REKLAMA

Wreszcie doczekaliśmy się weekendu obfitującego w hity kinowe. Te z przeszłości, ale przede wszystkim te, które stosunkowo niedawno wyszły z kin. Dominować będzie zwłaszcza science – fiction, ale do tego zdołaliśmy się przyzwyczaić w ostatnich tygodniach.

Science – fiction

Avengers: Wojna bez granic (emisja w Polsacie o 20:00 w piątek)

Współpraca pomiędzy superbohaterami coraz gorzej się układa. Nowy wróg sprawia, że herosi po raz kolejny będą musieli połączyć siły. Na Ziemię przebywa najgroźniejszy jak dotąd wróg – Thanos, który zamierza odnaleźć i wykorzystać 6 kamieni nieskończoności – umysłu, czasu, duszy, rzeczywistości, mocy i przestrzeni. Używając ich może doprowadzić do zniszczenia połowy życia we wszechświecie. Thanosa powstrzymać mogą jedynie superbohaterowie na czele z m.in. Kapitanem Ameryką, Doktorem Strange’m i Iron Manem.

X-Men: Przeszłość, która nadejdzie (emisja w Polsacie o 22:05 w sobotę)

Profesor Xavier i jego podopieczni w ruinach metropolii stawiają czoła robotom, które potrafią przejmować moce innych istot. Zagłada mutantów zdaje się być nieuchronna. By jej zapobiec, świadomość Wolverine’a zostaje wysłana do jego ciała w 1973 roku. „Wilk” ma namówić młodych wtenczas Profesora Xaviera i Magneto do znalezienia i powstrzymania naukowca Bolivara Traska. Misja nie będzie należeć jednak do najprostszych.

Gwiezdne wojny: Skywalker.Odrodzenie (emisja w HBO o 20:10 w niedzielę)

Ruch Oporu dowiaduje się od Finna i Poe o przygotowaniu sekretnej floty przez Palpatine’a w celu całkowitego zniszczenia świata rebeliantów. Do dwójki wyżej wymienionych dołącza Rey. Razem spróbują go powstrzymać.

Sensacja

November Man (emisja w TV Puls o 20:00 w piątek)

Do służby zostaje ponownie powołany emerytowany agent CIA Peter Devereaaux. Ma on wyruszyć do Moskwy, by pomóc swojej koleżance po fachu. Jest ona w posiadaniu pewnych informacji na temat kandydata na prezydenta Rosji. Nieoczekiwanie zjawia się uczeń Petera.

Szpieg, który mnie kochał (emisja w TVP Kultura o 20:00 w piątek)

Kolejna część Jamesa Bonda. Dwa okręty podwodne zostają porwane przez ludzi milionera Karla Stromberga. Ekscentryk chce wywołać światowy konflikt atakując Brytyjczyków i ZSRR ich własną bronią. Wojnie zapobiec ma Agent 007.

Tango i Cash (emisja w TVN o 20:00 w niedzielę)

Szef mafii zastawia pułapkę na policjantów Tango i Casha. Ma dość ich ingerencji w jego interesy. Funkcjonariusze zostają wplątani w śmierć agenta FBI i trafiają do więzienia. Uciekają jednak z niego i przygotowują się do zemsty. Pragną również oczyścić swoje dobre imię.

Dramat

Dzień Bastylii (emisja w TVP 2 o 20:10 w piątek)

Drobny złodziej Michael kradnie torbę. Nie wie, że w środku niej jest bomba. Gdy wyrzuca ją, dochodzi do wybuchu w centrum Paryża. Michael zostaje oskarżony o akt terroryzmu. Po jego stronie staje jednak agent Briar.

W obronie własnej (emisja w TV Puls o 20:00 w niedzielę)

Do niewielkiego miasta wraz z córką przeprowadza się były agent DEA Phil Broker. Władzę nad miejscowością sprawuje gang. Gdy córka Brokera zostaje porwana, Phil wkracza do akcji, by ją odzyskać.

Pani Bovary (emisja w NOVA TV o 21:00 w niedzielę)

Córka farmera, Emma, poślubia dobrze usytuowanego doktora Charlesa Bovary’ego. Nie jest jednak szczęśliwa u jego boku. To popycha ją do kolejnych zdrad i romansów.

Whitney (emisja w TVP 2 o 23:15 w piątek)

Whitney Houston poznaje Bobby’ego Browna podczas gali rozdania muzycznych nagród. Nawiązują bliższą znajomość, która skutkuje po trzech latach ślubem. Para muzyków nie stanowi najlepszego małżeństwa. W ich domostwie pojawiają się narkotyki i alkohol.

Inne:

Power Rangers (emisja w TVP 2 o 22:05 w sobotę)

Czarownica Rita atakuje Ziemię. Czoło jej stawia grupa zamaskowanych wojowników o nazwie Power Rangers. W rzeczywistości jest to grupa pięciu licealistów, która musi stawić czoła swoim lękom i słabościom.

Taniec pustyni (emisja w TVP 2 o 22:00 w niedzielę)

Władze państwowe Iranu zabraniają tańca. Za złamanie zakazu grożą surowe kary m.in. chłosta. Afshin Ghaffarian i jego znajomi nie chcą się jednak podporządkować. Postanawiają założyć zespół, choć nie mają o tym pojęcia. Ich determinacja i zaangażowanie się opłaca. Hakują internetowy system i uzyskują dostęp do materiałów video, z których czerpią swoją wiedzę. Z dnia na dzień stają się coraz lepsi. Ich oazą spokoju staje się pustynia, gdzie mogą demonstrować swoje umiejętności.