REKLAMA

W Polsce niezwykle aktywna, w pozyskiwaniu nowych zawodników, jest Asseco Resovia Rzeszów, ale zaczyna ją gonić zespół Aluronu Virtu CMC Zawiercie.

Rzeszów vs Zawiercie, czyli kto pozyska więcej?

Na Podpromiu, po ogłoszeniu takich nazwisk jak: Fabian Drzyzga, Karol Butryn, Klemen Cebulj i trener Alberto Giuliani, do zespołu dołączyło w ostatnim tygodniu dwóch reprezentantów Estonii – Robert Taht i Timo Tammemaa. Pierwszy z nich gra na pozycji przyjmującego i przyszedł do Rzeszowa z Sir Safety Conad Perugia. Drugi zaś, jest środkowym i przybył z francuskiego Tours VB. Jednak „królem” minionego tygodnia był klub z Zawiercia. Do „Jurajskich Rycerzy” dołączyli Gjorgi Gjorgiev, Garrett Muagututia, Flavio Gualberto i Paweł Halaba. Gjorgiev jest reprezentantem Macedonii Północnej, grającym na pozycji rozgrywającego i przyszedł z Paryża. Na wewnątrz-krajowy transfer zdecydował się Halaba. Były przyjmujący Trefla zamienił krajobraz morski na kopalniany. Z dalekiej Brazylii do Aluronu dołączył środkowy Flavio Gualberto, ale największym wzmocnieniem jest reprezentant Stanów Zjednoczonych – Garrett Muagututia. Włodarze i kibice bardzo liczą na dobrą postawę doświadczonego „Jankesa”.

Koreańska przygoda

Warto też wspomnieć, że Polskę opuściło dwóch siatkarzy – Michał Filip i Bartosz Krzysiek i nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że wybrali dość egzotyczny nawet jak na siatkówkę kierunek – Koreę Południową. Pierwszy z nich zamienił BKS Visłę Bydgoszcz na Ansan OK SavingsBank Rush&Cash, a drugi Stal Nysę na Samsung Bluefangs. Z zagranicznych graczy, PlusLigę opuściło dwóch takich. Dejan Vincić odszedł z Radomia do VfB Friedrichshafen, zaś Pieter Verhees z Zawiercia do Greenyard Maaseik.

Kilka najciekawszych transferów za granicą:

Ivan Zaytsev (ITA) z Leo Shoes Modena do Kuzbass Kemerovo

Gabriele Nelli (ITA) z Gas Sales Piacenza do Belogorie Belgorod

Hristo Tsvetanov (BUL) z CSKA Sofia do Levski Sofia

Tobias Krick (GER) z United Volleys Frankfurt do Top Volley Cisterna

Jan Zimmermann (GER) z Greenyard Maaseik do Sir Safety Perugia

Amirhossein Esfandiar (IRN) z Kalleh Mazandaran do Greenyard Maaseik

Ivan Stanev (BUL) z Dobrudja Dobrich do Hebar Pazardzhik 

Ali Asghar Mojarad (IRN) z Shahrdari Varamin do Foolad Mobarakeh Sepahan

Fot. cev.eu