REKLAMA

Autor: Rafał Walter

Drugi tydzień maja, podobnie jak pierwszy, to również powrót do starych, dobrych tytułów, które bawią czy ciekawią nas od lat. W szczególności dotyczy to filmów sensacyjnych. Subiektywny przewodnik obejmuje dni od 11.05 do 14.05

Sensacja 
Rambo 2 (emisja na TVN o 22:30 w poniedziałek)
Druga część przygód słynnego weterana wojennego. John Rambo trafia do więzienia. Wyciąga  go stamtąd były dowódca Trautman. W zamian oczekuje jednak, że były komandos ruszy na pomoc amerykańskim żołnierzom uwięzionym w Wietnamie. Rambo może tam liczyć jedynie na własne siły.
Szklanka pułapka 3 (emisja na Polsacie o 20:00 we wtorek)
John McClane po raz trzeci w akcji. Terrorysta grozi zamachami w całym Nowym Jorku. Twierdzi, że na swój cel wybrał jedną ze szkół, przez co całe miasto stawia na nogach. Policja prosi o pomoc McClane’a, który na swojej drodze spotyka czarnoskórego Zeusa Carvera. Od tej pory duet ze sobą współpracuje, by powstrzymać terrorystę.
Zabójcy (emisja na TVN o 21:30 we wtorek)
Sylvester Stallone wciela się w rolę płatnego mordercy Ratha, który ma zlikwidować ważnego świadka. Zostaje wyręczony jednak przez innego zabójcę – Migulea Baina (Antonio Banderas). Zaczyna się pojedynek na śmierć i życie pomiędzy dwoma mordercami.

Jutro nie umiera nigdy (emisja na TVP 1 o 21:00 w środę)
Kolejna część przygód o agencie 007. James Bond musi powstrzymać magnata medialnego Elliota Cartera, który marzy o wywołaniu światowego konfliktu. Ma tylko 48 godzin na powstrzymanie antagonisty. Pomaga mu chińska agentka Wai Lin.

Komedie

Wieczny student (emisja na TV Puls o 20:00 w czwartek)
Świetna rola Ryana Reynoldsa, który ujawnił niezwykły talent komediowy. Van Wilder upodobał sobie studiowanie. Jego ojciec ma już dość finansowania wieloletniej edukacji syna i zaprzestaje wysyłania czeków. Główny bohater zamierza wykorzystać swój rozrywkowy charakter, by sfinansować sobie studia.

Szefowie wrogowie 2 (emisja na TVN 7 o 20:30 w czwartek)
Nick i jego dwaj koledzy mają dość swoich szefów i postanawiają założyć własny biznes. Gdy oszukuje ich inwestor, postanawiają się na nim się zemścić. Dokonują więc porwania jego syna.

Poranek kojota (emisja na TVN 0 22:30 w czwartek) 
Kuba jest rysownikiem komiksów. Pewnego dnia poznaje piosenkarkę Noemi, w której się zakochuje z wzajemnością. Miłości sprzeciwiają  się jednak bogaty ojczym dziewczyny, a także adorator Noemi – Brylant.

Science fiction/ fantastyczny

Transformers: wiek zagłady (emisja na Polsacie o 20:00 w poniedziałek)
Od wydarzeń z poprzedniej części minęło już kilka lat. Pokój pomiędzy ludźmi a autobotami przestał trwać. Cade Yeager, farmer z Teksasu kupuje starą ciężarówkę. W rzeczywistości okazuje się ona przywódcą Autobotów – Optimusem Prime’em. Gdy Optimus zostaje naprawiony wzywa do walki inne autoboty. Yeager wraz z córką i jej chłopakiem zostają wplątani w konflikt.

D-war: Wojna smaków (emisja w Stopklatce o 20:00 we wtorek)
Po świecie krąży koreańska przepowiednia, że na Ziemię wrócą potwory, by ją zniszczyć. Pewnego dnia bestie rzeczywiście pojawiają się w Los Angeles. Opór stawia im Ethan Kendrick, który w poprzednim wcieleniu był wojownikiem.

Thriller

Krwawa rzeka (emisja na Stopklatce o 20:00 w poniedziałek)
Detektyw Jack Verdon prowadzi sprawę okrutnych zabójstw. Gdy wychodzi na jaw, że ofiarami są także jego byłe partnerki zostaje odsunięty od sprawy. Nowy prowadzący o morderstwa podejrzewa Verdona. 

Polowanie na łowcę (emisja na TV Puls o 20:00 we wtorek)
Seryjny morderca w ciągu 12 lat zabił z premedytacją 20 kobiet. Tylko jednej z jego ofiar, prostytutce Cindy, udało się ujść z życiem. Mimo to zeznania Cindy są lekceważone. Detektyw Halcombe zawierza jednak prostytutce i robi wszystko, by schwytać mordercę.

Potępiony 2 (emisja w TV4 o 21:05 we wtorek) 
Will jest łowcą nagród. Pewnego dnia to on staje się „zwierzyną”. Musi wziąć udział w morderczej grze o własne życie, gdzie jego oprawcami mają być ludzie, z którymi współpracował w przeszłości. Tymczasem bogaci amatorzy krwawej jatki obstawiają zakłady.