REKLAMA

Autor: Rafał Walter

Przedostatni weekend majowy nie będzie obfitował w ani premiery filmowe ani w dużą ilość prawdziwych hitów. Niemniej każdy powinien coś znaleźć coś dla siebie. Polsat np. kontynuuje cykl wyświetlania polskich starych komedii, które bawią nas od wielu lat. TV Puls natomiast postawił na sprawdzoną sensacje i gwiazdy pokroju Jasona Stathama i Stevena Seagala. 

Kino familijne/filmy animowane

Shrek (emisja w TVN o 20:00 w piątek) 

Zielony ork znowu na naszych ekranach. Tym razem w kanale TVN. Spokój Shreka zakłóca przybycie bajkowych postaci, które uciekają przed groźnym lordem Farquaadem. Ork, by pozbyć się nieproszonych gości musi uwolnić z wieży księżniczkę Fionę.

Strażnicy marzeń (emisja w Polsacie o 12:00 w niedzielę)

Mrok zagraża światu i chce przejąć kontrolę nad światem. Nie chcą pozwolić na to Święty Mikołaj, Zębowa Wróżka oraz Piaskowy Ludek. W tym celu łączą swoje siły i przeciwstawiają się siłom zła.

Angry Birds 2: Film (emisja w HBO o 20:10 w niedzielę)

Niesnaski pomiędzy nielotami, a zielonymi świnkami stały się już legendą. Obie strony ani myślą o zaprzestaniu sporów. Jednak pewnego dnia będą musiały połączyć siły, bowiem ich wyspom zagraża nowy wróg, którego będą w stanie pokonać współpracując ze sobą.

Komedia:

Jak rozpętałem II wojnę światową (emisja w Polsacie o 20:00 w piątek)

Marian Kociniak w kultowej roli Franka Dolasa. Szeregowiec Dolas budzi się w pociągu na granicy polsko – niemieckiej i uważa, że strzałem z karabinu rozpętał II wojnę światową. Niebawem trafia do obozu jenieckiego. Podejmuje próbę ucieczki.

Mamuśki mają wychodne (emisja w TVP 2 o 23:00 w piątek) 

Cztery mamy i zarazem przyjaciółki: Emily, Kate, Melanie i Jamie mają dość usługiwania swojej rodzinie, a także chcą przerwać monotonię związaną ze swoim życiem. Wychodzą na kolację, która wymyka się spod kontroli i przeobraża się w pełną wrażeń przygodę.

Sąsiedzi (emisja w TVN 7 o 22:35 w sobotę) 

Mac i Kelly, którzy są świeżo upieczonymi rodzicami przeprowadzają się na przedmieścia. Są pełni wigoru, więc bardzo cieszą się na myśl, że ich sąsiadami zostają młodzi i rozrywkowi studenci. Sielanka nie trwa długo, bowiem coraz częściej dochodzi pomiędzy nimi do sporów. 

Sensacja

Liberator 2 (emisja w TV Puls o 20:00 w piątek)

Casey Rayback (Steven Seagal) znowu w akcji. Były agent służb specjalnych jedzie wraz z bratanicą pociągiem do Los Angeles. Do środka transportu dostają się terroryści, którzy przejmują nad nim dowodzenie. Bandyci pod przewodnictwem Travisa Dane’a obejmują też kontrolę nad satelitą, który jest w stanie zestrzelić dowolny cel na Ziemi. Tylko Rayback może ich powstrzymać.

Empire state: ryzykowna gra (emisja w TVP 1 o 21:30 w piątek)

Gdy w grę wchodzą poważne pieniądze, nie ma mowy o sentymentach. Chris Potamitis zostaje ochroniarzem w konwoju przewożącym gotówkę. Pewnego dnia podczas spotkania z kumplem Eddiem, wyjawia mu pracodawcy nie dbają zbytnio o bezpieczeństwo przewożonej gotówki. Obaj obrabowują konwój, co okazuje się dziecinne proste. Niestety dla nich to dopiero początek historii. W pościg za nimi rusza doświadczony policjant James Ransome oraz mafia, która pragnie przejąć ponad 10 milionów dolarów dla siebie.

Skok stulecia (emisja w TVN o 20:00 w niedzielę)

Ray Merriman po opuszczeniu zakładu karnego chce zrobić największy napad w swoim życiu. Niestety zostaje wydany przez jego wspólników. Zespół pod przewodnictwem O’Briena rusza jego tropem. Nie zawahają się przed niczym, by schwytać Merrimana.

Inne:

Ben Hur (emisja w TVP 1 o 21:30 w sobotę – dramat historyczny)

Jerozoloma, I wiek naszej ery. Tytułowy bohater jest kupcem, który z powodzeniem prowadzi swoje interesy mimo niekorzystnych nastrojów w społeczeństwie. Do miasta tymczasem wraca jego brat przyrodni Messala, który prosi go o pomoc w walce z buntownikami. Gdy Ben Hur odmawia, oskarża go o zdradę, przez co kupiec zostaje skazany i skazany na pracę przy galerach. Żyje jedynie dla żądzy zemsty oraz z miłości do swojej ukochanej. Pewne spotkanie zmienia życie Ben Hura, dla którego cele stają się znacznie bardziej rzeczywiste niż mogłyby się wydawać.

Paranoja (emisja w TVP 2 o 20:05 w niedzielę – thriller)

Adam Cassidy wylatuje z pracy. Używa służbowej karty, by opłacić rachunki. Wtedy kontaktuje się z nim były szef, który zagraża mu zarzutami o defraudację, jeśli ten nie zostanie technologicznym szpiegiem. Niebawem zatrudnia się w konkurencyjnej firmie, które właścicielem jest Jack Goddard. Cassidy dostaje zadanie wykradzenia wszystkich nowych projektów i danych technologicznych. W tym celu wykorzystuje znajomość z Emmą Jennings.

Pacific Rim (emisja w  TVN 7 o 20:00 w niedzielę – science – fiction)

Dno oceanu skrywa portal do innego wymiaru. Przedostają się przez nie kosmiczne potwory. Zaczynają atakować mieszkańców Ziemi. Do walki z nimi stają pilot Raleigh Becket oraz stażystka Mako.