REKLAMA

Polsat i TV Puls nie specjalnie pokusiły się o propozycje fimowe na ten weekend. Jednak trzeba przyznać, że przynajmniej w sobotę warto usiąść przed telewizorem i zobaczyć kilka filmów, które bardzo rzadko lub w ogóle nie pojawiały się w telewizji przez ostatnie połrocze.

Science-fiction/fantasy

Władca pierścieni: Dwie wieźe (emisja w TVN o 20:05 w piątek)

Frodo wciąż zmierza do Mordoru. Tymczasem Merry i Pippin dostają się do niewoli. Zbliża się również walka o Śródziemie, do której przygotowują się Aragorn i jego kompani.

X-Men: Geneza Wolverine (emisja w Polsacie o 22:10 w piątek)

Wydawało się, że Logan w końcu odnalazł spokój i zostawił przeszłość daleko za sobą. Zamieszkał z ukochaną na odludziu i wiedzie szczęśliwe życie Niestety sielankę przerywa jego przyrodni brat, który zabija jego miłość. Pomiędzy mutantami dochodzi do konfrontacji.

Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz (emisja w Polsacie o 20:00 w sobotę)

Steve Rogers znany szerzej jako Kapitan Ameryka wpada na trop spisku. Kontaktuje się z Natashą Romanoff w celu jego ujawnienia. Dwoje bohaterów muszą powstrzymaćtajemniczego Zimowego Żołnierza.

Hobbit:Bitwa Pięciu Armii (emisja w TVP Kultura o 20:00 w sobotę)

Erebor zostaje odzyskany przez Bilbo, Thorina i ich kompanów. Złoto znajdujące się w Samotnej Górze doprowadza do konfliktu pomiędzy ludźmi, krasnoludami oraz elfami. Spory stara wyciszyć się Gandalf, gdyż zbliża się wróg, którego pokonają jedynie trzy zjednoczone w jednym celu rasy.

Matrix Reaktywacja (emisja w TVN o 20:05 w niedzielę)

Maszyny otaczają ostatni bastion ludzi – osadę Zion. By ją uratować, Neo wraz z przyjaciółmi, przenika do Matriksa. Ich celem staje się odnalezienie tajemniczego Klucznika. Powstrzymać ich chce Smith.

Komedie

Kiler (emisja w Stopklatce o 20:00 w piątek)

Zbieg okoliczności sprawia, że taksówkarz Jerzy Kiler zostaje wzięty za płatnego mordercę. Trafia do aresztu, gdzie wszyscy uważają go za legendę. Wkrótce Kiler zostaje odbity przez ludzi znanego gangstera, który chce, by ten zabił na jego zlecenia senatora.

Kilerów 2-óch (emisja w Stopklatce o 20:00 w sobotę)

Transport złota ma przybyć do fundacji, którą prowadzą wspólnie Jurek Kiler i jego dziewczyna Ewa. Staje się on jednak celem gangsterów: Siary i Lipskiego. By przejąć ładunek, decydują się oni na wynajęcie płatnego zabójcę Moralesa, który jest sobowtórem Kilera.

40 lat minęło (emisja w TVN o 20:05 w sobotę)

W związku Debbie i Pete’a następuje kryzys. Cierpią na tym posiadane przez nich córki. Nad małżeństwem ciąży również widmo utraty domu przez pojawiające się kłopoty finansowe. Na chwilę przed 40. urodzinami Pete’a, Debbie dowiaduje się, że jest w ciąży…

Riwiera dla dwojga (emisja w TVP 2 o 23:15 w sobotę)

Majątek, przechodzącego właśnie na emeryturę biznesmena Richarda, zostaje skradziony. Wraz z byłą żoną wyrusza na Riwierę, by odnaleźć oszusta. Związek dwojga zaczyna przeżywać drugą młodość.

Dramat

Social network (emisja w AXN o 20:00 w sobotę)

W 2003 roku Mark Zuckerberg zakłada stronę internetową, która jest swoistą bazą studentek uczelni. Idea szybko zyskuje na popularności. Wraz z nią pojawiają się również oskarżenia oraz zarzuty.

Boss (emisja w TVP 1 o 21:30 w sobotę)

Doświadczony agent FBI Robert Mazur dostaje bardzo niebezpieczne zadanie zinfiltrowania organizacji przestępczej Pablo Escobara. W tym celu podszywa się pod biznesmena piorącego brudne pieniądze. W końcu udaje mu się zdobyć zaufanie jednego z zaufanych ludzi Escobara. Przez kolejnych 5 lat żyje jak narkotykowy boss. W tym czasie naraża swoje życie na niebezpieczeństwo, gromadząc dowody przeciwko organizacji, a także nieuczciwych polityków i finansistów.

Pachnidło:Historia mordercy (emisja o 20:00 w Stopklatce)

Akcja dzieje się w XVIII w. w Paryżu. Marzeniem młodego perfumiarza Jean’a-Baptiste’a jest skomponowanie zapachu, który będzie zawierał w sobie woń kobiecego ciała. Zaczyna polować na młode kobiety.

Furia (emisja w TV Puls o 20:00 w niedzielę)

Wojska alianckie zbliżają się do Berlina po udanej operacji w Ardenach. Naziści nie poddają się jednak i stawiają silny opór, wyrządzając olbrzymie szkody aliantom. Jednym z czołgów wyruszających do stolicy Niemiec jest „Furia”. Do jego załogi dołącza całkowity żółtodziób Norman Ellison. Jest on wyśmiewany przez swoich towarzyszy w boju: sierżanta Dona, Boyda, Grady’ego i Triniego. Wkrótce „Furia” weźmie udział w niebezpiecznej misji.