REKLAMA

Autor: Rafał Walter

Ostatni tydzień maja (25.05 – 28.05) będzie wpisywał się w „majową” tendencję, która polegała głównie na pokazywaniu filmów z bohaterami kina akcji z lat 80. i 90., czyli Sylvestrem Stallonem, Arnoldem Schwarzeneggerem czy Jason Stathamem. Jednak w porównaniu do poprzednich tygodni znajdziemy też kilka produkcji oscarowych, coraz częściej goszczących na naszych ekranach.

Sensacja 

Odwet (emisja w TV Puls o 20:00 w poniedziałek)

Podczas napadu ginie jeden ze współpracowników menedżera banku – Jacoba. Poruszony tym zdarzeniem mężczyzna postanawia sam wymierzyć sprawiedliwość przestępca. W tym celu nawiązuje kontakt ze swoim sąsiadem Jamesem (Bruce Willis), który w przeszłości pracował jako policjant.

Szakal (emisja w TVN o 22:30 w poniedziałek)

Drugi film podczas poniedziałkowego wieczora, w którym spotykamy się z Brucem Willisem. Płatny zabójca Szakal przygotowuje się do zamachu na jednego z ważnych amerykańskich polityków. Według służb Stanów Zjednoczonych celem ma być szef FBI. By powstrzymać Szakala nawiązują współpracę z byłym terrorystą IRA Mulqueenem.

Śmierć nadejdzie jutro (emisja w TVP 1 o 21:00 w środę) 

W poprzednią środę zamiast filmu „Świat to za mało” TVP 1 wyemitowało dokument Sylwestra Latkowskiego. Może więc zdarzyć się sytuacja, że 19. część o przygodach Jamesa Bonda zostanie wyświetlona 27. maja. Niemniej my przygotowujemy się do zakładanych planów transmisji.

Bond trafia do więzienia po nieudanej akcji w Korei Północnej. Agentowi 007 udaje się z niego uciec. M nie wierzy jednak w „zwykłą ucieczkę” swojego podopiecznego i odbiera mu licencję, podejrzewając zdradę. Bond, by się oczyścić z zarzutów, postanawia odnaleźć porucznika Zao

Komedie

Eurutrip (emisja w Super Polsacie o 20:00 w poniedziałek)

Amerykanin Scott mailuje z Niemką o imieniu Mieke. W czasie wymiany korespondencji dochodzi do nieporozumienia i Scott w niewybrednych słowach obraża dziewczynę. Następnego dnia rozumie swój błąd i wyrusza w szaloną podróż, by ją odnaleźć.

Nigdy w życiu (emisja w TVN 7 o 20:00 w poniedziałek)   

Judyta zostaje zdradzona przez męża. Przyjaciółka namawia ją do kupna działki i postawienia domu. Wówczas w jej życiu pojawia się przystojny Adam, w którym się zakochuje. Nowo poznany mężczyzna odwzajemnia jej uczucie. Gdy wszystko zaczyna się układać, Judyta poznaje bardzo tajemniczego Leona. 

Dzień Matki (emisja w Polsacie o 20:00 we wtorek)

Pewnego dnia losy kilku rodzin splatają się ze sobą. Sandy chce udowodnić, że jest lepszą matką niż obecna partnerka jej byłego męża. Jesse wraz ze swoją siostrą odwiedzają rodziców, ale ich wizyta nie przebiega zgodnie z planem. Miranda z kolei poznaje swoją córkę, którą za młodu oddała do adopcji.

Science-fiction/film fantastyczny

Avatar (emisja w Polsacie o 20:00 w poniedziałek)

Daleka przyszłość. Jake Sully jest byłym komandosem, który w wyniku wydarzeń z przeszłości musi poruszać się na wózku inwalidzkim. Pewnego dnia zostaje wysłany na Pandorę, czyli księżyc planety Polyphemus, by wziąć udział w programie, który ma zapewnić ludzkości dostęp do cennych surowców. W bazie wojskowej tworzy się avatary mieszkańców Pandory – Na’vi. Jake wciela się w jednego z nich i ma za zadanie inwigilować tamtejsze stworzenia. Na’vi zostają zaatakowane przez dzikie stwory. Sylly’emu życie ratuje Neytiri, która zabiera go do swojej osady. Wraz z upływem czasu rodzi się pomiędzy nimi uczucie. Gdy wojsko zaczyna atakować i chce przejąć złoża, Jake staje przed nie lada wyborem..

