REKLAMA

Autor: Rafał Walter

Weekend 15-17 maja zapowiada się stosunkowo ubogo, jeśli chodzi o pozycje filmowe, choć z drugiej strony na pewno każdy znajdzie coś dla Ciebie. Po raz ostatni spotkamy się na obecną chwilę z rodzinami Kargula i Pawlaka albo postrzelamy wraz z siedmioma wspaniałymi.

Kino familijne/filmy animowane

Kung Fu Panda 3 (emisja w Polsacie o 20:00 w sobotę)

Trzecia część przygód sympatycznej pandy. Po odszukuje swoją rodzinę. Ojciec zabiera go w podróż do krainy, gdzie mieszkają same pandy. W międzyczasie pojawia się niebezpieczny wojownik, którego celem jest zniszczenie wszystkich mistrzów kung-fu. Po musi stawić im czoła wraz z grupą małych pandziątek.

Sam w domu – po raz trzeci (emisja w Polsacie o 13:45 w sobotę)

Międzynarodowi przestępcy kradną najnowszy model wojskowego mikroprocesora. Ukrywają go w samochodzie na pilota. Trafia on przypadkowo w ręce ośmioletniego Alexa. Bandyci chcą go za wszelką cenę odzyskać, a przeciwstawić im się musi chłopiec.

Kot w butach (emisja w TVN o 17:20 w niedzielę)

Gęś znosząca złote jaja stała się celem kradzieży kociego mistrza szermierki. Kot w butach sam nie da rady, więc nawiązuje współpracę z Humptym Dumptym oraz Kitty Kociłapką. Przed drużyną wiele niebezpiecznych przygód, a także walka z Jasiem i Jadzią, czyli dwójką legendarnych złoczyńców.

Komedie:

Kochaj albo rzuć (emisja w Polsacie o 20:00 w piątek)

Trzecia i ostatnia część przygód rodzin Kargula i Pawlaka. Pawlak i Kargul lecą do Stanów Zjednoczonych, by odwiedzić Johna. Zabierają ze sobą wnuczkę Anię. Gdy przybywają już do USA, dowiadują się, że John nie żyje. Wobec ostatniej woli krewniaka, Pawlak i Kargul muszą odszukać jego nieślubną córkę. Przeżywają szok.

500 dni miłości (emisja w TVP Kultura o 20:10 w sobotę)

Tom zakochuje się w asystentce swojego prezesa – Summer. Uważa, że jest to miłość jego życia. Spędzają 500 dni w związku ze sobą. Po tym czasie rozstają się. Tom analizuje każdy dzień ich znajomości, by przeanalizować przyczyny niepowodzenia.

Wieczór panieński (emisja w Stopklatce o 20:00 w piątek)

Regan, Gena i Katie przyjeżdżają na wieczór panieński do swojej koleżanki Becky, która bierze ślub. W szkole średniej jej dokuczały. Mimo że dziewczyny dorosły nadal nie odpuszczają przyszłej pannie młodej. Jeden z żartów ma poważne konsekwencje.

Sensacja

Lucy (emisja w TVN o 20:00 w piątek)

Studentka Lucy zostaje porwana przez handlarza narkotyków. Jego współpracownicy zaszywają w niej paczkę eksperymentalnych narkotyków. Podczas przekraczania granicy, worek jednak pęka, a narkotyk wchłania się w organizm Lucy, która nabiera ponadnaturalnych zdolności. Studentka prosi o pomoc profesora Samuela Normana. Jednocześnie prowadzi wojnę z przestępcami.

Transporter 3 (emisja w TV Puls o 20:00 w niedzielę)

Frank Martin specjalizuje się w przewozie trudnych przesyłęk. Dostaje zlecenie od tajemniczego Johnsona przetransportowania córki ważnego ukraińskiego urzędnika z Marsylii do Odessy. Zaczyna się walka z czasem.

Sicario (emisja w TVN o 22:05 w niedzielę)

Kate Macer zostaje przydzielona do tajnej akcji CIA mającej na celu schwytanie szefa meksykańskiego kartelu narkotykowego. Działania agentów nie zawsze jednak są zgodne z prawem. Kate musi odnaleźć się w nowej, trudnej sytuacji.

Inne:

Księga miłości (emisja w TVP 2 o 20:55 w sobotę – dramat obyczajowy)

Henry jest architektem i wiedzie szczęśliwe życie u boku swojej żony Penny. Spodziewają się dziecka. Rodzinną sielankę burzy wypadek samochodowy, w którym ginie Penny. Ostatnią wolą zmarłej jest pomoc bezdomnej nastolatce Millie. Dziewczyna pragnie odnaleźć swojego ojca, a także marzy o przepłynięciu Atlantyku na tratwie. Henry angażuje wszystkie siły w spełnieniu marzeń Millie. Pomiędzy dwojgiem rodzi się przyjaźń, która jest fundamentem dla nowych rozdziałów w ich życiu.

Interstellar (emisja w TVN 7 o 20:00 w niedzielę – science fiction)

Zmiany klimatyczne powodują, że na Ziemi zaczyna brakować pożywienia. Cooper jest byłym pilotem NASA, a obecnie mieszka wraz ze swoją córką na farmie, gdzie zajmuje się hodowaniem kukurydzy. Pewnego dnia córka oświadcza Cooperowi, że w jej pokoju są duchy. Początkowo mężczyzna nie wierzy dziesięciolatce, lecz po pewnym czasie odkrywa anomalię. Próba wyjaśnienia zagadki doprowadza go do ośrodka badawczego pod przodownictwem prof. Branda. Cooper dołącza do ekspedycji, której celem jest znalezienie lepszego miejsca dla ludzi. W misji towarzyszą mu naukowcy i m.in. Amelia.

Siedmiu wspaniałych (emisja w TVP 2 o 20:05 w niedzielę – western)

Remake znanego westernu. XIX wiek. Rose Creek jest terroryzowane przez bandytów, którzy pracują dla właściciela kopalń. Pewnego dnia przestępcy zabijają męża Emmy. Wdowa po nim prosi oficera Chisolma o pomoc. Ten przybywa wraz z grupą swoich ludzi.