W sobotę 25.09. odbył się II Błyskawiczny Turniej o Puchar Ligi TEnisa AMatorskiego (Liga TEAM) zorganizowany przez Stowarzyszenie Miłośników Tenisa we Włocławku.

Mimo niezbyt sprzyjającej jak na grę w tenisa pogody zawodnicy rywalizujący w tym roku w Lidze TEAM spotkali się ostatni raz w sezonie, żeby powalczyć o Puchar Ligi na kortach TKKF Horyzont przy ul. Gałczyńskiego. Turniej od ub.r. rozgrywany jest w formule błyskawicznej, tzn. żeby wyłonić zwycięzcę trzeba zagrać kilka szybkich meczów tenisowych.

Puchar Ligi TEAM wywalczył w tym roku Mariusz Krzyżanowicz, który w finale po zaciętym secie wygrał 6:4 z Patrykiem Wiśniewskim. Obaj zawodnicy znaleźli się też na podium Ligi w tym sezonie.

W półfinale Mariusz Krzyżanowicz wyeliminował Piotra Malinowskiego, natomiast Patryk Wiśniewski wygrał z Marcinem Kubiakiem.

Ostatnie dni września to w zasadzie koniec sezonu letniego dla tenisistów ziemnych. Od października większość z nich grać będzie już tylko pod dachem.