REKLAMA

Robert De Niro urodził się 17 sierpnia 1943 roku w Nowym Jorku. Wychowywała go matka, ponieważ gdy Robert był małym chłopcem, jego rodzice rzowiedli się. Aktorstwo interesowało go od młodzięczych lat, w wieku 16 lat rzucił szkołę, i zaczął spełniać swoje marzenie. Uczęszczał do Little Red School House, a następnie High School of Music and Art. Debiutem Roberta był film ,,Wesele” zrealizowany w 1963 roku. Następnie zagrał w 1973 roku w ,,Uderzaj powoli w bęben”. W tym samym roku Robert rozpoczął współpracę z Martinem Scorsese, grając w ,,Ulice nędzy”.
Wielka kariera De Niro zaczęła się od filmu ,,Ojciec chrzestny II”. Do najlepszych filmów Roberta De Niro należą te, które zrobił wspólnie z Martinem Scorsese. Są wśród nich ,,Taksówkarz”, ,,Wściekły byk”, ,,Chłopcy z ferajny”. W połowie lat osiemdziesiątych pojawiły się obawy, że Robert będzie postrzegany i kojażony jako gangster, dlatego zaczął od czasu do czasu grywać w komediach, np. w ,,Brazil”, ,,Depresja gangstera”, ,,Nawrót depresji gangstera”, ,,Poznaj mojego tatę” oraz ,,Poznaj moich rodziców”.

Robert użyczył swojego głosu do bajki ,,Rybki z ferajny”. Jest jednym z najpopularniejszych aktorów, jest niesamowity w tym co robi, stara się zawsze bardzo dobrze przygotować do swojej roli np. do filmu ,,New York, New York” nauczył się grać na saksofonie, a do filmu ,,Taksówkarz” przez trzy miesiące jeździł taksówką. Aktor zagrał w kilku reklamach np. turystyka w Nowym Jorku, loteria hiszpańskiej organizacji niewidomych ONCE, karty płatnicze American Express, samochód Toyota Corolla, samochód Subaru Legacy, whisky Dewar’s.