REKLAMA

Ekrany naszych telewizorów zdominuje z pewnością wracająca piłkarska Liga Mistrzów. Niestety stacje nie chciały konkurować z najbardziej popularnym sportem w Europie, a może i na świecie i przedstawiły nam raczej średnie propozycje, jeśli chodzi o ten weekend.

Science – fiction/fantasy

Siódmy syn (emisja w TVN o 20:05 w piątek)

W dalekiej przeszłości Mistrz Gregory, stoczył pojedynek na śmierć i życie z okrutną wiedźmą Mateczką Malkin. Mając szansę na uśmiercenie czarownicy, okazał jej litość i zamknął na wiele lat. Jak się później okazało popełnił straszliwy błąd. Żadna zemsty wiedźma uwolniła się i zaczęła siać spustoszenie na świecie. Zgodnie z przepowiednią przeciwstawić się może jej jedynie siódmy syn siódmego syna. Gregory rusza na poszukiwania i znajduje Thomasa Warda, który prowadzi skromne życie w jednej z wiosek Mistrz zaczyna wraz z nowym towarzyszem przygotowania do starcia z wiedźmą.

Gwiezdny pył (emisja w TVN o 16:25 w sobotę)

Tristan zakochuje się w pięknej Victorii. Oboje mieszkają w tej samej osadzie. Podczas wspołnego spędzania czasu, chłopak obiecuje przynieść ukochanej spadającą gwiazdę. W tym celu udaje się do Krainy Czarów, z której jeszcze nikt nie wrócił.

Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie (emisja w Polsacie o 22:00 w sobotę)

Władze nad badaniami nad bronią dla armii imperium sprawuje okrutny Orson Krennic. Celem jego poszukiwań jest także Galen Ers. Siły imperium odnajdują go jednak na odległej planecie i pojmują, by ten dokończył Gwiazdę Śmierci. Uciec udaje się jego żonie i córce Jyn. Saw, który należy do ruchu oporu, przejmuje opiekę nad Jyn. 15 lat później dorosła już kobieta przebywa w areszcie. Zostaje jednak uwolniona przez agenta Rebelii Andor. Ten, zabiera ją do swojej przywódczyni Mon Monthmy. Jyn ma od tej pory pracować dla ruchu oporu, uwolnić swojego ojca i dowiedzieć się jak najwięcej o Gwieździe śmierci.

Sensacja

Ośmiorniczka (emisja w TVP Kultura o 20:00 w piątek)

Ginie w tajemniczych okolicznościach agent 009. James Bond ma za zadanie wyjaśnić okoliczności jego śmierci. Okazuje się, że związek ze śmiercią brytyjskiego szpiega ma Kamal Khan, któy współpracuję z radzieckim generałem Orłowem. Trójkąt dopełnia tajemnicza Ośmiorniczka.

Sabotaż (emisja w TV Puls o 20:00 w piątek)

Jednostce do walki z narkotykami przewodzi Breacher. Agentom po jednej z udanych akcji udaje się przejąć 10 milionów dolarów w gotówce. Policjanci ukrywają łup, lecz gdy po niego wracają, nie znajdują go. Następnie powoli zaczynają ginąć…

Nieuchwytny (emisja w TVN o 20:00 w niedzielę)

Seryjny morderca dokonuje rytualnych morderstw. Do sprawy zostaje przydzielony Jack Cole, któremu partneruje policjant. Kolejnymi ofiarami okazują się była małżonka Cole’a oraz jej obecny konkubent. Podejrzenie trafia na Jacka, który jak najszybciej musi się oczyścić z zarzutów.

Thriller

Profesjonalista (emisja w Canal+Premium o 21:00 w sobotę)

Asher jest zabójcą na zlecenie. Avi proponuje mu udział w trzyczęściowym planie w ramach jego prywatnej zemsty. Asher przystaje na warunki, lecz sprawa komplikuje się gdy, ten poznaje uroczą Sophie.

Olimp w ogniu (emisja w TV Puls o 20:00 w niedzielę)

Terroryści atakują Biały Dom w momencie oficjalnej wizyty prezydenta Korei Południowej w Waszyngtonie. Azjatycki przywódca ginie, a jego amerykański odpowiednik zostaje porwany wraz ze swoimi współpracownikami. Bandyci wystosowują swoje żądania i zaczynają zabijać zakładników. Do akcji wkracza agent Secret Service Mike Banning. Funkcjonariusz pracował kiedyś w osobistej ochronie prezydenta, ale w wyniku dramatycznych zdarzeń został odsunięty od służby. Teraz jednak podejmuje próbę odbicia głowy państwa Stanów Zjednoczonych.

Ocaleni (emisja w Stopklatce o 20:00 w niedzielę)

Osoby cudem ocalałe z katastrofy lotniczej znajdują się pod opieką terapeutki Alice, która im pomaga poradzić sobie z traumatycznymi wydarzeniami. Relacja z przebiegu zdarzeń pasażerów różni się jednak znacznie z oficjalną wersją. Tymczasem pacjenci Alice zaczynają ginąć..