REKLAMA

W związku z nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia, tym razem zobaczycie nieco zmienioną wersję naszego przewodnika. Dotyczyć będzie dni od poniedziałku do środy, a kolejna część ukaże się w Wigilię.

Science-fiction

Ant-Man (emisja w Polsacie o 20:05 w poniedziałek)

Technologia subatomowych cząsteczek jest pasją niezrównoważonego psychicznie Darrena Crosa. Tworzy on niesamowity strój zwany Yellowjacket, który pozwala na zmianę rozmiarów. Jednak w jego rękach może stać się ten strój groźnym narzędziem. Niezrównoważonego mężczyznę próbuje powstrzymać jego mentor Hank Pym. Szuka on osoby, która będzie zakładać ten niewzykły strój. Tymczasem z więzienia wychodzi złodziej Scott Lang. Włamuje się on do Pyma. Ten przekonuje go jednak, by szkolił się pod jego okiem, a następnie wykradł kombinezon Crosowi.

Nowy początek (emisja w AXN o 20:00 we wtorek)

Statki kosmitów lądują w 12 różnych miejscach na Ziemi. Aura tajemniczości roztacza się nad światem, gdyż nikt nie wie z jakich przyczyn przybysze z kosmosu przybyli na Błękitną Planetę. Powstaje grupa badawcza na czele z żołnierzami amerykańskimi, utalentowaną lingwistką Louise Banks, pułkownikiem Weberem, a także fizykiem Ianem Donellym. Mają oni na celu odkrycie przyczyn lądowania kosmitów. Banks udaje się na rozmowę z przybyszami.

Gwiezdne wojny: Część 7 – Przebudzenie Mocy (emisja w Polsacie o 20:05 w środę)

Od zniszczenia Gwiazdy Śmierci mija 30 lat. Problem jednak się nie zmienił. Miejsce Imperium zajął Najwyższy Porządek, który za cel stawia sobie zniszczenie Nowej Republiki oraz pokonanie ostatniego Jedi. Leia Organa stoi na czele Ruchu Oporu, który zamierza temu zapobiec. Tym czasem znika Luke Skywalker. Piękna Leia powierza więc misję pilotowi Poe Dameronowi. Pozyskuje on mapę, dzięki której odnaleziony zostanie Luke. W konflikt mieszają się także Finn i mająca niesamowite moce Rey.

Avengers (emisja w Polsacie Film o 21:00 w środę)

Loki podstępem włamuje się do siedziby agencji T.A.R.C.Z.A i kradnie sześcian zwany Tesseractem. Okazuje się, że bóg dogadał się z rasą Chitauri, by Ci w zamian za przedmiot doprowadzili do inwazji Ziemi. By ochronić Błękitną Planetę swoje siły łączą superbohaterowie – Kapitan Ameryka, Sokole Oko, Thor, Hulk, Iron Man oraz Czarna Wdowa.

Komedie

Zróbmy sobie wnuka (emisja w Polsacie Film o 21:00 we wtorek)

Maniek i Glenia chcieliby zostać dziadkami. Ich potomkowie, Zosia i Janek nie spieszą się jednak do zakładania rodziny. Maniek wpada więc na szalony, aczkolwiek mający szansę powodzenia pomysł.

Pan i Pani Kiler (emisja o 21:55 w TV Puls w poniedziałek)

Po kilku latach wspólnego małżeństwa Jen dowiaduje się, że jej mąż był tajnym agentem. Z miłości do niej porzucił jednak służbę, choć jego szefowie tego nie zaakceptowali. Teraz musi stawić czoło zabójcom wraz z małżonką.

Wkręceni (emisja w Polsacie Film o 16:10 w środę)

Zabawna komedia wynikająca z gagu sytuacyjnego. Trzej kumple:Franek Szpak, Tomek Zarówny i Zenobiusz Kozioł omyłkowo zostają wzięci za bogatych biznesmenów z Niemiec. Nie chcą jednak wyprowadzić ludzi z błędu, więc wcielają się w „przydzielone” im role. W obsadzie m.in. Piotr Adamczyk i Paweł Domagała.

Godziny szczytu (emisja o 21:30 w TVN w środę)

Porwana dla okupu zostaje córka chińskiego konsula w USA. Ojciec dziewczynki chce, by sprawą zajął się policjant z Honkongu Lee. Jego przewodnikiem po Stanach ma zostać detektyw Carter.

Sensacja

Szklanka pułapka 3 (emisja na Polsacie o 20:05 we wtorek)

John McClane po raz trzeci w akcji. Terrorysta grozi zamachami w całym Nowym Jorku. Twierdzi, że na swój cel wybrał jedną ze szkół, przez co całe miasto stawia na nogach. Policja prosi o pomoc McClane’a, który na swojej drodze spotyka czarnoskórego Zeusa Carvera. Od tej pory duet ze sobą współpracuje, by powstrzymać terrorystę.

Dramat

Zawód: szpieg (emisja w TVN o 21:35 we wtorek)

Początek lat 90. w Ameryce. Nathan D. Muir przechodzi na emeryturę. Jego przyjaciel Tom Bishop, zostaje umieszczony w chińskim więzieniu i oskarżony o szpiegostwo na rzecz Stanów. W ciągu 24 godzin od wydania wyroku ma zostać wykonana kara śmierci. Stany Zjednoczone, chcąc uniknąć międzynarodowego konfliktu postanawiają nie interweniować. Bishop wraz ze swoją sekretarką Gladys przygotowują plan ucieczki.

Bogowie ulicy (emisja w TVN 7 o 22:20 we wtorek)

Policjanci Brian i Mike pracują na niebezpiecznych dzielnicach Los Angeles. Podczas jednej z rutynowych akcji, wpadają na trop makabrycznej zbrodni, za którą stoi gang narkotykowy. Jego członkowie skazują funkcjonariuszy na śmierć.