REKLAMA

W tygodniu od 14 do 17 września dominować będzie przede wszystkim kino polskie, z czego trzeba się otwarcie cieszyć. Na naszych ekranach zobaczymy kultowe komedie, ale także świetne rodzime produkcje z innych gatunków filmowych.

Sensacja

Uprowadzona 3 (emisja w Polsacie o 20:00 w poniedziałek)

Trzecia i zarazem ostatnia (jak dotąd) część sagi sensacyjnej z Liamem Neesonem w roli głównej. Córka Bryana Millsa spodziewa się dziecka. Emerytowany agent służb specjalnych utrzymuje bliskie relacje z byłą żoną, której obecny związek przeżywa trudne chwile. Pewnego dnia kobieta zostaje zamordowana, a jej zwłoki zostają odnalezione w mieszkaniu Millsa, co sprawia, że staje się on głównym podejrzanym. Bryan nie daje się jednak aresztować i ucieka policji, by móc oczyścić się z zarzutów. Musi chronić także swoją córkę, bowiem prawdziwy zabójca zagroził śmiercią wszystkich bliskich mu osób. Po piętach Millsowi drepcze Franck Dotzler.

Oczy smoka (emisja w Stopklatce o 22:05 w poniedziałek)

Ryan Hong szkoli się w więzieniu w sztukach walki pod okiem innego skazańca Tiano. Po opuszczeniu aresztu Hong udaje się do koreańskiej dzielnicy wykorzystać swoje nowonabyte umiejętności w praktyce.

Transporter 3 (emisja w TV Puls o 20:00 we wtorek)

Frank Martin specjalizuje się w przewozie trudnych przesyłek. Dostaje zlecenie od tajemniczego Johnsona przetransportowania córki ważnego ukraińskiego urzędnika z Marsylii do Odessy. Zaczyna się walka z czasem.

Świat to za mało (emisja w TVP 2 o 23:15 w czwartek)

Dziewiętnasty film z serii o przygodach Jamesa Bonda. W siedzibie brytyjskich tajnych służb ginie King – jeden z szefów wielkich korporacji wydobywczych. Ma to związek ze znalezieniem złóż ropy naftowej pod dnem Morza Kaspijskiego. Schedę po ojcu przejmuje córka Kinga – Elektra. Agent 007 dostaje zadanie odnalezienia zabójcy oraz ochrony Elektry. Śledztwo prowadzi go do Kazachstanu, skąd terrorysta Victor Zokas kradnie bombę i chcę ją wysadzić w Turcji. Bond wraz z doktor Christmas Jones rusza za nim, by go powstrzymać.

Komedia

Goście, goście 3: Rewolucja (emisja w AleKino+ o 20:10 w poniedziałek)

Hrabia Godefroy de Montmirall i jego giermek po raz kolejny przenoszą się w czasie. Tym razem trafiają do czasów rewolucji, gdzie odkrywają, że słudzy de Montmirallów ukradli majątek należący do tego rodu. Przybysze z przyszłości chcą zmienić wydarzenia z zamierzchłych czasów.

Kilerów 2-óch (emisja w TVN 7 o 21:00 w poniedziałek)

Transport złota ma przybyć do fundacji, którą prowadzą wspólnie Jurek Kiler i jego dziewczyna Ewa. Staje się on jednak celem gangsterów: Siary i Lipskiego. By przejąć ładunek, decydują się oni na wynajęcie płatnego zabójcę Moralesa, który jest sobowtórem Kilera.

Miś (emisja w Stopklatce o 22:05 w środę)

Dla tych, co niekoniecznie chcą spędzić wieczór z waśnionymi rodami Kargula i Pawlaka, Stopklatka wyemituje inną kultową polską komedię. Ryszard Ochódzki jest prezesem klubu sportowego „Tęcza”. Jego była żona chce dotrzeć do banku w Londynie. Ochódzki pragnie zrobić to przed nią, lecz nie może ze względu na zniszczony paszport. Postanawia znaleźć więc swojego sobowtóra, a pomaga mu w tym kochanka.

Szefowie wrogowie (emisja w TVN 7 o 21:00 w czwartek)

Pierwsza część filmu komediowego, który podbił serca widzów. Nick oraz jego dwaj koledzy mają dość poniżania i upokarzania przez swoich szefów. Dochodzą do wniosku, że tylko zemsta pozwoli im na wyjście z całej sytuacji z honorem. W tym celu układają doskonały plan…

Inne:

Różyczka (emisja w TVP Kultura o 20:00 w poniedziałek – dramat obyczajowy)

Rok 1967. Kamila jest w związku z agentem SB. Obecny partner zleca kobiecie zadanie. Ma ona inwigilować pisarza Adama Warczewskiego. Między starszym mężczyzną, a Kamilą rodzi się romans.

Legiony (emisja w Canal + Premium o 22:20 w poniedziałek – film historyczny)

Akcja filmu rozgrywa się podczas I wojny światowej. Józek ucieka z carskich oddziałów i przypadkiem trafia do Polskich Legionów. Wkrótce zakochuje się w Oli, która zaręczona jest z jego towarzyszem z biało – czerwonych oddziałów..

Blade Runner 2049 (emisja w AXN o 23:00 we wtorek – film science-fiction)

Spisek zagraża aktualnemu porządkowi świata. Na jego trop wpada policjant K. Funkcjonariusz musi odnaleźć ukrywającego się łowcę androidów Ricka Deckarda. Tylko z jego pomocą uda się ocalić świat.