REKLAMA

Ostatni weekend był chyba pięknym, chwilowym snem. Miał za zadanie wyrwać nas z ciągłego wakacyjnego marazmu. Niestety, znowu musimy wrócić do smutnej filmowej rzeczywistości i zadowolić się produkcjami, które w tym roku kalendarzowym były na naszych ekranach co najmniej kilka razy.

Sensacja

Szukając sprawiedliwości ( emisja w TVN o 21:00 we wtorek)

Gangster Madano terroryzuje Brooklyn. W tej dzielnicy dorastał funkcjonariusz Gino Felino, który próbuje zgodnie z prawem walczyć z przestępcą. Gdy jednak ginie jego przyjaciel, policjant poprzysięga zemstę.

Komornik (emisja w TV4 o 22:05 we wtorek)

French zajmuje się ściąganiem długów dla mafii. Jednocześnie jest trenerem sztuk walki, co pomaga mu w jego profesji. Ułożony świat Frencha zmienia się za sprawą jednego klienta, który wciąga go niebezpieczną rozgrywkę.

Dorwać Cartera (emisja w TV Puls o 20:00 w środę)

Jack Carter zajmuje się ściąganiem długów dla mafii. W tajemniczych okolicznościach ginie jego brat. Carter udaje się więc do Seattle, by dowiedzieć się czegoś więcej o śmierci krewnego. Na miejscu okazuje się, że osoby powiązane ze zgonem brata niekoniecznie mówią prawdę.

Komedia

C,K. Dezerterzy (emisja w TVP 2 o 20:10 we wtorek)

Na węgierskiej prowincji w 1918 roku przybywa nowy zastępca dowódcy van Nogay. Stawia sobie za zadanie przekształcenie maruderów w prawdziwych żołnierzy. Tymczasem jeden z nich o nazwisku Kaniowski planuje wraz z kolegami ucieczkę.

Jeszcze większe dzieci (emisja w Polsacie o 20:00 w środę)

Lenny Fedder wraca wraz z najbliższymi w swoje rodzinne strony. Powrót do miejsca urodzenia i spotkanie z kumplami sprawiają, że odżywają najlepsze wspomnienia z dzieciństwa dorosłych mężczyzn. Taki obrót spraw nie podoba się dzieciom, które chcą zaprzestać zabaw ich ojców.

Raj na ziemi (emisja w TVN 7 o 20:00 w czwartek)

George i Linda są zmuszeni do sprzedania swojego mieszkania w Nowym Jorku. Postanawiają wyjechać do krewnych do Atlanty. W czasie podróży zatrzymują się w zajeździe, który wydaje się idealnym miejscem na ziemi. Pobyt w tym przybytku zmieni parę na zawsze.

Inne:

Zodiak (emisja w TVN 7 o 20:00 w środę – film kryminalny)

Seryjny morderca o pseudonimie Zodiak zaczyna terroryzować San Francisco. Do śledztwa zostaje zaangażowany inspektor Toschi. Sprawą zajmują się też dziennikarz Avery oraz rysownik Graysmith, dla którego Zodiak staje się obsesją.

2012 (emisja w Polsacie o 20:00 w poniedziałek – film katastroficzny)

Naukowcy dostrzegają burze na słońcu, które mogą mieć katastrofalne w wyniku skutki dla Ziemi. Informują o tym przywódców największych państw świata. Ci natomiast opracowują plan na wypadek zagłady. Zlecają budowę olbrzymich statków, które mają ochronić wybrańców. O planie przypadkiem dowiaduje się pisarz Jackson Curtis. Za wszelką cenę chce wprowadzić na jeden ze statków swoją rodzinę. Tymczasem na świecie zaczynają się dziać potężne kataklizmy

Władcy ognia (emisja w TV Puls o 20:00 we wtorek – science fiction)

Przypadkiem, podczas budowy metra, zostaje obudzony smok. Przez 20 lat wraz z potomstwem sieje spustoszenie na Ziemi. Jeden z Ocalałych – Quinn, by powstrzymać potwory, nawiązuje współpracę z zuchwałym Dentonem.