REKLAMA

Tak się akurat składa, że jubileuszowy, 50. odcinek naszego cyklu wypada w ostatnim tygodniu 2020 roku. Z tego względu chcielibyśmy złożyć Państwu najlepsze życzenia noworoczne, gdyż kolejna część „Przeskakując po kanałach” pojawi się 1 stycznia. Ponadto, czas ten skłania nas do pewnych podsumowań, ale ograniczymy się w nim do zaledwie dwóch zdań. Jaki ostatni tydzień, taki cały rok. Niestety nie uświadczyliśmy w nim, w związku z pandemią, wielu premier, a zamiast tego oglądaliśmy sporo powtórek. Tak samo będzie i teraz.

Komedie

Moje skarby (emisja w TV Puls o 20:00 we wtorek)

Caroline i Carole są rodzeństwem, ale dopiero po wielu latach dowiadują się o sobie. Spotykają również swojego ojca. Jak się okazuje, jest on poszukiwanym na całym Starym Kontynencie złodziejem. Mężczyzna z pomocą dzieci chce ukraść skrzypce o wartości 15 milionów dolarów.

Bridget Jones: W pogoni za rozumem (emisja w Kino TV o 20:00 w czwartek)

Bridget jest w związku z przyjacielem z dzieciństwa Markiem. Dziennikarka, dowiedziawszy się, że ten nie zamierza się żenić, zrywa znajomość. Wybiera się w podróż służbową z Danielem, kolegą z pracy.

Taxi (emisja w TV Puls o 20:00 w czwartek)

Daniel po wielu latach rozwożenia pizzy spełnia swoje marzenia i zostaje taksówkarzem. Fajtłopowaty policiant Emilien docenia umiejętności za kierownicą Daniela i angażuje go do ścigania przestępców.

Listy do M 2 (emisja w TVN 7 o 20:00 w czwartek)

Cztery lata minęły od Wigilii, która zmieniła życie Mikołaja. Mężczyzna zastanawia się czy oświadczyć się Doris. Ich losy splatają się z wydarzeniami w życiu innych osób, które przeżywają miłosne problemy w święta Bożego Narodzenia.

Taxi 2 (emisja w TV Puls o 21:25 w czwartek)

Jakuza porywa w Marsylii ministra obrony Japonii. Policjant Emillien oraz jego kolega taksówkarz Daniel ruszają w pościg za przestępcami, by ocalić życie zagranicznego polityka.

Nigdy w życiu (emisja w TVN o 20:05 w czwartek)

Judyta zostaje zdradzona przez męża. Przyjaciółka namawia ją do kupna działki i postawienia domu. Wówczas w jej życiu pojawia się przystojny Adam, w którym się zakochuje. Nowo poznany mężczyzna odwzajemnia jej uczucie. Gdy wszystko zaczyna się układać, Judyta poznaje bardzo tajemniczego Leona.

Pieniądze to nie wszystko (emisja w TVN o 22:05 w czwartek)

W wyniku wypadku samochodowego ranny zostaje przedsiębiorca Tomasz Adamczyk. Zostaje on uprowadzony przez pracowników byłego PGR-u. Żądają za niego okupu. Rodzina Adamczyka nie zamierza jednak płacić porywaczom. Przedsiębiorca musi sam wydostać się z tarapatów.

Science-fiction/fantasy

Mroczna wieża (emisja w AXN o 20:00 w poniedziałek)

Świat po apokalipsie. Ostatni rewolwerowiec Roland Deschain szuka tajemniczej Mrocznej Wieży – mistycznej konstrukcji, która łączy dwa światy. Ma otwarty konflikt z Walterem O’Dimem, którego zwą Człowiekiem w Czerni. O’Dim chce za wszelką cenę zniszczyć Wieżę. Do tego jednak potrzebuje Jake’a Chambersa. Nastolatkowi udaje się jednak uciec przed porywaczami i ukrywa się w budynku, w którym znajduje się przejście do innej krainy.

Pamięć absolutna (emisja w TVN 7 o 20:00 we wtorek)

Rekall jest firmą, która swoim klientom zapewnia niesamowite wrażenia, wszczepiając im wspomnienia nie mające nic wspólnego z rzeczywistością. Robotnik Arnold jest znudzony dotychczasowym życiem i wybiera scenariusz agenta na Marsie. Zaczyna się przygoda, której na pewno nie chciał przeżyć.

