REKLAMA

9 czerwca we Włocławku miłośnicy chodzenia z kijami staną do rywalizacji w kolejnych zawodach o Puchar Regionalny Nordic Walking. Zawody organizuje Polska Federacja Nordic Walking we współpracy z Santander Consumer Bankiem i Gminą Miasta Włocławek.

Puchary Polski i Puchary Regionalne mają na celu zachęcanie do systematycznej aktywności fizycznej poprzez nordic walking oraz promowanie zdrowego stylu życia w rodzinach.

Już w najbliższą niedzielę, 9 czerwca w zmaganiach o Puchar Regionalny Nordic Walking będą rywalizowali mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego. Zaledwie tydzień wcześniej w Polańczyku na Podkarpaciu w marszach z kijami przeszło ponad 300 uczestników. Tym razem najlepsi zawodnicy w różnych kategoriach wiekowych zostaną wyłonieni we Włocławku.

Organizatorzy zapraszają do startu wszystkich entuzjastów nordic walking. Do rywalizacji mogą stanąć całe rodziny – dla dzieci poniżej 8 lat przeznaczona jest trasa Mini Nordic Walking o długości 400 m. Mieszkańcy Włocławka zwolnieni są z opłat wpisowych. – Do startu w zawodach nie potrzeba specjalnego przygotowania, są organizowane z myślą o tych, którzy chcą sprawdzić się w rywalizacji i poprawić swoją kondycję fizyczną – tłumaczy Arkadiusz Kozak z Polskiej Federacji Nordic Walking.

Jak pokazuje raport Santander Consumer Banku „Marsz po długie życie” już co trzeci ankietowany zetnkął się z treningiem z kijami, ale tylko 7,4 proc. uprawia nordic walking regularnie. – Angażując się w inicjatywy takie, jak Puchary Polski i Puchary Regionalne oraz Akademię Zdrowia Santander Consumer Banku chcemy przyczyniać się do popularyzacji tego sportu, a co za tym idzie poprawy stanu zdrowia Polaków – mówi Joanna Ożóg z Santander Consumer Banku.

W najbliższą niedzielę zmagania o Puchar Regionalny odbędą się na Stadionie Przylesie (osiedle Zazamcze). Rejestracji w biurze zawodów będzie można dokonać w godz. 9:00 – 10:30, a o 11:45 uczestnicy wezmą udział we wspólnej rozgrzewce z profesjonalnym instruktorem. O godz. 12:00 rozpocznie się marsz na dystansie 10 km, a 5 minut później na 5 km. Dzieci wystartują w kategorii Mini Nordic Walking o godz.14:00.

Szczegółowy harmonogram Pucharów oraz wszystkie potrzebne informacje dotyczące rywalizacji można znaleźć na stronach www.pucharpolskinw.pl oraz

https://www.santanderconsumer.pl/akademia-zdrowia/akademia-2019/.