REKLAMA

Nie chcemy powiedzieć, że wraca smutna telewizyjna rzeczywistość, bo jak na razie dostrzegamy tendencję, w której jest znacznie więcej produkcji niewidzianych niż widzianych w ostatnich tygodniach.

Science-fiction/fantasy

Władca pierścieni: Drużyna pierścienia (emisja o TVN o 20:05 w piątek)

Frodo Baggins jest hobbitem. Przez przypadek staje się posiadaczem magicznego pierścienia. Musi go zniszczyć w płonącym ogniu na Górze Przeznaczenia. W tej misji towarzyszy mu m.in. czarodziej Gandalf.

X-Men: Pierwsza klasa (emisja w Polsacie o 22:30 w piątek)

Wojna pomiędzy USA i ZSRR wisi na włosku. Doprowadzić do niej chcą członkowie Hellfire Club. Mutanci Eric Lehnsherr i Xavier robią wszystko, co w ich mocy, by do tego nie doszło. Z tego względu wraz z innymi mutantami próbują powstrzymać członków Hellfire.

Hobbit: Pustkowie Smauga (emisja w TVP Kultura o 20:00 w sobotę)

Wyprawa, której celem jest odzyskanie królestwa rządzonego przez smoka Smauga jest kontynuowane. Uczestniczą w niej m.in. Bilbo Baggins, Thorin i krasnoludy. Bohaterowie po drodze muszą zmierzyć się z wieloma przeszkodami.

Matrix (emisja w TVN o 20:05 w niedzielę)

Haker Neo odkrywa, że wszystko to co widzi to tylko stworzona i świetnie wygenerowana iluzja. Świat i ludzie kontrolowani są przez maszyny. Walkę z otaczającym porządkiem prowadzi mała grupka rebeliantów, dla których Neo może stać się wybawieniem.

Sensacja

Protektor (emisja w TV Puls o 20:00 w sobotę)

Rosyjscy gangsterzy zabijają żonę Luke’a Wrighta. Były policjant przestaje mieć cel w życiu. Włóczy się po ulicach Nowego Jorku. W ten sposób poznaje 12-letnią Mel, która ma fotograficzną pamięć. Dziewczynka jest ścigana przez mafię. Luke postanawia jej pomóc.

Mroczny rycerz powstaje (emisja w TVN 7 o 20:00 w sobotę)

Spokój Gotham City zostaje zakłócony przez pojawienie się Kobiety-Kota oraz terrorysty Bane’a. Działania prowadzone przez tą dwójkę sprawiają, że Batman musi wyjść z ukrycia i ponownie stawić czoło zagrożeniu.

Skaza (emisja w TV 4 o 20:00 w niedzielę)

John Brickner odsiadywał karę pozbawienia wolności. Teraz chce wrócić do normalnego życia. By odkupić swoje przeszłe winy, pomaga rodzinie mężczyzny, którego zabił. Pewnego dnia dostaje propozycję bardzo trudną do odrzucenia. Brickner ma wziąć udział w nielegalnych walkach za olbrzymią sumę pieniędzy. John podejmuje wyzwanie.

Thriller

Non-Stop (emisja w TV Puls o 20:00 w piątek)

Agent Bill Marks nienawidzi latać samolotem. Dba jednak o bezpieczeństwo pasażerów linii lotniczych. Tym razem czeka go lot z Nowego Jorku do Londynu. Bill, w momencie wystartowania samolotu, dostaje wiadomość z żądaniem 150-milionowego okupu. Jeżeli ich prośba nie zostanie spełniona, co 20 minut będzie ginął jeden z pasażerów Nieoczekiwanie terrorystów nie intesresuje okup, lecz zupełnie coś innego.

Ścigana (emisja w TVN Fabuła o 20:00 w piątek)

W tajnych służbach specjalnych Stanów Zjednoczonych pracuje Mallory Kane. Nie ma dla niej zleceń, których nie da rady wykonać w sposób cichy i sprawny. Wydaje się, że jest nie do zastąpienia. Jak się okazuje z innego założenia wychodzą jej przełożeni. Pewnego dnia postanawiają się jej pozbyć. Zawiązują w tym celu spisek, który ma ją wyeliminować. Zabójcom ta sztuka się jednak nie udaje. Kane wraca do gry i postanawia się zemścić na zleceniodawcach

Zabójczy układ (emisja w TVP w o 23:45 w piątek)

Policjant zabija na służbie syna narkotykowego bossa. Gangster w ramach zemsty zleca płatnemu zabójcy Johnowi Lee zabicie 7-letniego syna funkcjonariusza. Kiedy ten nie wypełnia misji, mafioso nakazuje zabić Lee.

Komedie

Nasze wymarzone wakacje (emisja w Ale Kino + o 20:10 w piątek)

Mieszkający w Paryżu Camille i Ben poznają się przez internet na portalu randkowym. 14 dni później wspólnie wybierają się w podróż do Bułgarii i przekonują się o całkowicie różnych zamiarach odnośnie tego wyjazdu.

Kiler (emisja w Stopklatce o 20:00 w sobotę)

Zbieg okoliczności sprawia, że taksówkarz Jerzy Kiler zostaje wzięty za płatnego mordercę. Trafia do aresztu, gdzie wszyscy uważają go za legendę. Wkrótce Kiler zostaje odbity przez ludzi znanego gangstera, który chce, by ten zabił na jego zlecenia senatora.

Stażyści (emisja w TV 4 o 22:25 w niedzielę)

Billy i Nick, którzy jakiś czas temu ukończyli 40 lat, dostają się na staż do firmy informatycznej. Muszą stoczyć walkę o posadę ze studentami nauk ścisłych. Nie zamierzają się jednak poddać bez walki i zaczynają zgłębianie swojej profesji.