REKLAMA

1 kwietnia 2021 r. na terenie całej Polski rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021, według stanu na dzień 31 marca 2021 r. na godz. 24:00.

Formularz do samospisu został zaprojektowany w taki sposób, aby przejście do kolejnego pytania zależało od odpowiedzi udzielonej na pytanie poprzednie. Nie należy zatem utożsamiać liczby pytań w wykazie z liczbą wszystkich pytań, na które dana osoba będzie udzielała odpowiedzi. Każdorazowo będzie to wynikało z indywidualnej sytuacji respondenta (np. wieku, jego historii migracyjnej, statusu na rynku pracy, bycia osobą z niepełnosprawnościami itp.).

W spisie podajemy m.in. swoje dane osobowe, informacje o miejscu zamieszkania czy relacjach rodzinnych.

Oczywiście jeśli ktoś (np. ze względu na zaawansowany wiek, stan zdrowia czy niepełnosprawność) nie będzie się w stanie sam spisać, pomogą mu w tym rachmistrze – bezpośrednio i telefonicznie, przy czym realizacja wywiadów bezpośrednich będzie uzależniona od sytuacji epidemicznej w kraju. W przypadku braku dostępu do Internetu będzie można spisać się przez telefon dzwoniąc na infolinię spisową: 22 279 99 99.

Serwis internetowy Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021: https://spis.gov.pl/lista-pytan-w-nsp-2021/