REKLAMA

Prezydent Włocławka Marek Wojtkowski zaprasza na Rowerową Masę Krytyczną. Przejazd organizowany jest w ramach obchodów Europejskiego Dnia bez Samochodu. Akcja ma na celu zachęcenie do zmiany nawyków i zwrócenie uwagi na sposób poruszania się po mieście. Jeździsz samochodem? 22 września to doskonały dzień aby przejść się pieszo, przejechać komunikacją miejską bądź wsiąść na rower.

Masa Krytyczna ruszy 22 września 2019 roku o godz. 10:00 ze stadionu piłkarsko-lekkoatletycznego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy al. Chopina. Trasa przejazdu będzie miała prawie 20 kilometrów. Uczestnicy odwiedzą m.in. Przystań Wodną im. Jerzego Bojańczyka, Park na Słodowie, Stadion Przylesie, Przystań na Zalewie Włocławskim gdzie przewidziane jest zakończenie z wspólnym grillowaniem.

Aby wziąć udział w Masie Krytycznej należy zapisać się w Informacji Turystycznej przy ul. Warszawskiej 11/13. Opłata wynosi 10 zł (normalny) i 5 zł (ulgowy). Wpisowe obejmuję pamiątkowy znaczek, poczęstunek, wodę i ubezpieczenie. Zapisy przyjmowane są do piątku 20 września 2019.

W ramach akcji zachęcamy do korzystania z Włocławskiego Roweru Miejskiego oraz włączenia się w akcję o Puchar Rowerowej Stolicy Polski.