REKLAMA

W ostatnich latach obok tradycyjnych sposobów ocieplania budynku za pomocą wełny mineralnej lub styropianu na rynku wykorzystuje się niezwykle efektywną metodę natryskową. Natryskiwanie pianką poliuretanową to najnowsza, wysoce efektywna metoda wykonywania izolacji termicznych. Pianka poliuretanowa jest lekkim, bardzo elastycznym materiałem stosowanym do izolacji, który po natrysku szczelnie przylegającym do różnych rodzajów podłoża. Za pomocą natrysków z pianki PUR można szybko ocieplić poddasze, stropy oraz inne części budynku.

Podstawowe sposoby izolacji budynku

Znamy co najmniej kilka różnych metod  izolowania budynku. Głównym celem izolacji jest ochrona budynku przed zewnętrznymi warunkami atmosferycznymi, jak również zachowanie optymalnej temperatury we wnętrzach budynku. Dzięki temu straty ciepła są mniejsze, a stosowana izolacja ma bezpośrednie przełożenie  na oszczędność energii elektrycznej czy gazu. Wszelkie szczegóły na temat  innowacyjnych systemów ociepleń pianką PUR można znaleźć na stronie http://maremo.pl/technologia/pianka-pur/

Tradycyjny materiał izolacyjny kontra nowoczesna pianka PUR

Dawniej materiałem najczęściej wykorzystywanym do izolacji pomieszczeń i budynków była wełna mineralna. To tradycyjny materiał stosowany do docieplenia domów, odporny na działanie grzybów i pleśni. Wełna mineralna jest bezpieczna dla zdrowia w trakcie montażu i użytkowania. Warto jednak pamiętać, że w dobie rozwoju różnych innowacyjnych technologii i różnorodnych substancji wykorzystywanych do ulepszenia warunków termicznych, pianka poliuretanowa wyróżnia się znacznie lepszymi parametrami termoizolacyjnymi niż wełna.

Okazuje się jednak, że obecnie materiałem o znacznie lepszych właściwościach termoizolacyjnych oraz izolacyjnych jest pianka PUR. Pianka poliuretanowa jest nanoszoną natryskowo na wybraną powierzchnię i po wyschnięciu tworzy jednolitą, wytrzymałą powłokę. Nakładamy ją na dachy, papę, drewno, a także eternit i beton. Ta innowacyjna metoda pozwala ocieplić nawet trudno dostępne miejsca, a powstała izolacja jest nie tylko trwała, lecz również bezpieczna dla ludzi i zwierząt.

Najnowsze metody izolacji – natryski pianką PUR

Izolacje natryskowe wykonywane z wykorzystaniem pianki poliuretanowej stają się coraz bardziej popularne. Przez zleceniem wykonania takiej izolacji warto poznać wady i zalety tej metody ocieplania budynków, który stanowi konkurencję dla innych materiałów izolacyjnych, takich jak styropian czy wełna.

Pianka PUR – co to jest?

Pianka poliuretanowa to innowacyjny materiał budowlany złożony z dwóch komponentów. Jeden stanowi składnik zawierający katalizator, alkohole wyższego rzędu i gaz umożliwiający spienianie substancji. Natomiast drugi składnik jest mieszaniną izocyjanianów. To dzięki nim powstała powłoka jest trwała i skutecznie uszczelnia poszczególne miejsca. Wszystkie składniki zostają wymieszane w wysokociśnieniowej głowicy w trakcie aplikacji w dowolne miejsce. Aplikacja pianki pur za pomocą pistoletu natryskowego jest łatwa, a powstała powłoka tworzy skuteczną i lekką izolację.

Izolacje pianką poliuretanową – przykłady

Za pomocą metody natryskowej pianka poliuretanową możemy izolować różne elementy konstrukcyjne, części i pomieszczenia budynku począwszy od fundamentów aż po dach. Izolacja pianką PUR jest jedną z najszybszych metod ocieplania. Dla przykładu: poddasze o powierzchni użytkowej 100 m2 można ocieplić w ciągu kilku godzin, natomiast płaski dach o powierzchni ok. 1000 m2 – w jeden dzień.

Piana poliuretanowa  wytwarzana jest w trakcie prac budowlanych z gotowych składników. Pianka jest nanoszona na powierzchnie za pomocą specjalnego urządzenia. W przeciwieństwie do ociepleń wełną lub styropianem, nie możemy wykonać aplikacji pianki poliuretanowej samodzielnie ze względu na brak odpowiedniego sprzętu i nieznajomość technologii wytwarzania piany. Dlatego warto zwrócić się o pomoc o firmy oferującej profesjonalne izolacje metodą natryskową za pomocą pianki pur. Firma Maremo to wysokiej klasy specjaliści, którzy wyróżniają się najwyższym poziomem usług. Oferują wykonywanie izolacji i dociepleń na terenie woj. kujawsko-pomorskiego, a teren ich działania obejmuje m.in. Włocławek, Brodnica, Ciechocinek Grudziądz, Toruń, Brześć Kujawski, Inowrocław, Golub-Dobrzyń, Świecie i inne.