REKLAMA

Po stosunkowo ciekawym weekendzie, ostatni tydzień lipca to filmowa LATAstrofa. Nie dość, że na naszych ekranach pojawią się filmy, które oglądaliśmy może niespełna miesiąc, półtora miesiąca temu, to nie będą to nawet produkcje najwyższych lotów.

Dramat

Kapitan Phillips (emisja w Polsacie o 20:05 w poniedziałek)

Kapitan Phillips jest kapitanem kontenerowca MV Maersk Alabama. W kwietniu 2009 roku odbywa rejs do Mombasy. Przy wybrzeżach Somalii przestępca o imieniu Muse porywają statek wraz z załogą. Kapitan, by ocalić swoją załogę, próbuje przekonać porywacza do przyjęcia od niego 30 tysięcy dolarów oraz proponuje, by wziął go za zakładnika zamiast jego załogi. Przywódca piratów nie chce się jednak zgodzić na to rozwiązanie i liczy na milionowe odszkodowanie od ubezpieczyciela. Zaczyna się rozgrywka o życie pomiędzy Phillipsem a Muse’m.

Ryzykanci (emisja w TV Puls o 20:00 we wtorek)

Terroryście Stavrosowi udaje się uciec agentowi CIA Jackowi Quinnowi. Brak wykonania zadania sprawia, że Quinn trafia do więzienia. Gdy dowiaduje się o porwaniu przez terrorystę jego żony, ucieka z aresztu, by ją ocalić.

Good Night and Good Luck (emisja w NOWA TV o 21:00 we wtorek)

Akcja filmu dzieje się w Stanach Zjednoczonych w latach 50. XX w. Edward R. Murrow jest dziennikarzem. Nie podoba mu się obsesja jednego z senatorów, który wciąż ugania się za komunistami. Wypowiada mu więc wojnę medialną. W działaniach pomagają mu koledzy redakcyjni, a także producent Fred Friendly.

Komedia

Sprawa się rypła (emisja w TVP 2 o 20:10 we wtorek)

W jednej ze wsi na Żywiecczyźnie setne urodziny obchodzi babcia Plackowa. Uroczystość ta transmitowana jest przez telewizję. Niedługo po tym wydarzeniu, babcia umiera i zostaje pochowana. Wtedy rodzinę żałobników odwiedza urzędniczka z gminy w celu wręczenia zegarka i dwóch tysięcy złotych. Plackowie przyjmują prezenty za poświadczeniem, że babcia poszła do kościoła..

Szefowie wrogowie 2 (emisja w TVN 7 o 20:30 w czwartek)

Nick i jego dwaj koledzy mają dość swoich szefów i postanawiają założyć własny biznes. Gdy oszukuje ich inwestor, postanawiają się na nim się zemścić. Dokonują więc porwania jego syna.

Miłość na zamówienie (emisja w Polsacie o 20:00 w czwartek)

Tripp ma 35 lat i wciąż mieszka z rodzicami. Ci, już mają dość mieszkania z synem, więc wynajmują Paulę, która ma go w sobie rozkochać i nakłonić do wyprowadzki. Tripp nie daje się jednak nabrać na podstęp rodziców i obmyśla zemstę.

Sensacja

Godzina zemsty (emisja w TVN o 21:00 w poniedziałek)

140 tysięcy dolarów staje się łupem Portera i Val. Ten drugi wraz z uzależnioną od dragów Portera, decydują się go pozbyć. Złodziejowi udaje się jednak przeżyć zamach. Gdy odzyskuje siły, planuje odebrać to, co jego i zemścić się na wspólniku i żonie.

Drużyna A (emisja w Polsacie o 20:05 w środę)

Trudne misje nie stanowią przeszkód dla Hannibala i jego współpracowników. Grupę najemników tworzą jeszcze: Buźka, który urzeka urokiem osobistym; świetny, lecz nieobliczalny pilot Murdoch oraz świetnie zbudowany mechanik B.A. Baracus. Hannibal i spółka udają się do Iraku. Nie podporządkowują się jednak poleceniom zleceniodawcom i przechwytują matryce, a także fałszywe dolary. To sprawia, że padają ofiarą spisku i wrobieni w podwójne przestępstwo, trafiają do oddzielnych aresztów. Dzięki pomocy kolegi z CIA, Hannibal ucieka z jednego z nich i pomaga uwolnić się reszcie. Najemnicy obmyślają plan zemsty.

Egzekutor (emisja w TVN o 21:00 w środę)

Agent Krueger (Arnold Schwarzenegger) musi chronić pracownicę Departamentu Obrony USA Lee Cullen. Odkryła ona bowiem plany przekazania broni terrorystom. W aferę zamieszani są politycy na najwyższym szczeblu, którzy nie zawahają się zlecić zabójstwa kobiety.

Inne:

Nowy początek (emisja w Polsacie o 20:05 we wtorek – science fiction)

Statki kosmitów lądują w 12 różnych miejscach na Ziemi. Aura tajemniczości roztacza się nad światem, gdyż nikt nie wie z jakich przyczyn przybysze z kosmosu przybyli na Błękitną Planetę. Powstaje grupa badawcza na czele z żołnierzami amerykańskimi, utalentowaną lingwistką Louise Banks, pułkownikiem Weberem, a także fizykiem Ianem Donellym. Mają oni na celu odkrycie przyczyn lądowania kosmitów. Banks udaje się na rozmowę z przybyszami.