REKLAMA

Wielu uszczęśliwi ta informacja. Po dwóch latach nieobecności telewizja Polsat wykupiła wyłączne prawa do pokazywania Ligi Mistrzów, Pucharu CEV, a także Challenge Cup kobiet i mężczyzn. Umowa została podpisana na 5 lat.

Poprzednim posiadaczem praw była telewizja Canal +, która emitowała je przez ostatnie dwa lata. Teraz klubowa siatkówka w wydaniu międzynarodowym wraca do Polsatu, gdzie była transmitowana znacznie wcześniej. Tegoroczna edycje europejskich pucharów rozpoczną się już w połowie września od fazy wstępnej. Na dzień dzisiejszy wiadomym jest, że w męskim odpowiedniku Champions League reprezentować nas będą ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, VERVA Warszawa oraz Skra Bełchatów, natomiast w żeńskiej Lidze Mistrzów grac będą zespoły Chemika Police i DevelopResu SkyResu Rzeszów . Od rundy wstępnej natomiast rozgrywki zaczną siatkarki ŁKSu Łódź.

Polsat cały czas jest natomiast stacją, która pokazuje mecze międzynarodowe reprezentacji Polski. Jesienią 2018 roku prawa te zostały odsprzedane na zasadzie sublicencji nadawcy publicznemu, który ma prawo do pokazywania spotkań o punkty biało – czerwonych. Także największe siatkarskie wydarzenia rangi mistrzostw świata czy Europy będą gościć w ramówce stacji należącej do Zygmunta Solorza – Żaka aż do 2025 roku.

Tak do tej informacji odnieśli się przedstawiciele „słonecznej” stacji:

Ponowny zakup praw do pokazywania europejskich pucharów w siatkówce, potwierdza że Telewizja Polsat to największy promotor tej dyscypliny w Polsce. Począwszy od września nasi widzowie w każdym tygodniu będą mieli dostęp do najważniejszych rozgrywek krajowych i zagranicznych, a liczba naszych siatkarskich transmisji będzie liczona w setkach – zakomunikował Piotr Pykel, Zastępca Dyrektora ds. sportu w Telewizji Polsat.

Cieszę się, że najlepsza klubowa europejska siatkówka wraca do swojej telewizyjnej ojczyzny w Polsce. Telewizja Polsat jest największym przyjacielem siatkówki i kibiców w Polsce i mogę zapewnić, że najbliższe 5 lat to transmisje najlepszej siatkówki w najlepszej jakości i technologii” – powiedział Stanisław Janowski, Prezes Zarządu Telewizji Polsat.