REKLAMA

Pojawienie się jesiennej ramówki wcale nie „ożywi” naszych ekranów, jeśli chodzi o produkcje filmowe. Wręcz przeciwnie. Będzie ich znacznie mniej, bowiem ich rolę przejmą programy rozrywkowe oraz seriale. Pozostaje nam czekać na lepsze czasy.

Science – fiction/fantasy

Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów (emisja w TV Puls o 20:00 w poniedziałek)

Avengersi prowadzą misję w Nigerii. Na ich czele w Afryce staja Kapitan Ameryka i Czarna Wdowa. Superbohaterowie muszą tam powstrzymać kradzież fiolek z morderczym wirusem. Akcja kończy się sukcesem, lecz okupiona jest stratą w ludziach i olbrzymimi zniszczeniami. Władze mają dosyć bezkarności herosów. W tym celu wprowadzają ustawę, która ma zapobiec temu na przyszłość. Nie podoba się to części superbohaterów. Drużyna Avengers dzieli się na dwie grupy: zwolenników nowych przepisów, na których czele staje Tony Stark oraz ich krytyków, którym przewodzi Kapitan Ameryka.

Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 2 (emisja w TV Puls o 22:00 w poniedziałek)

Ostateczne starcie z Kapitolem zbliża się wielkimi krokami. Przywództwo wśród rebeliantów przejmuje Katniss. Jej celem jest obalenie prezydenta. Towarzyszy jej Peeta.

Siódmy syn (emisja w TVN Fabuła o 20:00 we wtorek)

W dalekiej przeszłości Mistrz Gregory, stoczył pojedynek na śmierć i życie z okrutną wiedźmą Mateczką Malkin. Mając szansę na uśmiercenie czarownicy, okazał jej litość i zamknął na wiele lat. Jak się później okazało popełnił straszliwy błąd. Żadna zemsty wiedźma uwolniła się i zaczęła siać spustoszenie na świecie. Zgodnie z przepowiednią przeciwstawić się może jej jedynie siódmy syn siódmego syna. Gregory rusza na poszukiwania i znajduje Thomasa Warda, który prowadzi skromne życie w jednej z wiosek Mistrz zaczyna wraz z nowym towarzyszem przygotowania do starcia z wiedźmą.

Sensacja

Uprowadzona (emisja w Polsacie o 20:05 w poniedziałek)

Kim, córka byłego amerykańskiego agenta służb specjalnych Bryana Millsa, zostaje porwana w Paryżu. Mężczyzna rusza jej na pomoc do stolicy Francji. Musi zmierzyć się albańskim gangiem zajmującym się handlem żywym towarem.

Adrenalina 2: Pod napięciem (emisja w Stopklatce o 22:00 w poniedziałek)

Mafia, chcąc się zemścić na płatnym mordercy Chevie Cheliosie, porywa go i wszczepia mu sztuczne serce, które trzeba regularnie ładować. Zabójca musi walczyć o przeżycie.

Szybcy i wściekli (emisja w TV Puls o 21:55 we wtorek)

Funkcjonariusz Bryan O’Connor musi rozpracować gang biorące udział w nielegalnych wyścigach samochodowych. W tym celu przenika do grupy dowodzonej przez Dominica Toretta. Członkowie jego paczki podejrzewani są o napady na kierowców ciężarówek.

GoldenEye (emisja w TVP 2 o 22:55 w czwartek)

Janus zleca kradzież urządzenia zdolnego kontrolować satelity na orbitach. Napad na stacje badawczą przeżywa jedynie programistka Natalia. Do akcji wkracza James Bond.

Thriller

Kod nieśmiertelności (emisja w TV Puls o 20:00 we wtorek)

W ciele obcego mężczyzny budzi się kapitan Colter Stevens. Znajduje się w kolejce miejskiej, która po chwili wybucha. Gdy Colter znowu odzyskuje przytomność, dowiaduje się, że bierze udział w rządowym eksperymencie. W jego wyniku może wcielić się w ciało innej osoby na ostatnie 8 minut jej życia. Stevens ma za zadanie ustalić tożsamość sprawcy zamachu. W tym celu wciela się w kolejnych pasażerów i zdobywa cenne informacje.

Czas zbrodni (emisja w AXN o 22:55 we wtorek)

Reporter Hicks, chcąc odwiedzić swoją dziewczynę, udaje się do jej mieszkania. Znajduje ją martwą. Zauważa jednak mordercę i udaje się za nim. Ten w pośpiechu gubi dziennik z listą kolejnych ofiar. Hicks chce go powstrzymać.

Uwięziona w mroku (emisja w TV Puls o 21:55 w środę)

Sara pracuje jako fotoreporterka. W wyniku wypadku w Afganistanie traci wzrok. Odnajduje szczęście jednak u boku Ryana. Gdy pewnego dnia wraca do domu, odkrywa, że jej partner nie żyje, a w domu czają się mordercy.