REKLAMA

Autor: Rafał Walter

Trzeba przyznać, że drugi tydzień czerwca zaskoczy nas pozytywnie. Duży wpływ ma na to Boże Ciało, bowiem stacje telewizyjne pokusiły się o zaprezentowanie nam kilku ciekawych propozycji. Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Komedia

Agentka (emisja w Polsacie o 20:05 w środę)

Susan Cooper jest analityczką w CIA. Ma dobrą pamięć i świetny refleks. Nie pracuje w terenie, choć ich sukces w pewnym stopniu zależy od niej. Gdy jeden z agentów ginie, a drugi zostaje wykryty Susan decyduje się pomścić kolegę i pod przykrywką rozpracować plany handlarzy bronią. Stwierdza, że praca w terenie nie jest taka trudna jakby się jej wydawało. Następnie spotyka Raynę, która jest odpowiedzialna za śmierć agenta i zdobywa jej zaufanie.

Fokus (emisja w TVN o 21:00 w środę)

Nicky jest oszustem. Zakochuje się w swojej podopiecznej Jess. Ich związek jednak się nie rozwija. Po trzech latach spotykają się jednak ze sobą przypadkowo w Buenos Aires. Jess wykorzystuje swój seksapil i urodę, by pokrzyżować plany Nicky’ego.

Facet pełen uroku (emisja o 21:00 w Kino TV)

W dzieciństwie Charlie został przeklęty przez dziewczynę, która się w nim nieszczęśliwie zakochała. Wszystkie poznane kobiety spędzają z nim tylko jedną noc. Los sprawia, że poznaje piękną Cam i zakochuje się w niej. Nie wie jednak jak przełamać klątwę.

Dramat

Kapitan Phillips (emisja w Polsacie o 20:05 we wtorek)

Kapitan Phillips jest kapitanem kontenerowca MV Maersk Alabama. W kwietniu 2009 roku odbywa rejs do Mombasy. Przy wybrzeżach Somalii przestępca o imieniu Muse porywają statek wraz z załogą. Kapitan, by ocalić swoją załogę, próbuje przekonać porywacza do przyjęcia od niego 30 tysięcy dolarów oraz proponuje, by wziął go za zakładnika zamiast jego załogi. Przywódca piratów nie chce się jednak zgodzić na to rozwiązanie i liczy na milionowe odszkodowanie od ubezpieczyciela. Zaczyna się rozgrywka o życie pomiędzy Phillipsem a Muse’m.

Boyhood (emisja w kanale Metro o 22:10 w środę)

Mason ma 6 lat i mieszka z matką i siostrą. Ich matka ponownie wychodzi za mąż, co powoduje, że ich rodzina się powiększa o przyrodnie rodzeństwo. Okazuje się jednak, że ojczym ma twardą rękę do wychowywania. Po latach Mason ma problemy w wieku dojrzewania

Bogowie (emisja w TVN o 20:05 w czwartek)

Chirurgowi Zbigniewowi Relidze marzy się przeszczep serca. Walczy w tym celu o lepszy sprzęt i pieniądze. Ma przeciwko sobie niemal całe środowisko lekarskie. Wie bowiem, że narusza tematy tabu. Nie poddaje się jednak i przyjmuje propozycję pokierowania szpitalem w Zabrzu. Ten jest jednak w fatalnym stanie. Mimo to udaje mu się skompletować młodą załogę, która wierzy w postęp nauki. Niestety pierwsze operacje kończą się śmiercią pacjentów. Relidze udaje się jednak dokonać cudu.

Thriller

Purpurowe rzeki (emisja w TV Puls o 21:55 w poniedziałek)

W Alpach popełniono morderstwo, Sprawą zajmuje się komisarz Niemans. W międzyczasie policjant Kerkerian prowadzi śledztwo w sprawie profanacji grobu dziewczynki. Okazuje się, że obie sprawy mają wiele wspólnego.

Stan oblężenia (emisja w Polsacie o 22:55 we wtorek)

Seria zamachów powoduje paraliż Nowego Jorku. Sytuację próbują opanować dowódca komandosów Anthony Hubbard i agent NSA Elise Kraft. Znany z brutalności generał Devereaux także pomaga w akcji.

Złe psy (emisja w TV4 o 21:00 w środę)

Danny Gallagher jest detektywem w wydziale narkotykowym. Podczas akcji zostaje jednak skompromitowany i zostaje wysłany za kratki. Gdy wychodzi na wolność postanawia się zemścić i oczyścić swoje dobre imię.

Inne:

Venom (emisja w Polsacie o 20:05 w poniedziałek – film science – fiction)

Eddie Brock jest zdeterminowanym dziennikarzem śledczym. Zawsze osiąga swój cel. Chęć zdemaskowania nieetycznych działań firmy Life Foundation doprowadza go do obsesji, przez którą traci narzeczoną i pracę. W wyniku przypadku wchodzi w symbiozę z obcym stworzeniem, który jest kreacją działań milionera Caltona Frake’a. Symbioza sprawia, że Brock staje się potworem. Jego zła natura powoli przejmuje nad nim kontrolę,a Eddie musi zrobić wszystko, by ją powstrzymać.

Był sobie pies (emisja w TVP 1 o 15:05 w czwartek – film familijny)

Ethan jest właścicielem szczeniaka o imieniu Bailey. Obaj dorastają i są przy sobie. Gdy Ethan dorasta i idzie na studia, ich drogi się rozstają. Bailey chce go odnaleźć, dlatego robi wszystko, by to zrobić.

American Hustle (emisja w TV 4 o 23:20 w czwartek – dramat kryminalny)

Irving Rossenfield i Sydney Prosser żyją z oszustw. Jedną z ich niedoszłych ofiar staje się agent FBI Richie DiMaso. Policjant zmusza ich do udziału w operacji antykorupcyjnej.