REKLAMA

W ostatni weekend sierpnia na ekranach naszych telewizorów królować będą skoki i decydujące, finałowe mecze w rozgrywkach europejskich pucharów. Dla tych, co nie znoszą sportu, przygotowaliśmy za to kilkanaście filmowych propozycji na weekend.

Science – fiction

Doktor Strange (emisja w Polsacie o 20:00 w piątek)

W wyniku wypadku samochodowego neurochirurg Stephen Strange traci władzę w rękach. Z tego powodu nie może wykonywać dalej swojej pracy. Załamany szuka wsparcia u Jonathana. Ten poleca mu podróż do Katmandu. Wkrótce Strange udaje się tam, by pobrać nauki, które mają pomóc mu w wyzdrowieniu. Lekarz, za sprawą Mistrza Przedwiecznego, odzyskuje sprawność w rękach i doznaje duchowego uzdrowienia. Jego przemiana sprawia, że Strange postanawia walczyć z siłami ciemności. Musi powstrzymać Kaecillusa, który zagraża światu.

Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi (emisja w Polsacie o 22:00 w sobotę)

Do mieszkającego na planecie Ahch-To Luke’a Skywalkera przybywa Rey, Chewbacca i R2-D2. Dziewczyna prosi go o pomoc. Chce, by ten został jej nauczycielem i postarał przyswoić jej tajniki Mocy. Skywalker początkowo odmawia, lecz po pewnym czasie przystaje na propozycję. W międzyczasie, Kylo Ren stara się wyeliminować wszystkich rebeliantów. Syna księżniczki Lei i Hana Solo postarają się powstrzymać zjednoczeni w jednym celu: Luke, Rey, były szturmowiec Finn i pilot Poe.

Blade Runner 2049 (emisja w Polsacie Film o 21:00 w sobotę)

Spisek zagraża aktualnemu porządkowi świata. Na jego trop wpada policjant K. Funkcjonariusz musi odnaleźć ukrywającego się łowcę androidów Ricka Deckarda. Tylko z jego pomocą uda się ocalić świat.

Niezgodna (emisja w TVP 2 o 23:05 w sobotę)

Społeczność w przyszłości jest podzielona na 5 grup. Nastolatkowie muszą przejść obowiązkowe testy i przynależeć do jednej z nich. Jeżeli pasują do większej ilości, wtedy muszą zginąć. Walkę z systemem podejmuje Beatrice Prior.

Sensacja

Zabójczy widok (emisja w TVP Kultura o 20:00 w piątek)

Brytyjski wywiad dowiaduje się o kradzieży dokumentacji supernowoczesnego mikroprocesora. Głównym podejrzanym jest bogaty przedsiębiorca Zorin. Agent 007 odkrywa, że Zorin pracował kiedyś dla KGB i pragnie zniszczyć Dolinę Krzemową.

Skaza (emisja w TV Puls o 20:00 w piątek)

John Brickner odsiadywał karę pozbawienia wolności. Teraz chce wrócić do normalnego życia. By odkupić swoje przeszłe winy, pomaga rodzinie mężczyzny, którego zabił. Pewnego dnia dostaje propozycję bardzo trudną do odrzucenia. Brickner ma wziąć udział w nielegalnych walkach za olbrzymią sumę pieniędzy. John podejmuje wyzwanie.

Torque:Jazda na krawędzi (emisja w TVN o 22:55 w piątek)

Carry Ford przyjeżdża do rodzinnego miasteczka. Zwraca się do niego narkotykowy boss. Żąda zwrotu motocykli, którym zajmował się Ford. Ten jednak odmawia. Zostaje wplątany w zabójstwo brata szefa gangu. Carry musi udowodnić, że nie ma z tym nic wspólnego.

Zabójcy (emisja w TVN o 20:00 w niedzielę)

Gwiazdorska obsada z Arnoldem Schwarzeneggerem i Antonio Banderasem w roli głównej. Robert Rath dostaje zlecenie na zabójstwo bardzo ważnego świadka. Szybszy jest jednak inny płatny morderca – Bain. Okazuje się, że zleceniodawca wynajął ich obu do tego samego zadania. Rath i Bain muszą stoczyć pojedynek na śmierć i życie.

Film przygodowy

Indiana Jones i ostatnia krucjata (emisja w Polsacie o 22:40 w piątek)

Ojciec Indiany Jonesa zostaje porwany, Słynny archeolog musi go odnaleźć. Przy okazji jego celem staje się święty Graal. Na jego drodze stają jednak nazistowscy zbrodniarze.

10 000 lat przed naszą erą (emisja w TVN 7 o 20:00 w niedzielę)

Akcja filmu rozgrywa się w czasach prehistorycznych. Piękna Evolet staje się obiektem westchnień młodego myśliwego z górskiego plemienia D’Leha. Pewnego dnia na wioskę napadają wojownicy, którzy porywają dziewczynę. D’Leh wraz ze swoją drużyną rusza za nimi w pościg.