REKLAMA

Skąd my to znamy? Aaa już wiem. Z poprzedniego tygodnia lub weekendu. Może to nie do końca to samo, bo mamy sporo kontynuacji, lecz i tak specjalnego wrażenia to na nas nie zrobi.

Science-fiction/Fantasy

Strażnicy Galaktyki vol. 2 (emisja w piątek o 20:00 w Polsacie)

Tytułowi bohaterowie już raz ocalili galaktykę przed zagładą. Teraz czeka ich kolejne zadanie. Peter Quill, Gamora, Drax, Rocket i Baby Groot zostają poproszeni o pomoc przez Ayesthę – silną przywódczynię Suwerennych. Mają ochronić, a następnie ukryć przed galaktycznym potworem baterie, które w niewłaściwych rękach doprowadzą do zniknięcia galaktyki. Pokusie nie może oprzeć się jednak Rocket, który zabiera kilka z nich. Strażnicy muszą zmierzyć się więc nie tylko z wrogami, lecz sojusznikami. Nieoczekiwanie trafiają oni na planetę, która należy do ojca Quilla.

Alicja po drugiej stronie lustra (emisja w sobotę o 20:00 w Polsacie)

Alicja ostatnie lata spędziła na podróżach po morzach i oceanach, wchodząc nie jako w buty swojego ojca. Zmęczona ciągłą tułaczką wraca do Londynu. Nie zagrzewa jednak tam długo miejsca, gdyż używa ponownie lustra, by znaleźć się w Krainie Czarów. Tam spotyka starych znajomych, w tym Kapelusznika, który jednak nie przypomina samego siebie. Chcę mu pomóc, więc podejmuje walkę z wszechpotężnym Czasem.

X-Men (emisja w sobotę o 22:25 w Polsacie)

Tydzień temu mieliśmy czwartą część, dziś wracamy do początku sagi. Pokój z ludźmi ma swoich zwolenników i przeciwników wśród mutantów. Pierwszej grupie przewodzi profesor Xavier, drugiej niebezpieczny Magneto. W konflikt miesza się człowiek-wilk o imieniu Wolverine.

Godzilla 2: Król potworów (emisja w niedzielę o 20:10 w HBO)

Godzilla najpierw zagrażała ludzkości, teraz jest jej jedyną nadzieją w starciu z potężnymi bestiami. Agencja Monarch wspiera potężnego jaszczura w walce z Mothrą, Rodanem i trzygłowym Królem Ghidorahem.

Sensacja

Speed 2: Wyścig z czasem (emisja w sobotę o 20:00 w Stopklatce)

Annie odkrywa tajemnicę swojego partnera. Ten bowiem pracuje jako agent specjalny, a nie jako policjant, jak wcześniej twierdził. W zamian za to zabiera ją w rejs. Sielanka nie trwa długo, bowiem statek przejmuje niezrównoważony informatyk.

Krzyżowy ogień (emisja w sobotę o 20:00 w TV Puls)

Brazil i Flint są płatnymi zabójcami. Żona tego drugiego zapada w śpiączkę po brutalnym pobiciu podczas napadu. Flint dowiaduje się kto za to odpowiada i pragnie zemsty. Pomaga mu Brazil.

Krytyczna decyzja (emisja w niedzielę o 20:00 w TVN)

Samolot pasażerski zostaje porwany przez terrorystów. Zadanie odbicia maszyny dostaje David Grant. W działaniach pomaga mu stewardesa Jean. Nie pomagają im władze, które przez brak łączności decydują się zestrzelić samolot.

Dramat

Czwarta władza (emisja w sobotę o 20:00 w TVP Kultura)

Lata 70. Ben Bradlee pracuje jako dziennikarz w popularnej gazecie. Pewnego dnia wchodzi w posiadanie bardzo ważnych i tajnych informacji odnośnie wojny w Wietnamie. W ujawnieniu afery pomaga mu wydawca Katherine Graham. Zaczyna się konfrontacja z władzą.

Solaris (emisja w niedzielę o 22:00 w Stopklatce)

Stacja kosmiczna traci łączność z Ziemią Sprawę ma wyjaśnić psycholog Chris Kelvin. Okazuje się, że objawy choroby psychicznej pojawiają się u ocalałych Snowa i Gordona. Po pewnym czasie dołącza do nich Kelvin.