REKLAMA

no images were found

Autor: Karolina Klimecka-Łaptuta

Dziś Panowie temat w sam raz na Wasze żołądki. A czemu? Bo będzie mowa o gigantycznym kotlecie de volaille serwowanym w jednej z włocławskich restauracji.

Lubicie tego typu dania? Mięso drobiowe to jedyne mięso, które od czasu do czasu, zjadam stąd jak myślę o kotletach to właśnie w takiej postaci. Kiedyś już poruszałam temat de volaille’a w Smakach Włocławka, ale tamta wersja serwowana przez jedną z włocławskich restauracji, średnio mi smakowała i musiałam dać subiektywny upust mojemu smakowemu niezadowoleniu. Dziś będzie subiektywnie, ale tym razem mega pozytywnie.

Kotlety de volaille nie są fit, Wege ani pewnie zdrowe ale wiecie, żyje się raz i czemu od czasu do czasu nie zjeść takiego dania?

Trafiłam do Restauracji Nasz Naleśnik, której sama nazwa wskazuje jakie dania w głównej mierze są tam serwowane, ale menu to nie tylko naleśniki – to też chociażby takie dania, jak już wspomniany, de volaille.

Poszłam za głosem żołądka i zamówiłam właśnie to. Jakież było moje zdziwienie, gdy Pani z obsługi przyniosła mi zamówienie.

Kotlet de volaille z zamówienia okazał się mega gigantycznym kotletem. Dobrze wypieczony, duża ilość ciągnącego się sera no i czuć, że kucharz potrafi „dysponować” przyprawami. Kotlet ten nie był smakowo nijaki i stąd bardzo mi smakował.

Elementem zamówionego dania były również frytki (można wybrać wersję „fit” 😛 z ryżem), których również było całkiem dużo i świeże sałaty. Bardzo mi smakowało, ale ok 15-tej, ze względu na ilość, to był mój ostatni posiłek w ciągu dnia. Stąd jeżeli macie małe żołądki, jesteście na diecie to nie zamawiajcie, ale jeżeli obiad to Wasz ostatni posiłek, który w ciągu dnia spożywacie lub nie jesteście na diecie to możecie 😉

Restauracja Nasz Naleśnik, w porze obiadowej ma tłumy, stąd wskazana rezerwacja miejsca siedzącego 😉