REKLAMA

Ostatni weekend lipca nie przyniesie nam przełomu, jeśli chodzi o filmowe produkcje, ale można powiedzieć, że kilka tytułów ożywi nas, gdy będziemy wygodnie siedzieć przed telewizorem.

Sensacja

Żyj i pozwól umrzeć (emisja w TVP Kultura o 20:00 w piątek)

Kolejna część przygód najsławniejszego szpiega świata. Sprawę zabójstwa trzech brytyjskich agentów bada James Bond. Z tego względu jedzie do Nowego Jorku. Tam ma spotkać się z bossem organizacji przestępczej. Kontroluje on rynek handlu heroiną. W całą sprawę zostaje wmieszana wróżka Solitaire.

John Wick (emisja w TV Puls o 20:00 w niedzielę)

Umiera żona tytułowego bohatera. Dla niej John porzucił „zawód” płatnego zabójcy. Tuż przed śmiercią kobieta wręczyła mu szczeniaka o imieniu Daisy. Nazajutrz na stacji benzynowej zaczepia Wicka grupka mężczyzn, która chciałaby odkupić od niego zabytkowy samochód. Gdy John się nie zgadza, Ci sami mężczyźni w nocy włamują się do jego domu i brutalnie go biją. W dodatku zabijają małą suczkę oraz kradną samochód. John dowiaduje się, że za całą sprawą stoi syn rosyjskiego bossa mafii – Tarasova. Postanawia więc zemścić się na swoich oprawcach.

Człowiek demolka (emisja w TVN o 22:10 w niedzielę)

Rok 1996. Stróż prawa John Spartan, ścigając psychopatycznego przestępcę Phoeniksa, wywołuje wiele szkód i powoduje wiele ofiar śmiertelnych. W związku z tym obaj zostają zahiberowani. W 2032 roku Phoeniks przebudza się i ucieka z laboratorium. W świecie pozbawionym przestępczości tylko Spartan może go powstrzymać.

Thriller

Dzień patriotów (emisja w TVN o 20:05 w piątek)

Podczas maratonu w Bostonie w 2013 roku dochodzi do wybuchu dwóch bomb. Giną trzy osoby, a setki zostają ranne. Cała Ameryka zaczyna poszukiwać zamachowców. Podejrzenia padają na braci Dżocharę i Tamerlana. Istnieje wciąż prawdopodobieństwo, że zamachy się powtórzą. Dzięki współpracy policjanta Tommy’ego Saundersa, innych służb oraz mieszkańców następuje przełom w śledztwie.

Atomic Blonde (emisja w TV Puls o 20:00 w sobotę)

Rok przed upadkiem muru berlińskiego zostaje zamordowany szpieg James Gascoigne. Był on w posiadaniu listy podwójnych agentów. Zadanie rozwiązanie zagadki jego śmierci spada na Lorraine Broughton. Dodatkowo ma odnaleźć zaginiony spis i zinfiltrować podwójnego agenta – Satchela, który wciąż sprawia problemy MI6. W chwili przybycia do Berlina Lorraine zostaje zaatakowana przez agenta KGB, lecz udaje jej się uniknąć zagrożenia. Kontaktuje się ze swoim współpracownikiem Davidem Percivalem, a swoje śledztwo zaczyna od mieszkania Gascoigne’a.

Sezon na zabijanie (emisja w TVP 2 o 20:00 w sobotę)

Benjamin Ford jest byłym amerykańskim żołnierzem. Próbuje zapomnieć o wojnie w Bośni. Pewnego dnia do jego drzwi puka Emil Kovac, który szuka zemsty w związku z wydarzeniami w przeszłości.

Inne:

Ted 2 (emisja w TVN 7 o 21:50 w sobotę – komedia)

John rozwiódł się, lecz nadal mieszka z misiem Tedem. Pluszak żyje w szczęśliwym związku z kelnerką Tam-Lynn. Chciałby mieć z nią dziecko. Wcześniej jednak musi wywalczyć swoje prawa przed sądem.

X-Men 2 (emisja w Polsacie o 22:55 w sobotę – science fiction)

Narasta konflikt pomiędzy mutantami a ludźmi. Pracujący dla rządu Stryker chce zaprzestać procederu szkolenia x-menów w szkole Xaviera. Podopieczni profesora łączą siły z Magneto, by przetrwać.