Marek Szubski

Anwil rozpoczął bardzo agresywnie na atakowanej tablicy świetnie wykorzystując swoje przewagi podkoszowe. Znakomicie grał Almeida, który w samej pierwszej kwarcie rzucił 8 punktów. Pod koszem znakomity był Krzysztof Sulima, który dziś wyszedł w pierwszej piątce. Po tej części spotkania włocławianie prowadzili 26-19. W kolejnej kwarcie znakomicie grał Medford, ważne punky trafiał Morris. Legia przez całą kwartę goniła Rottweilery aż w kocu w ostatniej akcji wsadem Dariusza Wyki wyszła na prowadzenie 45 – 44.

Trzecia kwarta rozpoczęła się od punktów Almeidy, aktywny był Clarke niewidoczny natomiast był Radić (0/5 za dwa i zero zbiórek !) Skrzętnie wykorzystywali to gracze gospodarzy wygrywając zbiórkę 42:34.Po 30 minutach Legia prowadziła 70 – 67.
W czwartej kwarcie na boisku panował chaos. Grę błędów lepiej wykorzystywali Legioniści, a szczególnie Dariusz Wyka, który w kluczowym momencie zablokował Curtisa Jerrellsa, a później trafił kluczowa trójkę.

Przemysław Zamojski – 3, (1X3)

Kolejny mecz Anwil rozegra już we wtorek we Wrocławiu z miejscowym Śląskiem. Transmisje podobnie jak dzisiaj zapowiada Polsat Sport. Początek meczu o 17 35.
Spotkanie tradycyjnie będzie transmitowane na klubowym kanale YouTube Anwilu. Link do Radio rottweilery podajemy TUTAJ

Jutro zaś na godzinie 17 00 zapraszamy na Szóstego Zawodnika na żywo na Facebooku. Gościem będzie legenda Śląska Wrocław Maciej Zieliński. Zawodnik doskonale znany kibicom we Włocławku ze słynnej rywalizacji z Igorem Griszczukiem w latach 90-tych.