2020.12.19 Wloclawek, Koszykowka, Polska Liga Koszykowki, Energa Basket Liga, Sezon 2020 / 2021 17 kolejka EBL, mecz Anwil Wloclawek - Pszczolka Start Lublin N/z {persons} Foto Piotr Kieplin / PressFocus

Autor: Marek Szubski

Kibice Anwilu, mimo iż nieobecni w Hali Mistrzów liczyli, że tym meczem ich ulubieńcy
w końcu wejdą na zwycięską ścieżkę. W tym spotkaniu debiutować miała przecież gwiazda ubiegłego sezonu Shawn Jones. Shawn debiutował i faktycznie gra włocławian z początku wyglądała bardzo dobrze. W pierwszej piątce wyszedł Andrzej Pluta, który świetnie obsługiwał kolegów oraz uprzykrzał życie podwójnie zmotywowanemu przed tym spotkaniem Kamilowi Łączyńskiemu. 27 – 14 po pierwszej kwarcie napawało optymizmem.

Druga kwarta to popis Yannicka Franke. Nowy nabytek lublinian przyleciał do Polski
w czwartek wieczorem i zdążył odbyć z drużyną zaledwie jeden trening, co nie przeszkodziło mu być bohaterem spotkania. W samej drugiej kwarcie Holender zdobył 16 punktów czym wyprowadził swój nowy zespół na pięciopunktowe prowadzenie po pierwszej połowie.

2020.12.19 Wloclawek, Koszykowka, Polska Liga Koszykowki, Energa Basket Liga, Sezon 2020 / 2021 17 kolejka EBL, mecz Anwil Wloclawek – Pszczolka Start Lublin N/z {persons} Foto Piotr Kieplin / PressFocus

Trzecia kwarta rozpoczęła się od serii 12 – 0 dla gości. Punktował głównie Laksa (3X3). Kompletnie zawodził McKenzie Moore, który praktycznie co akcje gubił piłkę czym irytował pozostałych kolegów z zespołu. Po stronie Anwilu aktywny był Ivica Radić. Sam Chorwat to jednak za mało na rozpędzone Lubelskie Pszczółki, które po trzeciej odsłonie prowadziły
66 – 58.

Na początku czwartej kwarty pojawiła się nadzieja na odmianę losów spotkania.
Trzy szybkie trójki (w tym dwie Ivana Almeidy) pozwoliły zbliżyć się gospodarzom na trzy punkty. To była jednak ostatni zryw Rottweilerów w tym spotkaniu. Lublinianie grali spokojnie i sukcesywnie powiększali przewagę. Królował Kamil Łączyński dziurawiąc co chwile włocławski kosz swoimi celnymi trójkami.

Wynik końcowy 94 – 78 dla Pszczółki Start Lublin.

Jest to kolejna gorzka porażka Anwilu w tym sezonie, którzy z bilansem 7 – 10 zajmuje jedenaste miejsce w tabeli. To spotkanie obnażyło problemy włocławian na rozegraniu. Drużynie ewidentnie brakuje kreatora gry takim jak był dziś dla zespołu gości Kamil Łączyński.
Kolejny mecz włocławianie rozgrywają w drugi dzień świąt z Treflem Sopot. Świąteczne spotkanie rozgrywane w Ergo Arenie będzie transmitowane na Polsacie Sport o godzinie 17 30.

Punkty dla Anwilu:
Ivan Almeida 16 (3X3) 11 zbiórek, 6 asyst, Valery Lichodiej 16 (4X3), Ivica Radić 14, 8 zbiórek, Ansrzej Pluta 8 (2X3), 4 asysty, Shawn Jones 6, Rotnei Clarke 6(2X3), McKenzie Moore 5, 4 asysty, Krzysztof Sulima 5, Przemysław Zamojski 2

Punkty dla Pszczółki Startu
Yannick Franke 25 (3X3) 6 asyst, Martins Laksa 22 (4X3) 11 zbiórek, Kamil Łączyński 17 (5X3), 6 asyst, Kacper Borowski 8 (1X3), Joshua Sharma 7, 6 zbiórek, Roman Szymański 6(1X3) 7 zbiórek, Damian Jeszke 3, Pelczar 3 (3X3), Mateusz Dziemba 3, 6 asyst