygrywają go farmer Arthur i jego żona. Świnkę przygarnia przez sukę Fly. Babe nieoczekiwanie bierze udział w konkursie dla owczarków niemieckich.

Potwory kontra obcy (emisja w Polsacie o 9:40 w niedzielę)

Dziewczynka o imieniu Susan zostaje uderzona meteorytem, przez co zaczyna bardzo szybko rosnąć i nabiera niezwykłej siły. Trafia do wojskowego ośrodka, gdzie poznaje różne dziwne istoty. Wraz z nimi stawia opór obcym.

Hugo i jego wynalazek (emisja w TVN o 13:50 w niedzielę)

Dla 12-letniego sieroty Hugo mieszkaniem jest dworzec. Jedyne co ma to zepsutego robota, którego przekazał mu zmarły ojciec. Postanawia go naprawić. Pewnego dnia wpada jednak w duże tarapaty.

Komedie:

Jak rozpętałem II wojnę światową cz. 3 (emisja w Polsacie o 20:05 w piątek)

Dalsze losy Franka Dolasa. Dolas trafia do Włoch z Afryki. Pech sprawia, że dostaje się w ręce Niemców. Ci wysyłają go do walki na front wschodni. Franek wykorzystuję tę sytuację i ucieka do ojczyzny.

Dzień z życia blondynki (emisja w TVP 2 o 22:25 w piątek)

Meghan Milles pragnie otrzymać pracę w większej stacji. W końcu dostaje wymarzoną propozycję. Postanawia to uczcić. Niestety sprawy podczas szalonej imprezy wymykają się spod kontroli i prezenterka wpada w tarapaty.

Miss Agent ( emisja w TVN 7 o 20:00 w sobotę)

Sandra Bullock w roli pięknej agentki. Wybory Miss Ameryki są poważnie zagrożone przez psychopatę, który grozi, że dokona podczas konkursu zamachu. Agentka Gracie Hart wciela się w jedną kandydatek. Pomaga jej stylista.

Sensacja

Zimne światła dnia (emisja w TVP 1 o 20:35 w piątek)

Will jest maklerem z Kalifornii. Pewnego dnia jego rodzice oraz brat i jego narzeczona zostają porwani. Okazuje się, że jego ojciec pracuje dla CIA. Porywacze w zamian za wypuszczenie bliskich Willa żądają oddania teczki, która jest w posiadaniu jego współpracowniczki.

Cena powrotu (emisja w TV Puls o 20:00 w sobotę)

Rolland Sallinger ma dość pracy w nowojorskiej policji i przechodzi na emeryturę. Zostaje ochroniarzem córki swojego przyjaciela – Nikity. Wkrótce dziewczyna zostaje porwana. Sallinger rusza jej na pomóc.

16 przecznic (emisja w TV Puls o 21:55 w sobotę)

Eddie Bunker jest eskortowany przez policjanta Jacka (w tej roli Bruce Willis). Przestępca ma być świadkiem w sprawie skorumpowanym glinom i swoim kumplom. Mimo że mają do pokonania jedynie 16 przecznic zadanie okazuje się piekielnie trudne.

Inne:

Warcraft: Początek (emisja w TVN o 20:05 w piątek – film fantasy)

Film na podstawie znanej gry komputerowej o tej samej nazwie. Magia Fel jest tajemniczą mocą, która rozdziera Draenor, czyli ojczyznę orków. Czarnoksiężnik Gul’dan łączy ogrów w jedno plemię i wybiera grupę wojowników, która uda się z nim do Azerothu. Potwory zaczynają atakować ludzi i ich terytorium. Władca Azerothu prosi maga Medivha o pomoc w odparciu ataku. Do walki przyłącza się także szwagier władcy – Anduin Lothar. Wkrótce okazuje się, że orki i Gul’dan przedostali się przy pomocy jednego z ludzi. By ocalić królestwo zdrajca musi zostać odnaleziony.

Księga dżungli (emisja w Polsacie o 20:05 w sobotę – film przygodowy)

Ludzkie dziecko zostaje odnalezione w indyjskiej dżungli przez czarną panterę o imieniu Bangheera. Następnie trafia pod opiekę wilczycy Rakshy. Chłopiec musi się nauczyć sztuki przetrwania. Jego beztroskę zakłóca susza, a także pojawienie się tygrysa Shere Khana przy wodopoju. Khan uważa, że Mowgli, gdy dorośnie obróci się przeciwko zwierzętom. Chłopiec musi wyruszyć więc w podróż, by odnaleźć ludzki gatunek. Towarzyszą mu niedźwiedź Baloo i pantera Bangheera.

Niezłomny (emisja w kanale Metro o 20:10 w sobotę – dramat wojenny)

Podczas II wojny światowej lekkoatleta Louis zapisuje się do wojska. Jego samolot zostaje zestrzelony i wpada do wody. Dryfuje przez 47 dni na oceanie, aż w końcu trafia do japońskiej niewoli. Strażnik Watanabe chce go złamać.