REKLAMA

Autor: Rafał Walter

Tydzień od 18 do 21 maja niewątpliwie nie przyniesie rewolucji filmowej. Pojawią się znani i lubiani aktorzy jak Sylvester Stallone, Arnold Schwarzeneger czy Mark Wahlberg. W szczególności w filmach sensacyjnych będzie bardzo widoczny majowy trend, który objawia się powrotem do klasycznych pozycji z lat 80. i 90.

Sensacja

Rambo 3 (emisja w TVN o 22:30 w poniedziałek)

Trzecia część przygód weterana wojennego, w którego wciela się Sylvester Stallone. Były dowódca Rambo prosi go, by ten podjął się misji w Afganistanie. Gdy Rambo odmawia, sam rusza do akcji. Zostaje jednak schwytany. Na pomoc rusza mu były podopieczny.

Szklana pułapka 4.0 (emisja w Polsacie o 20:05 we wtorek)

John McClane po raz czwarty w akcji. Terroryści przejmują kontrolę nad systemami komputerowymi USA. Przewodzi im Thomas Gabriel, który w przeszłości pracował w CIA. Władze oddelegowują zespół do walki z przestępcami, a McClane’a wyznaczają do odnalezienia jednego z podejrzanych – Matta Farrella. Gdy dociera na miejsce, dom programisty zostaje ostrzelany. Okazuje się, że Farrell pomógł terrorystom, a teraz jest jedyną osobą, która może ich powstrzymać. McClane musi z nim współpracować.

Egzekutor (emisja w TVN o 21:35 we wtorek)  

Agent Krueger (Arnold Schwarzenegger) musi chronić pracownicę Departamentu Obrony USA Lee Cullen. Odkryła ona bowiem plany przekazania broni terrorystom. W aferę zamieszani są politycy na najwyższym szczeblu, którzy nie zawahają się zlecić zabójstwa kobiety.

Świat to za mało (emisja w TVP 1 o 21:00 w środę)

Dziewiętnasty film z serii o przygodach Jamesa Bonda. W siedzibie brytyjskich tajnych służb ginie King – jeden z szefów wielkich korporacji wydobywczych. Ma to związek ze znalezieniem złóż ropy naftowej pod dnem Morza Kaspijskiego. Schedę po ojcu przejmuje córka Kinga – Elektra. Agent 007 dostaje zadanie odnalezienia zabójcy oraz ochrony Elektry. Śledztwo prowadzi go do Kazachstanu, skąd terrorysta Victor Zokas kradnie bombę i chcę ją wysadzić w Turcji. Bond wraz z doktor Christmas Jones rusza za nim, by go powstrzymać.

Komedie

Ostatnia noc (emisja w Polsat Film o 21:00 we wtorek)

Urocza Scarlett Johansson w zabawnej komedii. Jess wraz z czterema przyjaciółkami z koledżu po długoletniej rozłące wybierają się na weekend do Miami. Pretekstem jest wieczór panieński jednej z nich. Nie kończy się on jednak najlepiej, bowiem zaproszony przez nie striptizer umiera.

Ciacho (emisja w Polsacie o 22:00 w środę)

Basia, pracownica CBŚ, zostaje oskarżona o popełnienie trzech zabójstw oraz o współpracę przy ich dokonaniu. Jej trzej bracia pomagają oczyścić ją z zarzutów. W głównych rolach: Marta Żmuda Trzebiatowska, Tomasz Karolak, Marcin Bosak i Paweł Małaszyński.

Hotelowa miłość (emisja w TVP 2 o 22:50 w środę) 

Jennifer Aniston w kolejnej komedii romantycznej. Sue podczas swojej podróży zatrzymuje się w jednym z moteli. Syn właścicieli przybytku zakochuje się w niej bez wzajemności. Gdy Sue rusza w dalszą drogę postanawia pojechać za nią i ubiegać się o jej względy, choć ona nie wyraża nim zainteresowania.

Science-fiction/film fantastyczny

Transformers: Ostatni rycerz (emisja w Polsacie o 20:00 w poniedziałek)

Ludzie dochodzą do wniosku, że większość ważnych wydarzeń historycznych oraz wynalazków powstałych w przeszłości to zasługa robotów, które od zarania dziejów przebywają na Ziemi. Porozumienie pomiędzy dwoma gatunkami wygasło przez liczne nieporozumienia. Teraz roboty zagrażają ludzkości. Siły muszą połączyć Cade Yeager, angielski lord Edmund Burton i oksfordzka profesor Vivian Wembley, bo tylko dzięki współpracy są wstanie ocalić planetę. 

Człowiek z magicznym pudełkiem (emisja w TVN o 22:30 w czwartek)  

2030 rok. Adam przeprowadza się do stolicy, gdzie zdobywa pracę. W swoim nowym domu pewnego dnia w jego posiadanie wchodzi stare radio, które umożliwia mu podróżowanie w czasie.

Film obyczajowy/dramat 

Lion. Droga do domu (emisja w TVP2 o 21:20 w czwartek)

Pięcioletni Saroo pewnego dnia gubi się na ulicach zatłoczonej Kalkuty. Nie potrafi odnaleźć drogi do domu. Trafia do ośrodka dla dzieci, z którego zostaje adoptowany przez australijskie małżeństwo. Dzięki nowym rodzicom ma udane dzieciństwo, zdobywa wykształcenie, a następnie realizuje swoje plany zawodowe. Za namową przyjaciół zaczyna szukać swoich biologicznych rodziców. Za pomocą internetu odkrywa miejsce swojego pochodzenia. Postanawia tam pojechać.

Podwójne życie Weroniki (emisja w TVP Kultura o 20:20 w środę) 

20- letnia Weronika jest chórzystką. Przybywa do Krakowa na konkurs wokalny. Przez jej głowę przepływają myśli, że ma duchowego bliźniaka. Pewnego dnia zauważa bardzo podobną do siebie Francuzkę.

Zdrajca (emisja w Stopklatce o 21:00 w środę)

Obywatel USA Samir Horn zostaje aresztowany w Jemenie przez lokalne służby wspierane przez agentów FBI. Trafia do więzienia. Tam zaprzyjaźnia się z muzułmańskim terrorystą Omarem. Po pewnym czasie uciekają do Francji.