REKLAMA

Jeżeli ktoś planuje spędzić walentynki przed telewizorem, oglądając film science-fiction lub komedię romantyczną z pewnością nie poczuje się rozczarowany.

Science-fiction/fantasy

Siódmy syn (emisja w TVN o 20:05 w piątek)

W dalekiej przeszłości Mistrz Gregory, stoczył pojedynek na śmierć i życie z okrutną wiedźmą Mateczką Malkin. Mając szansę na uśmiercenie czarownicy, okazał jej litość i zamknął na wiele lat. Jak się później okazało popełnił straszliwy błąd. Żadna zemsty wiedźma uwolniła się i zaczęła siać spustoszenie na świecie. Zgodnie z przepowiednią przeciwstawić się może jej jedynie siódmy syn siódmego syna. Gregory rusza na poszukiwania i znajduje Thomasa Warda, który prowadzi skromne życie w jednej z wiosek Mistrz zaczyna wraz z nowym towarzyszem przygotowania do starcia z wiedźmą.

Pamięć absolutna (emisja w Polsat Film o 21:00 w piątek)

Rekall jest firmą, która swoim klientom zapewnia niesamowite wrażenia, wszczepiając im wspomnienia nie mające nic wspólnego z rzeczywistością. Robotnik Arnold jest znudzony dotychczasowym życiem i wybiera scenariusz agenta na Marsie. Zaczyna się przygoda, której na pewno nie chciał przeżyć.

X-Men: Przeszłość, która nadejdzie (emisja w Polsacie o 22:00 w piątek)

Profesor Xavier i jego podopieczni w ruinach metropolii stawiają czoła robotom, które potrafią przejmować moce innych istot. Zagłada mutantów zdaje się być nieuchronna. By jej zapobiec, świadomość Wolverine’a zostaje wysłana do jego ciała w 1973 roku. „Wilk” ma namówić młodych wtenczas Profesora Xaviera i Magneto do znalezienia i powstrzymania naukowca Bolivara Traska. Misja nie będzie należeć jednak do najprostszych.

Strażnicy Galaktyki vol. 2 (emisja w Polsacie o 20:00 w sobotę)

Tytułowi bohaterowie już raz ocalili galaktykę przed zagładą. Teraz czeka ich kolejne zadanie. Peter Quill, Gamora, Drax, Rocket i Baby Groot zostają poproszeni o pomoc przez Ayesthę – silną przywódczynię Suwerennych. Mają ochronić, a następnie ukryć przed galaktycznym potworem baterie, które w niewłaściwych rękach doprowadzą do zniknięcia galaktyki. Pokusie nie może oprzeć się jednak Rocket, który zabiera kilka z nich. Strażnicy muszą zmierzyć się więc nie tylko z wrogami, lecz sojusznikami. Nieoczekiwanie trafiają oni na planetę, która należy do ojca Quilla.

Komedie

Kobiety pragną bardziej (emisja w TVN 7 o 20:35 w piątek)

Baltimore. Mary chciałaby stworzyć dojrzały związek i ma dość nudnych randek, które do niczego trwalszego nie prowadzą. Z kolei Ben jest w trwałej relacji, lecz jego związek przechodzi trudne chwile. Coraz bardziej zaczyna fascynować się Anny. Niewątpliwym atutem filmu jest jego obsada. Na ekranie zobaczymy m.in. Drew Barrymore, Scarlett Johansson czy Bradleya Coopera.

Faceci w czerni (emisja w Polsacie o 22:05 w niedzielę)

Przybywającymi na Ziemię kosmitami zajmuje się specjalnie powołana tajna komórka FBI. Agenci wykonują swoją misję po kryjomu, by nikt nie dowiedział się o istnieniu obcych. Okazuje się, że jeden z nich planuje zaatakować Ziemię. Agenci J i K muszą go powstrzymać.

Sensacja

Momentum (emisja w TV Puls o 20:00 w sobotę )

Sytuacja Alexis podczas kradzieży diamentów się komplikuje. Kobieta zostaje oskarżona o zabójstwo, a na jej życie czyha płatny morderca. Główna bohaterka, by przeżyć musi uprzedzić zamachowca i poznać nazwisko osoby, która zleciła jej śmierć.