REKLAMA

Jedynym pewnym filmem na święta jest Kevin. Niestety, wydaje się, że z roku na rok, poziom prezentowanych nam produkcji na Boże Narodzenie spada. Niemniej, znajdzie się kilka pozycji z każdego gatunku filmowego, któr przyciągną widzów przed telewizory.

Komedie

Kevin sam w domu (emisja w Polsacie o 20:00 w czwartek)

Rodzina McCaallisterów wyjeżdża na święta do Paryża. Przez nieroztropność i pośpiech zostawiają w domu 8-letniego Kevina. Chłopiec po pewnym czasie odkrywa, że złodzieje Marv i Harry chcą obrabować jego dom. Kevin wymyśla plan powstrzymania ich.

Asterix i Obelix kontra Cezar (emisja w TV Puls o 20:00 w czwartek)

Galia, 50. rok. Podczas zjazdu druidów, Panoramix zostaje porwany przez Rzymian. Brutus chce, by ten sporządził dla niego magiczny eliksir. Asterix i Obelix wyruszają więc do Rzymu, by ocalić porwanego druida.

Ranczo Wilkowyje (emisja w TVP Seriale o 18:40 w piątek)

Amerykanka Lucy wjedzie szczęśliwe życie we wsi Wilkowyje u boku swojego partnera – Kusego. Spokój nauczycielki zakłóca przybycie do miejscowości byłego męża, który pragnie ją odzyskać. Zaczyna się walka o serce Lucy.

Moje skarby (emisja w TV Puls o 22:00 w sobotę)

Caroline i Carole są rodzeństwem, ale dopiero po wielu latach dowiadują się o sobie. Spotykają również swojego ojca. Jak się okazuje, jest on poszukiwanym na całym Starym Kontynencie złodziejem. Mężczyzna z pomocą dzieci chce ukraść skrzypce o wartości 15 milionów dolarów.

Czego pragną kobiety? (emisja w TV 4 o 22:25 w piątek)

Nick Marshall pracuje w agencji reklamowej. Uważa się za playboya. Pewnego dnia wskutek porażenia prądem odkrywa, że słyszy myśli kobiet. Postanawia użyć nowej zdolności do działań nowej szefowej Darcy McGuire.

Miłość jest wszystkim (emisja w TVN 7 o 22:30 w piątek)

Film opowiada kilka historii, które dzieją się przed świętami. Tadeusz zostaje zwolniony z pracy, ale nie mówi o niczym żonie. Wanda, pomimo jej braku zainteresowania sportem, zaczyna spotykać się ze znanym piłkarzem.

Masz wiadomość (emisja w Fox Comedy o 14:10 w sobotę)

Gwiazdorska obsada w postaci Toma Hanksa i Meg Ryan znanych z „Bezsenności w Seattle”. Joe i Kathleen poznają się w sieci za pomocą poczty elektronicznej. Dzień w dzień wymieniają wiadomości. Nie mają pojęcia, że w życiu zawodowym są przeciwnikami. Zarówno Joe i Kathleen przydarzają się kłopoty, więc postanawiają się ze sobą spotkać, by o tym porozmawiać.

Dziennik Bridget Jones (emisja w Kino Tv o 20:00 w sobotę)

Używki, wielkie kompleksy, nadwaga oraz fakt, że niedawno skończyła 32 lata to problemy Bridget. Sprawiają one, że Jones chce się zmienić. Tymczasem o jej względy zaczynają rywalizować – szef kobiety Daniel oraz znajomy z dzieciństwa Mark.

Jak rozpętałem II wojnę światową (emisja w SuperPolsacie o 17:05 w niedzielę)

Marian Kociniak w kultowej roli Franka Dolasa. Szeregowiec Dolas budzi się w pociągu na granicy polsko – niemieckiej i uważa, że strzałem z karabinu rozpętał II wojnę światową. Niebawem trafia do obozu jenieckiego. Podejmuje próbę ucieczki.

Sensacja

Batman: Początek (emisja w TVN 7 o 20:00 w sobotę)

Bruce Wayne jako dziecko był świadkiem zabójstwa swoich rodziców. Przejął po nich przemysłowe

imperium. Przepełnia go gniew, przez który izoluje się od społeczeństwa. Pewnego dnia podczas dalekiej podróży spotyka Ducarda, który uczy go panować nad sobą, a także pokazuje mu sztuki walki. W związku z nabytymi nowymi umiejętnościami Wayne postanawia wrócić do Gotham i zemścić się na sprawcach. Miastem jednak rządzi przemoc. Bruce pragnie się jej przeciwstawić ukryty za maską nietoperza. Pomagają mu w tym detektyw Gordon, a także Fox, któremu zawdzięcza supernowoczesne technologie.

W obronie własnej (emisja w TV Puls o 20:05 w sobotę)

Do niewielkiego miasta wraz z córką przeprowadza się były agent DEA Phil Broker. Władzę nad miejscowością sprawuje gang. Gdy córka Brokera zostaje porwana, Phil wkracza do akcji, by ją odzyskać.

Transporter 3 (emisja w TV Puls o 20:00 w niedzielę)

Frank Martin specjalizuje się w przewozie trudnych przesyłęk. Dostaje zlecenie od tajemniczego Johnsona przetransportowania córki ważnego ukraińskiego urzędnika z Marsylii do Odessy. Zaczyna się walka z czasem.