Fantastyczne zwierzęta i jak je odnaleźć (emisja w TVN Fabuła o 20:00 w środę)

Rok 1926. Newt Scamander podczas powrotu z wyprawy badawczej zatrzymuje się w Nowym Jorku. Nieoczekiwanie jego neseser opuszczają magiczne stworzenia, które sieją spustoszenie w całym mieście. Newt wpada przez to w potężne kłopoty.

Avengers: Czas Ultrona (emisja w Polsacie Film o 21:00 w środę)

Superbohaterowie służący dla agencji T.A.R.C.Z.A są już zmęczeni ratowaniem świata i pragną odpoczynku. Wyznający zamiłowanie do technologii Tony Stark postanawia powołać do życia sztuczną inteligencję – Ultrona, która ma zadanie uchronić świat przed złem. Gdy jednak maszyna uznaje za największe zagrożenie ludzi, herosi na czele m.in. z Kapitanem Ameryką i Thorem robią wszystko, by powstrzymać zagładę.

Ant-Man (emisja w Polsacie Film o 21:00 w czwartek)

Technologia subatomowych cząsteczek jest pasją niezrównoważonego psychicznie Darrena Crosa. Tworzy on niesamowity strój zwany Yellowjacket, który pozwala na zmianę rozmiarów. Jednak w jego rękach może stać się ten strój groźnym narzędziem. Niezrównoważonego mężczyznę próbuje powstrzymać jego mentor Hank Pym. Szuka on osoby, która będzie zakładać ten niewzykły strój. Tymczasem z więzienia wychodzi złodziej Scott Lang. Włamuje się on do Pyma. Ten przekonuje go jednak, by szkolił się pod jego okiem, a następnie wykradł kombinezon Crosowi.

Sensacja

Szklana pułapka 4.0 (emisja w Polsacie o 20:05 we wtorek)

John McClane po raz czwarty w akcji. Terroryści przejmują kontrolę nad systemami komputerowymi USA. Przewodzi im Thomas Gabriel, który w przeszłości pracował w CIA. Władze oddelegowują zespół do walki z przestępcami, a McClane’a wyznaczają do odnalezienia jednego z podejrzanych – Matta Farrella. Gdy dociera na miejsce, dom programisty zostaje ostrzelany. Okazuje się, że Farrell pomógł terrorystom, a teraz jest jedyną osobą, która może ich powstrzymać. McClane musi z nim współpracować.

Transporter 3 (emisja w TV Puls o 20:00 w środę)

Frank Martin specjalizuje się w przewozie trudnych przesyłęk. Dostaje zlecenie od tajemniczego Johnsona przetransportowania córki ważnego ukraińskiego urzędnika z Marsylii do Odessy. Zaczyna się walka z czasem.

Xxx 2: Następny poziom (emisja w AXN o 20:25 w czwartek)

Gibbons prosi o pomoc byłego kompana z wojska – Stone’a w powstrzymaniu próby zamachu stanu, za którym stoi minister obrony USA. Problem w tym, że Stone przebywa w więzieniu. Gibbons postanawia go uwolnić.

Inne

Labirynt (emisja w TVP Kultura o 20:00 w poniedziałek)

6-letnia Anna Dover zostaje porwana. Jej przyjaciółka Joy Birch także znika bez śladu. Jedynym tropem w sprawie staje się samochód, który był pozostawiony blisko miejsca zdarzenia. Kierowca auta Alex Jones zostaje aresztowany. Prowadzący sprawę detektyw nie może znaleźć na niego, jednak żadnych dowodów i wypuszcza go z więzienia. Keller, ojciec Anny, z desperacji porywa Alexa. Zaczyna go torturować, chcąc wydobyć z niego prawdę.

Ścigana (emisja w TVN o 21:35 w środę – thriller)

W tajnych służbach specjalnych Stanów Zjednoczonych pracuje Mallory Kane. Nie ma dla niej zleceń, których nie da rady wykonać w sposób cichy i sprawny. Wydaje się, że jest nie do zastąpienia. Jak się okazuje z innego założenia wychodzą jej przełożeni. Pewnego dnia postanawiają się jej pozbyć. Zawiązują w tym celu spisek, który ma ją wyeliminować. Zabójcom ta sztuka się jednak nie udaje. Kane wraca do gry i postanawia się zemścić na zleceniodawcach.

American Hustle (emisja w TV 4 o 23:00 w czwartek – dramat kryminalny)

Irving Rossenfield i Sydney Prosser żyją z oszustw. Jedną z ich niedoszłych ofiar staje się agent FBI Richie DiMaso. Policjant zmusza ich do udziału w operacji antykorupcyjnej.