REKLAMA

Drugi weekend czerwca to powtórka znanych animowanych produkcji, o których pisać już będziemy, gdyż zostało napisane o tym bardzo wiele. Jednak nie zabraknie również innych filmowych produkcji, które są uznawane za hity.

Komedie:

Wkręceni (emisja w Polsacie o 20:05 w piątek)

Zabawna komedia wynikająca z gagu sytuacyjnego. Trzej kumple:Franek Szpak, Tomek Zarówny i Zenobiusz Kozioł omyłkowo zostają wzięci za bogatych biznesmenów z Niemiec. Nie chcą jednak wyprowadzić ludzi z błędu, więc wcielają się w „przydzielone” im role. W obsadzie m.in. Piotr Adamczyk i Paweł Domagała.

Masz wiadomość (emisja w TVN o 20:00 w sobotę)

Gwiazdorska obsada w postaci Toma Hanksa i Meg Ryan znanych z „Bezsenności w Seattle”. Joe i Kathleen poznają się w sieci za pomocą poczty elektronicznej. Dzień w dzień wymieniają wiadomości. Nie mają pojęcia, że w życiu zawodowym są przeciwnikami. Zarówno Joe i Kathleen przydarzają się kłopoty, więc postanawiają się ze sobą spotkać, by o tym porozmawiać.

22 Jump Street (emisja w TVP 2 o 20:05 w niedzielę)

Schmidt i Jenko są policjantami. Po sukcesie w ostatniej akcji w liceum, teraz zostają wysłani do koledżu. Obaj inwigilują inne środowiska uniwersyteckiego życia – Schmidt przenika do towarzystwa artystów, a Jenko zostaje gwiazdą drużyny futbolowej.

Sensacja

Doktor No (emisja w TVP Kultura o 20:00 w piątek)

Tęskniliście za Bondem? To powrócił. Tym razem TVP Kultura przybliża nam serię o agencie 007 od początku. Bond jedzie na Jamajkę, by rozwiązać sprawę śmierci swojego kolegi po fachu. Tam wszystkie wskazówki prowadzą do naukowca, którego zwą Doktor No. Okazuje się on przestępcą i udaje mu się uwięzić Agenta 007.

Zemsta Sokoła (emisja w TV Puls o 20:00 w piątek)

Były żołnierz piechoty morskiej John Chapman cierpi na zespół stresu pourazowego. Siostra „Falcona” zostaje napadnięta w Sao Paulo. Chapman jedzie tam, by dorwać osoby za to odpowiedzialne. Trafia do świata, gdzie rządzi przestępczość.

Batman: Początek (emisja w TVN o 20:00 w niedzielę)

Bruce Wayne jako dziecko był świadkiem zabójstwa swoich rodziców. Przejął po nich przemysłowe

imperium. Przepełnia go gniew, przez który izoluje się od społeczeństwa. Pewnego dnia podczas dalekiej podróży spotyka Ducarda, który uczy go panować nad sobą, a także pokazuje mu sztuki walki. W związku z nabytymi nowymi umiejętnościami Wayne postanawia wrócić do Gotham i zemścić się na sprawcach. Miastem jednak rządzi przemoc. Bruce pragnie się jej przeciwstawić ukryty za maską nietoperza. Pomagają mu w tym detektyw Gordon, a także Fox, któremu zawdzięcza supernowoczesne technologie.

Bliźniak (emisja w HBO o 20:10 w niedzielę)

Henry Brogan jest znakomitym płatnym mordercą. Zamierza skończyć jednak ze swoim fachem. Atakuje go jednak tajemniczy zabójca, który potrafi przewidzieć jego wszystkie ruchy. Okazuje się, że ma z nim wiele wspólnego, bowiem to jego klon…

Mechanik:Prawo zemsty (emisja w TV Puls o 20:00 w niedzielę)

Artur Bishop jest niewykrywalnym płatnym zabójcą na zlecenie. Dostaje zadanie zabicia swojego wieloletniego mentora i przyjaciela, gdyż ten miał dopuścić się zdrady. Po wszystkim dowiaduje się, że prawda była inna. Jego sprzymierzeńcem nieoczekiwanie zostaje syn jego mentora.

Inne:

Kontrola absolutna (emisja w TVP 2 o 20:10 w piątek – thriller)

Szef dużej firmy lotniczej, Mike Regan, podczas prezentacji ważnej nowej aplikacji, ma kłopoty techniczne. Z opresji wybawia go młody informatyk Ed Porter. W podzięce szef zaprasza go do swojego ultranowoczesnego domu, w którym mieszka razem z żoną i córką. Porter dokonuje w nim kilku drobnych usprawnień i zaczyna być coraz częstszym gościem Regana. To nie podoba się jego szefowi, więc ten próbuje skrócić dystans. Okazuje się być za późno..

Colombiana (emisja w TVN o 20:05 w piątek – dramat sensacyjny)

Cataleya jest niezwykle skuteczną i niebezpieczną płatną morderczynią. Do perfekcji opanowała sztukę kamuflażu. Jedyne co nią kieruje to chęć zemsty na osobach, które odpowiadają za śmierć jej rodziców.

Matrix (emisja w TVN 7 o 20:00 w niedzielę – film science fiction)

Haker Neo odkrywa, że wszystko to co widzi to tylko stworzona i świetnie wygenerowana iluzja. Świat i ludzie kontrolowani są przez maszyny. Walkę z otaczającym porządkiem prowadzi mała grupka rebeliantów, dla których Neo może stać się wybawieniem.