REKLAMA

Niewątpliwym hitem tego weekendu będzie premiera filmu „Sala Samobójców. Hejter”, który był już publikowany na platformach internetowych, ale po raz pierwszy trafi do telewizji. Ponadto dużo powtórek z ubiegłych tygodni, a także kilka nowości.

Przygodowy/gangsterski

Harry Potter i Komnata Tajemnic (emisja w TVN o 20:05 w piątek)

Tytułowy bohater rozpoczyna drugi rok nauki w Hogwarcie. Jeszcze przed przybyciem do szkoły dostaje ostrzeżenie o czającym się złu w murach szkoły. Harry mimo to rusza na spotkanie z przyjaciółmi i wraz z nimi musi przeciwstawić się czarnym mocom.

Wrota bohaterów (emisja w TVP 1 o 21:00 w piątek)

Jack jest nastolatkiem, którego wychowuje samotnie mama, pracująca od rana do zmierzchu. Chłopak swój każdy wolny czas poświęca graniu w gry komputerowe, co go całkowicie pochłania. W jednej z nich wciela się w Czarnego Rycerza, który chroni Starożytne Imperium. Pewnego dnia Jack przenosi się do wirtualnej rzeczywistości i musi uratować księżniczkę przed najeźdźcami. Jeden z nich uważa, że nastolatek jest legendarnym wojownikiem. Chce go za wszelką cenę wyeliminować.

Wrogowie publiczni (emisja w TVN 7 o 22:25 w piątek – film gangsterski)

Czasy wielkiego kryzysu. John Dillinger zostaje warunkowo wypuszczony z więzienia. Wkrótce pomaga uciec kilku swoim kompanom. Wraz ze swoimi towarzyszami Johnem „Redem” Hamiltonem i Harrym „Pete’em” Pierpontem dokonują kilku oszałamiających napadów na banki. Gangsterzy zyskują popularność wśród zwykłych Amerykanów. Policja rozkłada ręce z bezsilności, a przestępcy są bezkarni. Agent Melvin Purvis za cel stawia schwytanie Johna, który stał się wrogiem publicznym nr 1.

Sensacja

Transporter 3 (emisja w TV Puls o 20:00 w piątek)

Frank Martin specjalizuje się w przewozie trudnych przesyłęk. Dostaje zlecenie od tajemniczego Johnsona przetransportowania córki ważnego ukraińskiego urzędnika z Marsylii do Odessy. Zaczyna się walka z czasem.

Kobiety mafii 2 (emisja w TV Puls o 22:00 w piątek)

Stolicą zaczyna rządzić gang dowodzony przez Nianię. Grupa przestępcza szykuje się do największego przemytu w historii naszego kraju. Sprawy komplikują się jednak, gdy tona kolumbijskiej kokainy znika bez śladu. Tuż po tym wydarzeniu do Polski przylatuje groźna Aida, która nawiązuje współpracę z Matem, przemytnikiem z Trójmiasta. W międzyczasie areszt opuszcza Anka. Zaczyna bazować na swojej popularności. W Maroku natomiast odbywa się akcja GROMu, podczas której ginie Amir. Kochanka bojownika Państwa Islamskiego – Siekiera, poprzysięga zemstę. Kobieta wraca do Polski i chce pomścić swojego ukochanego.

Cudzoziemiec (emisja w TV Puls o 20:00 w sobotę)

W wyniku zamachu ginie córka Quana, londyńskiego biznesmena. Zdesperowany ojciec nie może liczyć na pomoc policji. Postanawia sam odnaleźć sprawców tragedii. W tym celu kontaktuje się z wiceministrem rządu Irlandii Północnej, którego zmusza do wydania nazwisk zamachowców.

Mechanik: Konfrontacja (emisja w TV Puls o 22:10 w sobotę)

Arthur Bishop jest płatnym mordercą. Pragnie zrezygnować ze swojej profesji i zacząć swoje życie od nowa. Przestępcy porywają jednak jego ukochaną. By ją odzyskać, Bishop musi podjąć się kolejnego zadania.

