W miniony weekend odbyły się pierwsze rozgrywki w ramach 1.kolejki 5.ligi kujawsko-pomorskiej sezonu 2019/2020. 16 zespołów ponownie stanęło do rywalizacji między sobą o jak najwyższe miejsce w lidze oraz awans do 4. ligi.

Jednym z meczów jak został rozegrany w sobotę była sportowa rywalizacja między drużynami LTP Lubanie, a Zdrojem Ciechocinek. Pierwszą bramkę dla gospodarzy zdobył już w 12 minucie Paweł Zaranek. Gra odbywała się z przewagą na korzyść gospodarzy. Od 33 minuty jednak zespół z Lubania musiał grać w osłabieniu, po tym jak Tomasz Mularski otrzymał drugą żółtą kartkę. Mecz był bardzo wyrównany. Szansa na wyrównanie wyniku dla gości pojawiła się w 42 minucie, jednak bramkarz LTP Lubanie, Michał Kaźmierczak, bezbłędnie obronił rzut karny, który był wykonywany przez Artura Smykowskiego. Chwilę później, bo w minucie doliczonej do czasu gry pierwszej połowy spotkania, Konrad Kaźmierczak podwyższył wynik na 2:0. Gospodarze zdobyli jeszcze 2 bramki (Paweł Zaranek w 58 minucie oraz Konrad Kaźmierczak w 90 minucie). Honorową bramkę dla zespołu z Ciechocinka strzelił Artur Smykowski w 64 minucie.