REKLAMA

Ruszyły zapisy na 37. Bieg Kujawiaka. Najstarsza impreza biegowa we Włocławku co roku gromadzi setki biegaczy z całej Polski. Nie inaczej będzie tym razem. Organizatorzy przygotowali dla biegaczy 400 pakietów startowych w biegu głównym oraz 600 w biegach dzieci i młodzieży.

Bieg Kujawiaka organizowany przez LKS Vectra wspólnie z Urzędem Miasta Włocławek i Ośrodkiem Sportu i Rekreacji odbędzie się 5 maja. Start i meta biegu będą usytuowane na stadionie Przylesie. To stamtąd biegacze wyruszą w 10-kilometrową, wiodącą urokliwymi duktami leśnymi trasę. Tak jak rok wcześniej, będą się na nią składać dwie 5-kilometrowe pętle z lotną premią  na stadionie.

W biegu głównym mogą wystartować dorośli, a także młodzież powyżej 16 roku życia (pod warunkiem zarejestrowania przez opiekuna prawnego). Limit zawodników wynosi 400 osób. Zapisy na stronie: http://time4run.com.pl/imprezy/37-bieg-kujawiaka/. Chętni mają czas na zgłoszenia do 28 kwietnia lub do wyczerpania numerów startowych. Jeśli limit miejsc nie zostanie wyczerpany, będzie można zapisać się również 4 maja w biurze zawodów oraz 5 maja na stadionie Przylesie.

Biegacze mają do wyboru dwa rodzaje pakietów startowych. Pakiet w wersji basic (20-40 zł w zależności od terminu zgłoszenia) będzie zawierał numer startowy z chipem i agrafkami, okolicznościowy medal na mecie, wodę mineralną oraz ciepły posiłek. W bogatszym pakiecie standard (50-70 zł) znajdzie się dodatkowo koszulka techniczna.

W rywalizacji na dystansie 10 km prowadzona będzie indywidualna klasyfikacja generalna dla kobiet i mężczyzn. W tym roku zrezygnowano z klasyfikacji w kategoriach wiekowych. W zamian sponsorzy ufundują nagrody do rozlosowania wśród wszystkich, którzy ukończą bieg. Zawodnicy sklasyfikowany na miejscach I-III w kategoriach kobiet i mężczyzn otrzymają puchary oraz nagrody finansowe. Puchary trafią również do zawodników z miejsc I-III w klasyfikacji mieszkańców Włocławka, najmłodszego i najstarszego uczestnika, trzech najlepszych kobiet i  mężczyzn z teamu sponsora głównego imprezy  WIKA Polska. Dodatkowo wręczona zostanie nagroda specjalna za lotną premię po 5 km.

Bieg Kujawiaka to impreza dla całych rodzin, dlatego rywalizacji na dystansie 10 km po raz kolejny będą towarzyszyć biegi szkolne dla dzieci i młodzieży. W tym roku, po raz pierwszy będą miały możliwość startu przedszkolaki. Ich starsze koleżanki i koledzy powalczą na dystansach od 400 do 2000 m (w zależności od wieku i płci). Zgłoszenia do rywalizacji są również przyjmowane sa stronie:  http://time4run.com.pl/imprezy/37-bieg-kujawiaka/ do 28 kwietnia. Rodzice będą mogli zgłosić swoje pociechy również 4 i 5 maja, jednak będzie to możliwe jedynie w przypadku, gdy dostępne będą jeszcze numery startowe.

Wszyscy uczestnicy biegów dzieci i młodzieży otrzymają na mecie pamiątkowe medale. Najlepsi biegacze każdej kategorii wiekowej odbiorą dodatkowo na podium  nagrody rzeczowe. Prowadzona będzie również klasyfikacja zespołowa w kategorii szkół podstawowych.

37. Bieg Kujawiaka, podobnie jak jego poprzednia edycja, zostanie poświęcony pamięci Wiesława Wesołowskiego, który był jednym z organizatorów pierwszego Biegu Kujawiaka oraz Napoleona Dzwonkowskiego, utytułowanego biegacza i trenera Kujawiaka Włocławek.

Impreza rozpocznie się 5 maja, o godz. 11:00. Pięć minut później wystartuje pierwszy bieg dzieci.  Start biegu głównego zaplanowano na godz. 13:00.