REKLAMA

Filmowej nudy ciąg dalszy. Zero nowości, ale powrót do wielu tytułów, które albo w ostatnich latach miały swoją premierę i zostały polubione przez widzów albo są nam znane od wielu, wielu lat.

Science-fiction/fantasy

Strażnicy galaktyki (emisja w Polsacie o 20:00 w piątek)

Kilka tygodni temu obecny w TVN, dziś w Polsacie. Peter Quill jest awanturnikiem, a także synem Ziemianki i kosmity. Kiedyś porwany, dziś wiedzie samotne życie, przemierzając galaktykę. Przypadkowo w jego posiadanie wchodzi tajemnicza kula, przedmiot pożądania wielu ludzi, a także obcych, na czele ze złowrogim Ronanem. Kosmiczny przestępca chce za jej pomocą zniszczyć świat. Quill, by zapobiec zagładzie, łączy siły z czterema cudakami m.in. szopem Rocketem.

Alicja w Krainie Czarów (emisja w Polsacie o 20:00 w sobotę)

Ostatnio produkcja ta pojawiła się na święta Wielkanocne. Alicja podczas swojego przyjęcia zaręczynowego oddala się od zaproszonych gości i trafia przypadkiem do innej krainy. Musi ją uratować. Pomaga jej w tym m.in. Szalony Kapelusznik.

X-Men: Geneza Wolverine (emisja w Polsacie o 22:25 w sobotę)

Wydawało się, że Logan w końcu odnalazł spokój i zostawił przeszłość daleko za sobą. Zamieszkał z ukochaną na odludziu i wiedzie szczęśliwe życie Niestety sielankę przerywa jego przyrodni brat, który zabija jego miłość. Pomiędzy mutantami dochodzi do konfrontacji.

Sensacja

Zawrotna prędkość (emisja w TV Puls o 20:00 w piątek)

Andrew i Garett wpadają w kłopoty przy próbie kradzieży luksusowego auta. Jego właściciel oferuje im nietypowy układ. W zamian za kradzież ferrari rywala, ten daruje im karę i nie będzie wyciągać konsekwencji.

Speed: Niebezpieczna prędkość (emisja w Stopklatce o 20:00 w sobotę)

Klasyka sensacyjnego kina akcji z Sandrą Bullock w roli głównej. Terrorysta podkłada bombę pod autobusem. Ta wybuchnie, jeśli prędkość pojazdu spadnie poniżej 50 mil. Policjant Jack wraz z Annie zaczyna toczyć walkę o życie pasażerów.

Specjalista (emisja w TVN o 20:00 w niedzielę)

W dzieciństwie May była świadkiem zabójstwa swoich rodziców przez mafię. By dokonać zemsty wkrada się w łaski rodziny Leonów, która jest odpowiedzialna za ich śmierć. Prosi o pomoc byłego agenta CIA Raya Quicka.

Dramat

Dzień Bastylii (emisja w TVP 2 o 20:05 w piątek)

Drobny złodziej Michael kradnie torbę. Nie wie, że w środku niej jest bomba. Gdy wyrzuca ją, dochodzi do wybuchu w centrum Paryża. Michael zostaje oskarżony o akt terroryzmu. Po jego stronie staje jednak agent Briar.

Ocalony (emisja w TV Puls o 20:00 w sobotę)

Czwórka żołnierzy Navy Seals: Marcus Luttrell, Michael Murphy, Danny Dietz i Matt „Axe” Axelson biorą udział w operacji Red Wings. Celem ich misji jest odnalezienie jednego z najgroźniejszych przywódców talibów – Shaha. Żołnierze zostają jednak zdradzeni przez miejscową ludność i zostają osaczeni przez przeciwników. Niestety z życiem uchodzi tylko Marcus. Robi wszystko, co w jego mocy, by uciec talibom. Nieoczekiwanie pomoc przychodzi z najmniej spodziewanej strony.

Millenium: Zamek z piasku, który runął (emisja w TVP Kultura o 23:00 w sobotę)

Lisbeth Salander jest hakerką. Pewnego dnia zostaje oskarżona o próbę morderstwa. Dziennikarz Mikael Blomkvist, chcąc dowieść jej niewinności, rozpoczyna własne śledztwo.

Thriller

Gotowy na wszystko (emisja w Canal+Premium o 21:00 w piątek)

Lukas jest ochroniarzem w nocnym klubie. Pracuje tam, by zapewnić byt swojej córce . W wyniku awantury z jednym z klientów może trafić do więzienia. Idzie jednak na układ z policją, by temu zapobiec.

Tożsamość (emisja w TVP 2 o 20:05 w sobotę)

Nawałnica sprawia, że dziesięcioro osób musi schronić się przed nią w motelu. Wśród nich są kierowca Ed, telewizyjna gwiazda Caroline i dziewczyna Paris. Wkrótce kolejne osoby zaczynają ginąć

Non-Stop (emisja w TV Puls o 20:00 w niedzielę)

Agent Bill Marks nienawidzi latać samolotem. Dba jednak o bezpieczeństwo pasażerów linii lotniczych. Tym razem czeka go lot z Nowego Jorku do Londynu. Bill, w momencie wystartowania samolotu, dostaje wiadomość z żądaniem 150-milionowego okupu. Jeżeli ich prośba nie zostanie spełniona, co 20 minut będzie ginął jeden z pasażerów Nieoczekiwanie terrorystów nie intesresuje okup, lecz zupełnie coś innego.