REKLAMA

Chyba za wcześnie pochwaliliśmy tę „nowościową” tendencję. Na ekrany wrócą stare dobre filmy, które mogliśmy okazję podziwiać 2-3 miesiące temu, lub nawet kilka dni temu.

Komedie

Kilerów 2-óch (emisja w Stopklatce o 20:00 w piątek)

Transport złota ma przybyć do fundacji, którą prowadzą wspólnie Jurek Kiler i jego dziewczyna Ewa. Staje się on jednak celem gangsterów: Siary i Lipskiego. By przejąć ładunek, decydują się oni na wynajęcie płatnego zabójcę Moralesa, który jest sobowtórem Kilera.

Poranek kojota (emisja na Stopklatce o 20:00 w sobotę)

Kuba jest rysownikiem komiksów. Pewnego dnia poznaje piosenkarkę Noemi, w której się zakochuje z wzajemnością. Miłości sprzeciwiają się jednak bogaty ojczym dziewczyny, a także adorator Noemi – Brylant.

Magia w blasku księżyca (emisja w TVP HD o 1:40 w niedzielę)

Lata 20. XX wieku. Stanley jest przekonanym o swojej wyjątkowości i wyższość iluzjonistą. Mimo swojego zawodu magik wierzy jedynie w racjonalne myślenie oraz w to, że wszystko da się wytłumaczyć. Wraz z przyjacielem wyrusza do Riwiery Francuskiej, by zdemaskować medium Sophię Baker. Kobieta pomaga w swoim kolejnym zleceniu bogatej wdowie, która chce skontaktować się z jej zmarłym małżonkiem. Wszyscy domownicy są zachwyceni zdolnościami Sophie. Nawet Stanley zaczyna się powoli do niej przekonywać…

Dramat

Ocalony (emisja w TV Puls o 20:00 w sobotę)

Czwórka żołnierzy Navy Seals: Marcus Luttrell, Michael Murphy, Danny Dietz i Matt „Axe” Axelson biorą udział w operacji Red Wings. Celem ich misji jest odnalezienie jednego z najgroźniejszych przywódców talibów – Shaha. Żołnierze zostają jednak zdradzeni przez miejscową ludność i zostają osaczeni przez przeciwników. Niestety z życiem uchodzi tylko Marcus. Robi wszystko, co w jego mocy, by uciec talibom. Nieoczekiwanie pomoc przychodzi z najmniej spodziewanej strony.

Czwarta władza (emisja w TVP Kultura o 21:30 w sobotę)

Lata 70. Ben Bradlee pracuje jako dziennikarz w popularnej gazecie. Pewnego dnia wchodzi w posiadanie bardzo ważnych i tajnych informacji odnośnie wojny w Wietnamie. W ujawnieniu afery pomaga mu wydawca Katherine Graham. Zaczyna się konfrontacja z władzą.

Furia (emisja w TV Puls o 22:00 w sobotę)

Wojska alianckie zbliżają się do Berlina po udanej operacji w Ardenach. Naziści nie poddają się jednak i stawiają silny opór, wyrządzając olbrzymie szkody aliantom. Jednym z czołgów wyruszających do stolicy Niemiec jest „Furia”. Do jego załogi dołącza całkowity żółtodziób Norman Ellison. Jest on wyśmiewany przez swoich towarzyszy w boju: sierżanta Dona, Boyda, Grady’ego i Triniego. Wkrótce „Furia” weźmie udział w niebezpiecznej misji.

American Hustle (emisja w AXN o 20:00 w niedzielę)

Irving Rossenfield i Sydney Prosser żyją z oszustw. Jedną z ich niedoszłych ofiar staje się agent FBI Richie DiMaso. Policjant zmusza ich do udziału w operacji antykorupcyjnej.

Millenium: Zamek z piasku, który runął (emisja w TVP HD o 22:10 w niedzielę)

Lisbeth Salander jest hakerką. Pewnego dnia zostaje oskarżona o próbę morderstwa. Dziennikarz Mikael Blomkvist, chcąc dowieść jej niewinności, rozpoczyna własne śledztwo.

Science-fiction/fantasy

X-Men (emisja w Polsacie o 22:20 w piątek)

Tydzień temu mieliśmy czwartą część, dziś wracamy do początku sagi. Pokój z ludźmi ma swoich zwolenników i przeciwników wśród mutantów. Pierwszej grupie przewodzi profesor Xavier, drugiej niebezpieczny Magneto. W konflikt miesza się człowiek-wilk o imieniu Wolverine.

Strażnicy galaktyki (emisja w Polsacie o 20:00 w sobotę)

Kilka tygodni temu obecny w TVN, dziś w Polsacie. Peter Quill jest awanturnikiem, a także synem Ziemianki i kosmity. Kiedyś porwany, dziś wiedzie samotne życie, przemierzając galaktykę. Przypadkowo w jego posiadanie wchodzi tajemnicza kula, przedmiot pożądania wielu ludzi, a także obcych, na czele ze złowrogim Ronanem. Kosmiczny przestępca chce za jej pomocą zniszczyć świat. Quill, by zapobiec zagładzie, łączy siły z czterema cudakami m.in. szopem Rocketem.

Wonder Woman (emisja w TVN Fabuła o 20:00 w niedzielę)

Diana jest amazońską księżniczką, a jednocześnie niepokonaną wojowniczką. Pewnego dnia na wyspie rządzonej przez Amazonki pojawia się amerykański pilot. Opowiada jej o II wojnie światowej. Diana opuszcza rodzinny dom, by ochronić ludzkość.

Inne

Krzyżowy ogień (emisja w TV Puls o 20:00 w piątek – film sensacyjny)

Brazil i Flint są płatnymi zabójcami. Żona tego drugiego zapada w śpiączkę po brutalnym pobiciu podczas napadu. Flint dowiaduje się kto za to odpowiada i pragnie zemsty. Pomaga mu Brazil.

Plan ucieczki (emisja w Polsacie Film o 21:00 w sobotę – thriller)

Firma Raya Breslina specjalizuje się w zabezpieczeniach więziennych. By wykrywać słabe punkty w placówkach więziennych, spędza w nich pewien czas, a następnie z nich ucieka. Pewnego dnia CIA zleca mu zinfiltrowanie tajnego, zaawansowanego technologicznie więzienia. Okazuje się jednak, że podstępem został zwabiony w pułapkę. System więzienny został bowiem opracowany na wskazówkach Breslina. Ray nie zamierza się jednak poddawać, mimo nieprzychylności naczelnika zakładu Hobbesa. Może jednak liczyć na pomoc współwięźnia Rottmayera.