REKLAMA

Choć za oknami mamy piękne słońce to w kalendarzu nastała już jesień. Nie oznacza to jednak powiewu świeżości, jeśli chodzi o produkcje filmowe. Raczej musimy się przyzwyczaić, że ta pora roku nie przyniesie nam zbyt wielu wrażeń.

Sensacja

Transporter (emisja w Polsacie o 20:05 w poniedziałek)

Frank jest byłym komandosem, a obecnie zajmuje się dostarczaniem trudnych do dostarczenia przesyłek. Pewnego dnia dostaje nietypowe zlecenie. Okazuje się, że w środku jego bagażnika znajduje się młoda Chinka. Dowiaduje się, że padła ona ofiarą handlarzy ludzi. Postanawia ją uwolnić i rozprawić się z gangsterami.

Zabójcza broń (emisja w TVN 7 o 21:00 we wtorek)

Martin Riggs zostaje nowym partnerem rozważnego Rogera Murtaugh. Policjanci zostają przypisani do sprawy samobójstwa młodej kobiety. Z pozoru łatwe śledztwo wydaje się być trudniejsze niż można było początkowo myśleć, a trop prowadzi do międzynarodowej mafii narkotykowej.

Śmierć nadejdzie jutro (emisja w TVP 2 o 23:05 w czwartek)

Bond trafia do więzienia po nieudanej akcji w Korei Północnej. Agentowi 007 udaje się z niego uciec. M nie wierzy jednak w „zwykłą ucieczkę” swojego podopiecznego i odbiera mu licencję, podejrzewając zdradę. Bond, by się oczyścić z zarzutów, postanawia odnaleźć porucznika Zao

Komedia

Pieniądze to nie wszystko (emisja w TVN 7 o 21:00 w poniedziałek)

W wyniku wypadku samochodowego ranny zostaje przedsiębiorca Tomasz Adamczyk. Zostaje on uprowadzony przez pracowników byłego PGR-u. Żądają za niego okupu. Rodzina Adamczyka nie zamierza jednak płacić porywaczom. Przedsiębiorca musi sam wydostać się z tarapatów.

Mów mi Vincent (emisja w TVP Kultura o 23:05 we wtorek)

Vincent jest weteranem. Swój wolny czas spędza głównie pijąc w barze. Raz w tygodniu towarzyszy mu prostytutka Daka. Vincent, chcąc zarobić dodatkowe pieniądze, zatrudnia się jako opiekun syna sąsiadki. Młody chłopak całkowicie zmienia spojrzenie Vincenta na świat.

Asterix i Obelix kontra Cezar (emisja w TV Puls o 20:00 w czwartek)

Galia, 50. rok. Podczas zjazdu druidów, Panoramix zostaje porwany przez Rzymian. Brutus chce, by ten sporządził dla niego magiczny eliksir. Asterix i Obelix wyruszają więc do Rzymu, by ocalić porwanego druida.

Inne:

Czarownica (emisja w TV Puls o 20:00 w poniedziałek – film fantasy)

Czasy, kiedy Diabolina była piękna i dobra, dawno minęły. Doświadczenia, które przeżyła, sprawiły, że jej serce zamieniło się w kamień. Pewnego dnia rzuca ona klątwę na córkę następcy tronu wrogiego królestwa. Z czasem jednak zaczyna pałać sympatią do dziewczynki.

Ślady zbrodni (emisja w Stopklatce o 20:00 we wtorek – thriller)

Firma zajmująca się sprzątaniem miejsc zbrodni jest nowym zajęciem byłego policjanta Toma Cutlera. Emerytowany stróż prawa dostaje kolejne zlecenie. Gdy wchodzi do domu, okazuje się, że jest on pusty. Następnego dnia chce oddać klucz do posiadłości właścicielce Ann Norcut. Kobieta twierdzi jednak, że nie zlecała nikomu sprzątania. Tom zaczyna podejrzewać, że padł ofiarą inrygi i posprzątał miejsce zbrodni. Prosi o pomoc swojego dawnego kolegę Eddiego. Ten przekazuje mu, że dom należy do męża pani Norcut, który miał być świadkiem koronnym w procesie o korupcję, którego głównym podejrzanym jest komisarz policji.