REKLAMA

Pierwszy tydzień czerwca, rozpoczynający się dniem dziecka nie rozpieści nas pod względem pozycji filmowych. Maj stał pod znakiem sensacji i powrotu do ikon kina akcji. Tym razem trudno o jakąś wyraźną tendencję, choć dominować będą thrillery. Przewodnik od 1.06 do 4.06.

Dramat

Zawodowcy (emisja w TVN o 22:00 w poniedziałek)

Tom „ Turk” Cowan iDavid „Rooster” Fisk są partnerami i pracują w nowojorskiej policji od trzydziestu lat. Mogą na sobie polegać, znając swoje wady i zalety. W mieście pojawia się tymczasem seryjny morderca, którego ofiarami padają przestępcy. Przy ich zwłokach zabójca zostawia wierszyki, które opisują ich przewinienia względem prawa. Przełożony zleca Tomowi i Davidowi rozwiązanie tej sprawy. Wszystkie dowody wskazują, że mordercą jest policjant. Detektywi Simon Perez i Ted Riley podejrzewają o zbrodnie Cowana.

Galerianki (emisja w Kino Polska o 21:55 w poniedziałek)

Nastoletnia Milena przenosi się do nowej szkoły. Od początku pobytu zaczyna imponować jej Milena, która swój wolny czas spędza proponując seks za upominki napotkanym mężczyznom w galeriach handlowych. Milena chce stać się jak ona.

Wszystkie pieniądze świata (emisja w TVP 2 o 20:45 w czwartek)

Jean Paul Getty jest jednym z najbogatszych ludzi na świecie. Na jego koncie są miliardy dolarów. Pewnego dnia przestępcy porywają jego 16-letniego wnuka, a za jego uwolnienie żądają kilku milionów okupu. Getty odrzuca jednak żądania porywaczy. Matka chłopaka, Gail, robi dosłownie wszystko z rozpaczy, by zmusić swojego teścia do zmiany decyzji. Ten pozostaje jednak niewzruszony. Przestępcy zaczynają się niecierpliwić, a życie porwanego nastolatka zaczyna tracić dla nich na wartości. Tymczasem do Gail zgłasza się Fletcher Chace, który przedstawia się jako specjalista od rozwiązań biznesowych.

Komedie

Vabank 2, czyli riposta (emisja w Polsacie o 20:05 w środę)

Kramerowi udaje się uciec z więzienia. Planuje wyjazd do Szwajcarii, ale wcześniej chce się zemścić na swoim wrogu – Kwincie, a także na jego wspólnikach. Kramer zwabia kasiarza w pułapkę.

Plan B (emisja w TVP 2 o 21:50 w środę)

Singielka Zoe nie chce się wiązać z mężczyznami. Jednocześnie odczuwa potrzebę zostania mamą. Decyduje się więc na sztuczne zapłodnienie. Gdy zachodzi w ciążę, w jej życiu pojawia się Stan, w którym się zakochuje. Nie wie jednak jak powiedzieć mu o dziecku.

Brzydka prawda (emisja w Polsacie o 20:05 w czwartek)

Abby jest producentką telewizyjną, która chciałaby się zakochać. Ma jednak duże wymagania odnośnie mężczyzn. Pewnego dnia pomoc w znalezieniu miłości oferuje jej Mike – szwoinistyczny gwiazdor. Mimo to Abby decyduje się skorzystać z jego rad.

Thriller

\

Człowiek na krawędzi (emisja w TVN o 21:00 w środę)

Policjant Nick Cassidy zostaje skazany na 25 lat więzienia za przestępstwo, którego nie popełnił. Nie chce reszty życia spędzić w więzieniu, więc ucieka. By zrobić wokół siebie szum medialny, wychodzi przez okno i staje na gzymsie na wysokości 21. piętra. Pod groźbą popełnienia przestępstwa, prosi o negocjacje z Lydią Mercer, policyjną psycholog. Kobieta nie wie, że jest tylko częścią gry Cassidy’ego. Tymczasem w okolicy planowany jest rabunek wartych 40 milionów dolarów diamentów, których właścicielem jest biznesmen David Englander.

Autopsja Jane Doe (emisja w Ale Kino+ o 22:10 w środę)

Na pustkowiu zostaje odnalezione ciało kobiety. Patolog Tommy Tilden wraz z synem muszą znaleźć przyczynę jej śmierci. Mają na to tylko jedną noc. Okazuje się, że nie wszystko są w stanie wyjaśnić za pomocą nauki.

Krew, pot i …kłamstwa (emisja w TVP 1 o 23:40 w środę)

Melissa w bardzo nieprzyjemnych okolicznościach rozstaje się ze swoim wieloletnim partnerem. Przyjaciółka namawia ją na pójście do klubu fitness. Tam poznaje przystojnego instruktora, lecz mężczyzna zaczyna ją niebezpiecznie osaczać.

Inne:

Vaiana: Skarb oceanu (emisja w Polsacie o 20:05 w poniedziałek – film animowany)

Trzy tysiące lat temu wody południowego Pacyfiku były odkrywane przez wielkich żeglarzy. Te czasy jednak minęły z niewiadomych przyczyn. Moana, córka wodza polinezyjskiego plemienia, chce nawiązać do tradycji. W czasie swojej wyprawy poznaje półboga Maui.

Zodiak (emisja w TVN 7 o 20:00 w środę – film kryminalny)

Seryjny morderca o pseudonimie Zodiak zaczyna terroryzować San Francisco. Do śledztwa zostaje zaangażowany inspektor Toschi. Sprawą zajmują się też dziennikarz Avery oraz rysownik Graysmith, dla którego Zodiak staje się obsesją.

Ali (emisja w Stopklatce o 20:55 w środę – film biograficzny)

Młody pięściarz Cassius Clay odnosi dużą ilość zwycięstw w ringu. Jego fascynacja islamem sprawia, że decyduje się zmienić nazwisko na Muhammad Ali. Gdy odmawia wcielenia do wojska w związku z wojną w Wietnamie, rząd pozbawia go możliwości uprawiania sportu na terenie Stanów Zjednoczonych.