REKLAMA

Ostatni tydzień sierpnia nie powali nas na kolana, jeśli chodzi o propozycje filmowe. Możemy spodziewać się wielu powtórek, choć z drugiej strony są to filmy znane i lubiane przez widzów na całym świecie.

Science fiction

Pitch Black (emisja w TVN 7 o 22:00 w poniedziałek)

Z katastrofy statku kosmicznego, który rozbił się na pustynnej planecie, ratują się m.in. przestępca Richard B. Riddick, Carolyn Fry i William J. Johns. Gdy na planecie zapada zmrok, ocalałych zaczynają atakować groźne bestie, czające się w ciemnościach.

Marsjanin (emisja w Polsacie o 20:00 we wtorek)

Potężna burza piaskowa pojawia się na Marsie. W związku z nadciągającym zjawiskiem, ekspedycja naukowa na czele z Markiem Watneyem musi się ewakuować. Astronauta podczas ucieczki zostaje ciężko ranny i traci przytomność. Gdy ją odzyskuje, uświadamia sobie, że na Czerwonej Planecie pozostał sam, bez szans na jakikolwiek ratunek. Mimo niesprzyjających okoliczności Mark próbuje przetrwać. W pozostałościach po obozowisku gromadzi tlen, wodę i żywność. Podejmuje również próbę uprawy roślinności. Watney szuka także sposobu, by skontaktować się z NASA, aby koledzy ruszyli mu na ratunek.

Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 2 (emisja w TV Puls o 20:00 w środę)

Ostateczne starcie z Kapitolem zbliża się wielkimi krokami. Przywództwo wśród rebeliantów przejmuje Katniss. Jej celem jest obalenie prezydenta. Towarzyszy jej Peeta.

Sensacja

Krwawa rozgrywka (emisja w TV Puls o 20:00 we wtorek)

Córka agenta specjalnego Lin Donga umiera na białaczkę. Po kilku latach sny o dziwnym laboratorium i przerażąjących eksperymentach prześladują pewną młodą kobietę. Nikt nie wie, że to zmarła córka Lina…

Kod dostępu (emisja w TVN o 21:00 we wtorek)

Fundusz rządowej agencji staje się obiektem pożądania Gabriela. Złodziej pragnie zabrać stamtąd 9,5 mld dolarów. W tym celu musi uzyskać dostęp do tajnego konta bankowego. Wysyła więc swoją asystentkę Ginger, by ta odnalazła znanego hakera i przekonała go do współpracy.

Nieuchwytny cel (emisja w TVN 7 o 22:30 w środę)

Natasha Binder szuka swojego zaginionego ojca. Pomaga jej w tym bezrobotny marynarz Chance. Okazuje się, że tata Binder padł ofiarą gangu polującego na bezdomnych weteranów wojennych.

Komedia

Złoto dezerterów (emisja w TVP 2 o 20:45 we wtorek)

Warszawa, 1942 rok. Stacjonującym w Polsce Włochom, dowództwo Armii Krajowej składa propozycję kupna broni. By zdobyć na ten cel pieniądze, wcześniej żołnierze muszą wykraść złoto z banku należące do Niemców. Haber i Kania opracowują plan i ruszają do akcji.

R.I.P.D.: Agenci z zaświatów (emisja w TVN o 21:00 w środę)

Pracujący w Bostonie policjant Nick zostaje zastrzelony przez swojego partnera Hayesa. Trafia w zaświaty, gdzie otrzymuje ciekawą propozycję. W zamian za odroczenie sądu ostatecznego ma pracować przez 100 lat w Wydziale do spraw Wiecznego Spoczynku, czyli organu rekrutującego zmarłych funkcjonariuszy. Zadaniem tej instytucji jest odszukiwanie zbiegłych dusz. Nick korzysta z oferty, mając jednocześnie nadzieję na zobaczenie się z żoną i chęć zemsty na człowieku, który go zabił. Jego partnerem zostaje szeryf z Dzikiego Zachodu – Roy. Obaj odkrywają spisek, który może zaważyć na przyszłości ludzkości.

Z księżyca spadłeś? (emisja w Polsacie o 22:50 w środę)

Przed agentem kosmitów trudne zadanie. Zostaje on wysłany na Ziemię w celu spłodzenia potomka. W tym celu udaje bankowca. Odkrywa jednak, że jego budowa fizjologiczna uniemożliwia zbliżenie z ziemską kobietą.

Moje skarby (emisja w TV Puls o 20:00 w czwartek)

Caroline i Carole są rodzeństwem, ale dopiero po wielu latach dowiadują się o sobie. Spotykają również swojego ojca. Jak się okazuje, jest on poszukiwanym na całym Starym Kontynencie złodziejem. Mężczyzna z pomocą dzieci chce ukraść skrzypce o wartości 15 milionów dolarów.