Komedia

Bridget Jones: W pogoni za rozumem (emisja w TVN 7 o 20:00 w piątek)

Bridgett jest w związku z przyjacielem z dzieciństwa Markiem. Dziennikarka, dowiedziawszy się, że ten nie zamierza się żenić, zrywa znajomość. Wybiera się w podróż służbową z Danielem, kolegą z pracy.

Kac Vegas (emisja w TVN o 20:00 w sobotę)

Doug wkrótce się żeni. Z tego względu Phil i pozostali jego koledzy organizują mu wieczór kawalerski w Las Vegas. Rano budzą się i nic nie pamiętają z wydarzeń z poprzedniej nocy. Dodatkowo zauważają, że pan młody zniknął, w pokoju płacze dziecko, a w łazience znajduje się tygrys.

Nie ma mocnych (emisja w Polsacie w sobotę o 20:05)

Druga część kultowej polskiej komedii w reżyserii Sylwestra Chęcińskiego. Pawlak w swojej wnuczce Ani upatruje szansę na przekazanie gospodarstwa. W tym celu wraz z Kargulem chce ją wydać za mąż. Akurat w tym czasie we wsi zjawia się Zenek.

Dramat

Kochając Pabla, nienawidząc Escobara (emisja w TVP 1 o 21:30 w sobotę)

Pablo Escobar jest baronem narkotykowym. Słynie z bezwzględności w swoich działaniach. Zbił majątek na przemycie kokainy do Stanów Zjednoczonych. Pewnego dnia Escobar poznaje piękną Virginię Vallejo. Śliczna kobieta odmienia nieco jego charakter, ale doświadcza także jego złych stron. Jako jedyna ma dostęp do strzeżonych przez niego tajemnic. Relacja pomiędzy kochankami jest tak silna, że po pewnym czasie zaczynają się pojawiać duże napięcia.

Sala Samobójców. Hejter (emisja w Canal + Premium o 22:15 w sobotę)

Tomek zostaje wyrzucony z uczelni za plagiat. Zatrudnia się w agencji PR, której szefem jest Beata Santorska. Jego zadaniem staje się pisanie negatywnych komentarzy pod adresem znanych postaci z show-biznesu.

Science-fiction/fantasy

Saga „Zmierzch”: Zaćmienie (emisja w TVN 7 o 20:00 w sobotę)

Bella i Edward cieszą się ze spędzania wspólnego czasu. Dziewczyna marzy o tym, by chłopak przemienił ją w wampira. Tymczasem Belli zagrażają krwiopijcy. Wilkołaki i wampiry łączą swoje siły, by ochronić piękną kobietę przed zagrażającym niebezpieczeństwem.

Gwiezdne wojny: Część 7 – Przebudzenie Mocy (emisja w TVN 7 o 20:00 w niedzielę)

Od zniszczenia Gwiazdy Śmierci mija 30 lat. Problem jednak się nie zmienił. Miejsce Imperium zajął Najwyższy Porządek, który za cel stawia sobie zniszczenie Nowej Republiki oraz pokonanie ostatniego Jedi. Leia Organa stoi na czele Ruchu Oporu, który zamierza temu zapobiec. Tym czasem znika Luke Skywalker. Piękna Leia powierza więc misję pilotowi Poe Dameronowi. Pozyskuje on mapę, dzięki której odnaleziony zostanie Luke. W konflikt mieszają się także Finn i mająca niesamowite moce Rey.

Jestem numerem cztery (emisja w TV 4 o 21:05 w niedzielę)

Wroga klasa zawładnęła planetą Lorien. Udało się z niej uciec 9 osobom. John jest jednym z nich. Wkrótce na Ziemię przybywają przedstawiciele wrogów. Zabijają trzech nastolatków. Kolejnym na liście jest właśnie John.