REKLAMA

Autor: Rafał Walter

Weekend to tradycyjnie czas, w którym w szczególności wieczorne pozycje mogą nas zaciekawić. W dniach od 8.05 do 10.05 będziemy obejrzeć stare, lecz kultowe komedie, a także sięgnąć po nowości, choć głównie na kanałach premium.

Kino familijne

Kung Fu Panda 2 (emisja w Polsacie w sobotę o 20:00)

Druga część filmu animowanego o sympatycznej, lecz nieco niezdarnej pandzie. Główny bohater Po jest jednym z sześciu mistrzów kung-fu: Modliszki, Żmiji, Małpy, Żurawia i Tygrysicy. Wraz ze swoimi przyjaciółmi stanie przed zadaniem obrony Doliny Spokoju przed złoczyńcą, który marzy o podboju Chin.

Beethoven 4 (emisja w TVN w sobotę o 15:15)

Kolejna część filmu opowiadająca o sympatycznym bernardynie o imieniu Beethoven. Newtonowie mają dość już niesfornego zachowania swojego pupila. Decydują się więc zapisać go na tresurę. Omyłkowo jednak Beethoven zostaje zamieniony z łudząco podobnym i niezwykle grzecznym Michałem Aniołem. Po pewnym czasie zachowanie psa budzi niepokój Newtonów.

Krudowie (emisja w TVN w niedzielę o 17:05)

Bohaterami tego filmu jest rodzina jaskiniowców w czasach prehistorycznych. Głową rodziny jest Grug, który sprzeciwia się wszelkim nowościom i usprawnieniom. Pewnego dnia jego spokój oraz całej rodziny zaburza wynalazca Guy.

Sensacja

Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw (emisja w Canal + Premium w sobotę o 21:00)

Spin-off niezwykle popularnej sagi na całym świecie. Do niedawna dwaj wrogowie, czyli Agent Hobbs i Shaw ( w tych rolach Dwayne Johnson i Jason Statham) muszą połączyć swoje siły, by ocalić świat przed stworzeniem zagrażającego ludzkości zaawansowanego cyborga. Widowiskowe kino akcji.

Londyn w ogniu (emisja w TVN w niedzielę o 21:30)

Jeżeli komuś podobał się ,,Świat w płomieniach” z Chaningiem Tatumem w roli głównej, powinien zwrócić uwagę także na ten film. Pogrzeb premiera Wielkiej Brytanii staje się pretekstem do zjazdu wszystkich najważniejszych polityków ze świata na czele z prezydentem Stanów Zjednoczonych. Wraz z nim przebywa jego osobista ochrona, w której znajduje się agent Bannings. Zamachowcy chcą dokonać zamachu.

Kingsman: Złoty krąg (emisja w Polsat Film w sobotę o 21:00)

Druga część filmu o tajnym stowarzyszeniu szpiegów. Eggsy chrzest bojowy ma już za sobą. Teraz wraz z kolegą po fachu stoi przed zadaniem odszukania osób planujących akt terroru.

Komedie:

Nie ma mocnych (emisja w Polsacie w piątek o 20:00)

Druga część kultowej polskiej komedii w reżyserii Sylwestra Chęcińskiego. Pawlak w swojej wnuczce Ani upatruje szansę na przekazanie gospodarstwa. W tym celu wraz z Kargulem chce ją wydać za mąż. Akurat w tym czasie we wsi zjawia się Zenek.

Miś (emisja w Stopklatce w piątek o 20:00)

Dla tych, co niekoniecznie chcą spędzić wieczór z waśnionymi rodami Kargula i Pawlaka, Stopklatka wyemituje inną kultową polską komedię. Ryszard Ochódzki jest prezesem klubu sportowego „Tęcza”. Jego była żona chce dotrzeć do banku w Londynie. Ochódzki pragnie zrobić to przed nią, lecz nie może ze względu na zniszczony paszport. Postanawia znaleźć więc swojego sobowtóra, a pomaga mu w tym kochanka.

Zła edukacja (emisja w HBO w niedzielę o 20:10)

Roslyn w stanie Nowy Jork. Frank Tassone uznawany jest za błyskotliwego i uczciwego kuratora w pełni oddanego swojej pracy. W rzeczywistości jest jednak inaczej. Dzięki przenikliwości uczniów wychodzi na jaw, że Tassone defrauduje szkolne pieniądze. W obsadzie m.in. Hugh Jackman.

Science – fiction

Mad Max: Na drodze gniewu (emisja w TVN w piątek o 20:00)

Max Rockatansky jest jednym z ocalałych, który żyje w świecie po zagładzie nuklearnej pogłębionym w bezprawiu. Samotnie pokonuje pustynne tereny. Pewnego dnia zostaje schwytany przez grupę żołnierzy podporządkowanym Joemu – tyranowi, który jako jedyny dysponuje wodą pitną. Staje się dawcą krwi dla wojownika Nuksa. Tymczasem z kryjówki wraz z pięcioma innymi kobietami ucieka bojowniczka Furiosa. Max dołącza do ucieczki i pomaga swoim towarzyszkom w stawieniu oporu Joemu.

Planeta małp (emisja w Stopklatce w sobotę o 20:00)

Klasyka filmów science – fiction. Leo Davidson jest kapitanem statku kosmicznego, który pewnego dnia rozbija się na nieznanej planecie. Okazuje się, że rządzą nią inteligentne małpy, a ludzie zdegradowani są do roli niewolników. Davidson dołącza się do rebeliantów, którzy chcą zmienić swój los.

Jurassic World (emisja w TVN 7 w niedzielę o 20:00)

Nowa odsłona filmu, który przyciągnął do kin miliony ludzi. Na wyspie Isla Nulbar znajduje się park rozrywki z dinozaurami. Naukowcy, by uatrakcyjnić zwiedzanie, tworzą hybrydy tych stworzeń. Jeden z nich jest niezwykle agresywny i ucieka z parku, powodując spustoszenie. Próbę schwytania dinozaura podejmuje żółnierz Owen.

Thriller

Zaginiona dziewczyna (emisja w TVP 2 w sobotę o 22:40)

Nick Dunne informuje policję o zniknięciu swojej żony w tajemniczych okolicznościach. Prowadząca śledztwo Rhonda Boney zaczyna podejrzewać o popełnienie zbrodni męża i znajduje nieścisłości w jego zeznaniach, Nick za wszelką cenę próbuje udowodnić swoją niewinność, choć na jaw wychodzą niekorzystne dla niego fakty. Pomaga mu jego siostra Margo.

Momentum (emisja w TV Puls w sobotę o 20:00)

Sytuacja Alexis podczas kradzieży diamentów się komplikuje. Kobieta zostaje oskarżona o zabójstwo, a na jej życie czyha płatny morderca. Główna bohaterka, by przeżyć musi uprzedzić zamachowca i poznać nazwisko osoby, która zleciła jej śmierć.

Most szpiegów (emisja w Polsacie w piątek o 22:00)

Lata 50. XX wieku. Na terenie ZSRR znajduje się amerykański pilot wojskowy. Na peetraktacje do Moskwy zostaje wysłany prawnik James Donovan. Jego zadaniem jest wymienienie żołnierza na rosyjskiego szpiega. Zaczyna się pełna napięcia gra.