REKLAMA

Druga połowa czerwca zacznie się komediowo, bowiem najczęściej tego typu produkcje będziemy oglądać w TV. Rzecz jasna znajdą się również inne tytuły jak choćby „Więzień labiryntu”, który pracuje na miano jednego z najlepszych filmów ostatnich lat.

Sensacja

  1. dzielnica (emisja w TV Puls o 20:00 w poniedziałek)
    Paryż w przyszłości. Stolica Francji jest podzielona murem. W ogrodzonej części rządzą gangi. Człowiek jednego z nich kradnie uzbrojony pocisk masowego rażenia. Zadanie odzyskania broni dostaje agent Damien Tomasso. Namawia do współpracy Leito.

Człowiek mafii (emisja w TV Puls o 20:00 we wtorek)
Córka Vaughna jest chora. Mężczyzna chcąc zdobyć pieniądze na jej leczenie prosi swojego szefa o podwyżkę. Gdy ten odmawia, postanawia wraz z kompanami okraść kasyno, w którym pracuje. Ta sztuka im się udaje, lecz za grupą rusza pościg.

Czerwony świt ( emisja w TV4 o 21:00 we wtorek)
Jed wraca do rodzinnego miasta z wojny. W Spotkane mieszkają jego brat i ojciec. Wkrótce miejscowość atakuje północnokoreańska armia. Jed wraz z bratem zaczyna prowadzić partyzancką walkę.

Komedie:

E=mc² (emisja w TVP2 o 20:10 we wtorek)
Max z zawodu jest filozofem, lecz zarabia pieniądze pisząc prace dyplomowe. Zakochuje się w kobiecie gangstera Ramzesa, która jest jednocześnie jego klientką. Sprawy zaczynają się komplikować, gdy doktorat chce zrobić jej kochanek.

Taxi 5 (emisja w Polsacie o 20:05 w środę)
Piąta część serii nawiązująca do poprzednich części. Policjant Syvain lubi szybką jazdę. W związku z pracą zostaje przeniesiony do Marsylii. Ma rozbić włoską grupę przestępczą. Pomaga mu nieco nieudolny siostrzeniec taksówkarza Daniela.

John Tucker musi odejść (emisja w Polsacie o 22:30 w środę)
Lekka komedia dla nastolatków o nastolatkach. John Tucker jest typowym szkolnym playboyem. Uwodzi i porzuca kolejne dziewczyny. Trzy z nich postanawiają dać mu nauczkę. W tym celu namawiają nową uczennicę, by ta go uwiodła, a następnie porzuciła.

Thriller

Więzień labiryntu (emisja w Polsacie o 20:10 w poniedziałek)
Dylan dostaje się do labiryntu ogrodzonego murem. Nie wie czemu się tam znalazł i kim jest. W miejscu tym żyje grupa młodych mężczyzn, która trafiła tam podobnie do niego. Nieoczekiwanie w labiryncie pojawia się pierwsza dziewczyna. Mężczyźni dopatrują się w tym szansy na ucieczkę.

Syriana (emisja w Stopklatce o 20:00 w czwartek)
Bob Barnes chce przejść na emeryturę w agencji CIA. Otrzymuje jednak ostatnie zadanie. Ma zlikwidować pretendenta do objęcia tronu w jednym z arabskich krajów. Nieoczekiwanie zdradzają go przełożeni. Barnes odkrywa, że został celowo wrobiony.

Okup (emisja w TVP 2 o 22:10 w czwartek)
Tom Mullen jest właścicielem linii lotniczych. Jego syn zostaje porwany. Przestępcy żądają za jego uwolnienie 2 miliony dolarów. Gdy przekazanie okupu kończy się niepowodzeniem, Tom zmienia swoją koncepcję. Wyznacza nagrodę za schwytanie porywaczy.

Inne:
PitBull (emisja w Kino Polska o 20:00 w poniedziałek – film kryminalny)
Warszawscy policjanci prowadzą sprawę serii morderstw ormiańskich handlarzy. Jeden z nich, Despero, zaczyna spotykać się z córką gangstera Dżemmą.

Wrogowie publiczni (emisja w TVN o 20:00 we wtorek – film gangsterski)
Czasy wielkiego kryzysu. John Dillinger zostaje warunkowo wypuszczony z więzienia. Wkrótce pomaga uciec kilku swoim kompanom. Wraz ze swoimi towarzyszami Johnem „Redem” Hamiltonem i Harrym „Pete’em” Pierpontem dokonują kilku oszałamiających napadów na banki. Gangsterzy zyskują popularność wśród zwykłych Amerykanów. Policja rozkłada ręce z bezsilności, a przestępcy są bezkarni. Agent Melvin Purvis za cel stawia schwytanie Johna, który stał się wrogiem publicznym nr 1.

Szeregowiec Ryan (emisja w Polsacie o 20:10 we wtorek – dramat wojenny)
Francja, 1944 rok. Po przybyciu Aliantów do Normandii kapitan John. H. Miller dostaje zadanie przeprowadzenia wojsk na terytorium wroga. Jego celem jest odnalezienie żołnierza Jamesa Ryana, którego bracia zginęli na wojnie.