REKLAMA

Początek sierpnia będzie mocno obfitował w fantastykę. Fani tego gatunku zdecydowanie będą zadowoleni z takiego obrotu spraw. Nie zabraknie również pozycji tematycznych związanych z powstaniem warszawskim.

Science fiction

Avengers: Czas Ultrona (emisja w Polsacie o 20:00 w piątek)

Superbohaterowie służący dla agencji T.A.R.C.Z.A są już zmęczeni ratowaniem świata i pragną odpoczynku. Wyznający zamiłowanie do technologii Tony Stark postanawia powołać do życia sztuczną inteligencję – Ultrona, która ma zadanie uchronić świat przed złem. Gdy jednak maszyna uznaje za największe zagrożenie ludzi, herosi na czele m.in. z Kapitanem Ameryką i Thorem robią wszystko, by powstrzymać zagładę.

Kochanek idealny (emisja w Canal + Premium o 21:00 w piątek)

Naukowcy Cole i Zoe chcą stworzyć technologię, która będzie potrafiła dopasować osoby w pary i ocenić ich szanse na udany związek. Nieoczekiwanie miłość spotyka właśnie badaczy. Niestety jednak, nie mogą być razem.

Green Lantern (emisja w TVN o 22:20 w piątek)

Porządku świata pilnuje grupa Green Lantern Corps. Każdy z jej członków nosi pierścień, który sprawia, że jego posiadacz nabiera niezwykłych mocy. Na horyzoncie pojawia się nowy wróg – Parallax. Przeciwstawić się mu ma wojownik z najmniejszym stażem – Hal.

X-Men: Ostatni bastion (emisja w Polsacie o 22:10 w sobotę)

Firma farmaceutyczna Worthington Labs wynajduje antidotum pozbawiające nadnaturalnych zdolności. Z szansy na normalne życie chce skorzystać grupa mutantów dowodzonych przez profesora Xaviera m.in. Kitty. Nie podoba się to Magneto, który zbiera potężną armię. Mutanci po raz kolejny muszą się ze sobą zmierzyć.

Sensacja

John Wick 2 (emisja w TV Puls o 20:00 w niedzielę)

John Wick ponownie wiedzie spokojne życie. Unika przestępczego światka i jest szczęśliwy. Sielanka kończy się wraz z pojawieniem się byłego wspólnika Johna – Santino D’Antonio. Przybysz prosi Wicka o pomoc w walce z organizacją włoskich zabójców, którzy ukrywają się w podziemiu. John nie potrafi odmówić z powodu starego długu wdzięczności z przeszłości. Udaje się więc do Rzymu, gdzie ma zabić siostrę zleceniodawcy. Gdy to czyni, odmawia spełnienia kolejnych próśb Santino. Ten w gniewie wyznacza nagrodę za głowę Wicka.

Od kołyski aż po grób (emisja w TVN o 20:00 w niedzielę)

Szef gangu Fait miesza się w kradzież diamentów. Ling, by odzyskać klejnoty, porywa córkę Faita. Zdesperowany przestępca nawiązuje współpracę z tajwańskim agentem specjalnym Su. Obaj ruszają na pomoc porwanemu dziecku.

Wejście smoka (emisja w TVN o 22:05 w niedzielę)

Mistrz kung-fu na zlecenie amerykańskiego rządu bierze udział w nielegalnym turnieju sztuk walki. Turniej jest jednak jedynie przykrywką dla zdobycia informacji na temat Hana i prowadzenia przez niego nielegalnej działalności na wyspie.

Mission Impossible 4 – Protokół duchów (emisja w TVN 7 o 20:00 w niedzielę)

Agent Ethan Hunt wraz ze swoimi współpracownikami zostaje oskarżony o przeprowadzenie zamachu. Okazuje się jednak, że jest to jedynie przykrywka dla spisku, który może doprowadzić do wojny nuklearnej. Na szali jest nie tylko dobre imię Ethana, lecz także losy świata.

Inne

Titanic (emisja w Polsacie o 20:00 w sobotę – dramat katastroficzny)

Tytułowy Titanic wypływa w los dziewiczy w 1912 roku. Młoda Rose jest jedną z pasażerek luksusowego statku. Czuje się nieszczęśliwa z powodu zmuszania jej do wyjścia za mąż. Podczas rejsu spotyka biednego Jacka. Pomiędzy dwojgiem rodzi się uczucie.

Sierpniowe niebo. 63 dni chwały (emisja w TVP Kultura o 20:05 w sobotę – wojenny)

Podczas remontu robotnicy znajdują dziennik z czasów powstania warszawskiego. Jest 5. sierpnia 1944 roku. Basia, sanitariuszka, zakochuje się w żołnierzu AK – Stasiu. Uczuciu przeszkadza jednak panująca wojna. Młodzi ludzie angażują się w obronę Warszawy.

Gruby i chudszy (emisja w TVN o 20:00 w sobotę)

Carla zostaje obiektem westchnień otyłego i nieśmiałego profesora Shermana Klumpa. Naukowcowi udaje się znaleźć serum na swoją nadwagę. Dzięki niemu staje się szczupłym, lecz jednocześnie aroganckim Buddy’m.