Szybcy i wściekli 8 (emisja w TVN Fabuła o 20:00 w niedzielę)

Dominic pod wpływem tajemniczej hakerki Cipher odwraca się od rodziny i przyjaciół. Wszystkich czeka teraz trudny czas, pełen wymagających prób. Ekipę kierowców wspiera Luke Hobbs.

Dramat

Mordesrtwo w Orient Expressie (emisja w Polsacie Film o 21:00 w piątek)

Herkules Poirot wybiera się Orient Expressem do Paryża. W nocy w pociągu dochodzi do zbrodni. Doświadczony detektyw wie, że każdy z pasażerów mógł dokonać zabójstwa.

Kapitan Phillips (emisja w SuperPolsacie o 20:10 w sobotę)

Kapitan Phillips jest kapitanem kontenerowca MV Maersk Alabama. W kwietniu 2009 roku odbywa rejs do Mombasy. Przy wybrzeżach Somalii przestępca o imieniu Muse porywają statek wraz z załogą. Kapitan, by ocalić swoją załogę, próbuje przekonać porywacza do przyjęcia od niego 30 tysięcy dolarów oraz proponuje, by wziął go za zakładnika zamiast jego załogi. Przywódca piratów nie chce się jednak zgodzić na to rozwiązanie i liczy na milionowe odszkodowanie od ubezpieczyciela. Zaczyna się rozgrywka o życie pomiędzy Phillipsem a Muse’m.

American Hustle (emisja w TV 4 o 23:40 w sobotę)

Irving Rossenfield i Sydney Prosser żyją z oszustw. Jedną z ich niedoszłych ofiar staje się agent FBI Richie DiMaso. Policjant zmusza ich do udziału w operacji antykorupcyjnej.

Inne

Siedmiu wspaniałych (emisja w TVP 2 o 11:35 w czwartek – western)

Rose Creek jest terroryzowane przez bandytów, którzy pracują dla właściciela kopalń. Pewnego dnia przestępcy zabijają męża Emmy. Wdowa po nim prosi oficera Chisolma o pomoc. Ten przybywa wraz z grupą swoich ludzi.

Czarownica 2 (emisja w Polsacie o 22:00 w czwartek – film fantasy)

Małżeństwo ślicznej Aurory oraz księcia Filipa ma przynieść pokój oraz zgodę pomiędzy dwoma królestwami. Jednak matce Filipa przyszła wybranka syna nie przypada do gustu. Diabolina podczas uczty wpada w szał i traci nad sobą panowanie. W międzyczasie król John ulega tajemniczej chorobie. Podejrzenia za jego stan padają na Diabolinę, która musi uciekać z pałacu.

Czarownica (emisja w TV Puls o 24:40 w piątek – film fantasy)

Czasy, kiedy Diabolina była piękna i dobra, dawno minęły. Doświadczenia, które przeżyła, sprawiły, że jej serce zamieniło się w kamień. Pewnego dnia rzuca ona klątwę na córkę następcy tronu wrogiego królestwa. Z czasem jednak zaczyna pałać sympatią do dziewczynki.

Iluzja 2 (emisja w Polsacie Fim o 18:20 w sobotę – thriller )

Światełko w tunelu i jeden z tych filmów, dla których warto spędzić czas przed telewizorem. Od wydarzeń znanych z jedynki minęło półtora roku. Daniel Atlas, Jack Wilder oraz Meritt Mckinney ukrywają się w Nowym Jorku i czekają na kolejne zadania od Oka. W końcu Dylan Rhodes zleca im misję. Do niej zaangażowana ma być jeszcze Lula May. Magicy wpadają jednak w pułapkę i muszą wykonać zadanie dla Waltera Mabry’ego. Zleceniodawca każe im ukraść chip, który potrafi rozszyfrować każdy system komputerowy na świecie. Iluzjoniści mają przed sobą najtrudniejsze zadania przed sobą w dotychczasowej karierze.

Fantastyczne zwierzęta i jak je odnaleźć (emisja w TVN Fabuła o 17:25 w niedzielę)

Rok 1926. Newt Scamander podczas powrotu z wyprawy badawczej zatrzymuje się w Nowym Jorku. Nieoczekiwanie jego neseser opuszczają magiczne stworzenia, które sieją spustoszenie w całym mieście. Newt wpada przez to w potężne kłopoty.

Gwiezdne wojny: Część 7 – Przebudzenie Mocy (emisja w Polsat Film o 18:20 w niedzielę)

Od zniszczenia Gwiazdy Śmierci mija 30 lat. Problem jednak się nie zmienił. Miejsce Imperium zajął Najwyższy Porządek, który za cel stawia sobie zniszczenie Nowej Republiki oraz pokonanie ostatniego Jedi. Leia Organa stoi na czele Ruchu Oporu, który zamierza temu zapobiec. Tym czasem znika Luke Skywalker. Piękna Leia powierza więc misję pilotowi Poe Dameronowi. Pozyskuje on mapę, dzięki której odnaleziony zostanie Luke. W konflikt mieszają się także Finn i mająca niesamowite moce Rey.