Pamięć absolutna (emisja w TVN o 23:25 we wtorek) 

Rekall jest firmą, która swoim klientom zapewnia niesamowite wrażenia, wszczepiając im wspomnienia nie mające nic wspólnego z rzeczywistością. Robotnik Arnold jest znudzony dotychczasowym życiem i wybiera scenariusz agenta na Marsie. Zaczyna się przygoda, której na pewno nie chciał przeżyć.

Zmierzch (emisja w Polsacie o 20:00 w czwartek)

17-letnia Bella przeprowadza się z ojcem do małego miasteczka. W nowej szkole zakochuje się w Edwardzie. Nowo poznany chłopak tak naprawdę jest wampirem. Pewnego dnia ich spokój zakłócają wilkołaki, które są żądne krwi.

Thriller

Ocalenie (emisja w TV 4 o 21:00 w poniedziałek)

Były pracownik CIA Leonard Turner zostaje uprowadzony przez grupę terrorystów. Dowiaduje się  o tym jego syn Harry. By uwolnić swojego ojca, opracowuje plan ratunkowy. Pomaga mu znająca sztuki walki Victoria.

Ścigana (emisja w TVN o 21:35 we wtorek)

W tajnych służbach specjalnych Stanów Zjednoczonych pracuje Mallory Kane. Nie ma dla niej zleceń, których nie da rady wykonać w sposób cichy i sprawny. Wydaje się, że jest nie do zastąpienia. Jak się okazuje z innego założenia wychodzą jej przełożeni. Pewnego dnia postanawiają się jej pozbyć.  Zawiązują w tym celu spisek, który ma ją wyeliminować. Zabójcom ta sztuka się jednak nie udaje. Kane wraca do gry i postanawia się zemścić na zleceniodawcach.

Pakt z mordercą (emisja w TV Puls o 20:00 w środę)

Lucas jest płatnym zabójcą. Nie wywiązuje się z powierzonego mu zadania i musi uciekać przed mocodawcami. Decyduje się pomóc swojej niedoszłej ofierze o imieniu Elli. Ściga ich m.in. tajemniczy Metzger.

Inne:

Metro (emisja w Stopklatce o 22:05 we wtorek – film katastroficzny)

W Moskwie dochodzi do pęknięcia ściany tunelu metra. Przez powstałe szczeliny zaczyna przedostawać się woda z rzeki. Zaczyna się dramatyczna walka pasażerów metra o przetrwanie. Wśród nich jest m.in. lekarz Andriej.  

W samym sercu morza (emisja w TVN 7 o 20:00 w środę – film przygodowy)

Statek wielorybniczy Essex opuszcza w XIX wieku wypływa z Nowej Anglii. Jego dowódcą jest George Pollard. Pewnego dnia statek atakuje potężny kaszalot. Inteligentne zwierzę niszczy statek i zabija część załogi. Pozostali członkowie opuszczają pokład w trzech małych łodziach. Kaszalot rusza za nimi w pościg. Zaczyna się dramatyczna walka ludzi o przetrwanie. 

La La Land (emisja w TVP 2 o 20:50 w czwartek – film muzyczny)

Początkująca aktorka Mia pracuje w Los Angeles jako kelnerka. Sebastian jest pianistą, który „gra do kotleta”. Oboje czekają na swoją szansę, by zaistnieć. Pewnego dnia ich losy się krzyżują, a młodzi mimo początkowej niechęci, zakochują się w sobie. Wzajemne wsparcie i dążenie do celu sprawiają, że udaje im się ruszyć z karierą do przodu. Niestety nie idzie to w parze z ich związkiem. Młodzi artyści stoją przed trudnymi decyzjami.